Ядем пясък, пием шампоан!!!

  • 3 303
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Това с кашончето е все едно си имаш морско свинче Simple Smile Шегичка  Laughing

# 16
  • Мнения: 9 814
Е, какво пък, дъщеря ми обичаше да похапва салфетки и тоалетна хартия.
А съседското хлапе мокри кърпи.

# 17
  • Мнения: 46 526
Тя и моята е смукала кърпи, но чак пък всеки ден и то по лъжица  Rolling Eyes

Мустелата си лежеше в едно като платнено рафтче над леглото. Аз докато бях в тоалетната той я извади и засмука. Аз като излязох вече беше глътнал всичкия крем. Иначе, другите неща ги държа в гардероба, а химиите и лекарствата са ми заключени. Ама ето...

Значи и Мустелата вече ще иде при тях  Laughing
Хващала съм детето си с отворена двулитрова туба Вениш, не беше пила, но ми беше за урок Tired

# 18
  • Мнения: 1 763
И моето дете хапва всякакви такива неща. А при думичката "Не!" започва да прави точно обратното. Миналата седмица при баба си хапна една котешка бисквитка от чинийката на котето. Аз казах "не" и хукнах към него, а той взе цяла шепа бисквитки и си ги напъха в устата да ми направи напук  ooooh! Бебешка им работа...

# 19
  • Мнения: 14 654
Aми ти си виновна, че детето ти яде неща, които не са за ядене и със сигурност са вредни за него. Педито ще ти каже, че няма страшно много ясно, няма да се занимава да те образова на дърти години. Не знам как е възможно да си спокойна, че яде пясък с лопатка, при положение, че кучета и котки (даже и хора) са си пуснали глистите и тенията там - любимо място за изхождане на всички помияри. Ако не те притеснява, не взимай никакви мерки - радвай се, че имаш "изследовател" и не се чуди като се разболее от какво е  Tired

# 20
  • Мнения: 1 264
Еее много сте лоши. Да не мислите, че жената ще даде нарочно на детето си пясък, крем или бог знае какво. Майка ми ми е разказвала как и аз като малка съм яла пясък на плажа. Само да се обърне и съм изпълзявала до края на чаршафа и със шепи съм си тъпчила устата и съм бързала да глътна преди да ми отвори устата и да го изкара. Синът ми обича да си играе с крем, маже си колите с него (само така има миара). Само че като го видях как започна и да го опива и до там беше. Поне докато не спря да го яде. Да не говорим, че всеки път го дебна да не лапне нещо, което е изпунал на земята.  ooooh!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
С децата трябва да сме на щрек. Всичко може да се очаква от тях. Моята дъщеря на 6 месеца си беше хапнала кърпичка за еднократна употреба, с която и изчистих устата като плюеше мляко. Та млякото не го искаше, но докато измия шишето си похапна кърпичката. Mr. Green Пясък и камъни не харесвше, но фасовете ги обожаваше. Очите ми бяха на 6 и все се случваше нещо. Бебетата колкото са невинни на пръв поглед, толкова се и непредвидими и пъргави. Препаратите и козметиката ги слагай на недостъпни места и лекарствата също.

# 22
  • Мнения: 81
Викуша, споко и ние сме в абсолютно същия филм  Laughing. Пясък, Мустела ( незнам защо я обожава това дете  ooooh!) и шампоан. За последните две внимавам , особенно шампоана, но се е случвало да оближе малко крем. Сега се учим, да се мажем с него. Но виж за пясъка е по-сложно . Наистина, колкото повече им забраняваш толкова интереса се увеличава, затова го оставям да си хапва от време на време по малко   Rolling Eyes.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сте единствените, сина ми е същия ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 713
Явно нещо му липсва на детето в организма. Саностол ли да му давам???

Виж сега, тука май ми звучиш като някое хахо! Без да се обиждаш Wink
Детето ти е любопитно, а ти малко повече го контролирай. Simple Smile Примерно шампоана дето го пие, качи го на по-високо! Иначе от пясък и фасове и аз едвам я спасявам мойта! ooooh! Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
Бе все пак внимавай.
Като по-малка дъщеря ми:
- яде гел за коса;
- изпръска си малко количество парфюм в устата;
- прегриза тубата на един дефламол, та миниатюрно количество бе изядено;
- налиташе на мокрите кърпички и пяната на шампоана.
Но бяха единични случай, системни злоупотреби не е имало  Mr. Green
Аз чинно звънях в Пирогов и диктувах химически съставки по телефон, веднъж давах въглен.
Наистина не са опасни в малки количества, но пък трябва да учиш детето кое може и кое не може да се яде.
Никол е дала пример с Вениш-а.

# 26
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Дъщеря ми също опитва пясък и явно и харесва, защото г прави често въпреки моята намеса и обяснения Mr. Green. Хапвала е и фасове и тревичка , но те явно не и харесаха и спря. Виж мокрите кърпи доста дълго ги смучеше, но вече ги използва по предназначение, само ако реши че и е мръсен езика почва да го бърше  Mr. Green. А аз като малка ядях вестници, даже имам спомен за това, та не съм била много малка, но майка като ме видя, леле......... bambam hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 1 524
Ама много лоши сте станали бре. Жената иска съвет, а не укори.
И моята е хапвала пясък, а Мустелата просто и е любима, само чака да почна да я мажа с нея и тя почва да се бори за шишето или да се облизва там където стига.
Говори пак с доктор, просто за да си спокойна, а това поведение е типично за никненето на зъби и задоволяване на изследователско желание. Саностол? Аз не бих дала на дете под 2 години.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
От същата болест боледува и дребната, ако не внимавам, ще изпасе
всичко в градината, пръстта също и се услажда. Докопа ли крем или някакво мазило,
бърза да го отвори и да се наближе с крем. Постоянно съм на щрек.

# 29
  • Мнения: 2 587
О и книжки харесваме да гризем. Или картонените кашони в които са му играчките. Но тях само ги ръфа и изплюва хартията, не я гълта. Обесняваме му и ги взимаме от ръцете му, но в периодите, когато го мъчат зъбите дъвчи всичко, което докопа.

Моята дъщеря ядеше визитни картички,колко пъти сме търсили някои визитки безуспешно и аз обвинявам мъжа ми че не ги е прибрал,той мен че съм ги преместила някъде и съм забравила,докато не видяхме детето с какъв апетит си хапваше поредната........

Общи условия

Активация на акаунт