Нова седмица, нов късмет на всички

  • 5 223
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 542
Ах, nnnnina,
добре заварила...
много благодаря за изненадата - със сигурност си знаела каква носталгия ще ме загризе на тая тема (дип, че бях в 5-я месец тогава, че не можах и аз да погоня дечурлигата по лагерите със странни имена).

Crazy      #Crazy     Crazy       #Crazy      Crazy      #Crazy     Crazy Иначе за справянето с децата на море - винаги ще важи старото "Трудните неща ги правим веднага, а за невъзможните ни трябва малко повече време!"

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Здравейте и от мен!  Току що говорих с Бим Бам - праща поздрави на всички, поздрави и от малката Боянка!. Малката се възстановява и е трудно да се удържи на едно място. Съвсем скоро мама ще е малко свободна да отскочи до някоя зала за да ви поздрави лично.
Аз спрях хомеопатичните на Наталия и останахме само с Валериана, който и действа учудващо добре. Успокоява я без да я прави сънлива,съня се подобрява,направо супер. Дано не е само временно състояние.
Ieppe,желая ти успех ,само хубави неща да се чуват!
Томова, доколкото разбирам все пак сте прекарали добре,нали?Поне децата!
svasseva ,чудни са снимките !

# 17
  • Мнения: 3 743
ljuboznatelna, много поздрави на Бим Бам и Боянка  bouquet

agneshka, гледам снимката на Ния, а отгоре не е твоя ник, а на друг потребител Shocked....  Wink

Чували ли сте за някакво хомеопатично лекарство Туя, което се дава преди слагане на ваксина?

# 18
  • Мнения: 882
Здравейте и от мен,
Тъй като си пожелахме добри новини и през тази седмица, бързам да се похваля.
Вчера правихме едни много болезнени изследвания на ради с цел да се установи дали жлезата ни има някаква функция, или на по разбираем език дали сме започнали да си отделяме инсулин сами без помоща на таблетките.
Изследванията показаха, че имаме такава функция, но доколко точно,  ще ни отговорят от Англия.
Гликирания хемоглобин за тези които знаят е 6.3 и това е супер. Силвито знае. Тя вчера цял ден стиска палци.

Сега ще стискаме палци и за Йоанчо и за Ieppe. Всичко ще бъде наред.  newsm17

Поздравления на Томова за успешното справяне с морските ситуации и предизвикателства. Посмях се на глас smile3532

моля Тomova и nnnina - кажете ми защо ради още не говори. Нормално ли е? Вече ми бяхте писали веднъж, че има време да ми приглуши ушите, но аз много се притеснявам от ежедневните убождания с които мерим кръвната захар.- дали това не е причина за някакъв стрес.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
svasseva , снимките са си съвсем прилични и много им се радвам:))
Браво на Йоан на Йеппе!
Томова.....голям купон е било явно:) Спомням си с Елина като беше на годинка на плажа...започнахме от "неее, не си слагай пясъка в устата!!!" и накрая се стигна до "прави каквото искаш с този пясък, само не ми го слагай на МОЯТА глава, ОК???!"

ljuboznatelna защо ги спря хомеопатичните? не и ли действаха добре или вече няма нужда от тях....аз май съм изпуснала нещо тук...Simple Smile

 Hug Hug Hug на всички:)

А Светлето...къде се загуби, наистина....

# 20
  • Мнения: 3 743
svasseva , снимките са си съвсем прилични и много им се радвам:))
....
...да ти кажа честно повечето от тях ги прави Марти Embarassed  Wink

# 21
  • Мнения: 4 414
agneshka, гледам снимката на Ния, а отгоре не е твоя ник, а на друг потребител Shocked
тъй, тъй...какво ли не правят туй хакерите в днешно време Wink
хубави снимки е направил Марти...хич не се оплаквай...само дето теб те няма нещо...
 Hug Hug за Боянка и Бим Бам
томова, много ме развесели с твоя разказ за морето Joy
браво на Ради Heart Eyes
лека седмица на всички и по-малко дъжд, че ми се разскърцаха ставите!

# 22
  • Мнения: 3 743
...
тъй, тъй...какво ли не правят туй хакерите в днешно време Wink
хубави снимки е направил Марти...хич не се оплаквай...само дето теб те няма нещо...
 ...
...има ме  Wink ...една тортичка си хапвам Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 414
Цитат
...има ме  Wink ...една тортичка си хапвам Rolling Eyes
Цитат
пак съм бляла нещо...извинете ме за несправедливото обвинение Embarassed

# 24
  • Мнения: 214
Браво на Ради  дано новините от Англия са още по добри.

Стискам палци на Йоанчо дано всичко мине добре.

Томова все пак сте изкарали хубаво децата поне са се постарали данети е скучно Laughing

Айде и аз да се похваля само дано не я урочасам. Ади вече 4-та седмица няма кризи,дали е резолтат от магнитния резонанс който правихме незнам но мисла пак дая заведа но незнам дали лекуващия ни лекар ще даде направление ох дано.

много Hugот нас

# 25
  • Мнения: 542
Здравей bebiradi,
прегледах предишните постинги и отговори за бебо и според мен няма за какво да се притесняваш. Ако постоянно си напрегната и следиш за нещо, то ще ти се струва, че все седи на едно място. Все пак - успя да изтраеш два месеца и понеже виждам в твоето безпокойство едно много близко усещане (когато нещо ме човърка и аз не мога да се спра да ровя и да питам и пак да питам и пак да ровя и т.н.) ще ти отговоря така: Може да се притесняваш, но се притеснявай конструктивно - ето прочети тук и пак прецени доколко наистина е за тревога положението.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31557.225
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15357.15
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30379.msg582651#msg582651
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31557.270
http://consult.speednetbg.net/index.php?page=main&op=logo&sessid=
Вярно, че е наша работа - на логопедите да преценяваме, но по интернет и при такива "консултации", разчитаме най-вече на родителската информация.
При предишния ти въпрос, ннннина те беше посъветвала да започнеш да го стимулираш детето да имитира различни звуци от животни, предмети и форми на движение (в "Консултация с логопед").
Аз сега пак мога да кажа същото - занимавай се с бебока, показвай му, повтаряй му различни лесни за имитиране звуци и най-вече такива, каквито той сам е започнал леко да казва,
- играй си на неговите игри и постепенно го въвличай и в по-сложни, бръмчи с устни заедно с него (дори го опръскай с храна ако искаш - ще му доставиш неописуемо удоволствие)
 -  привлечи му вниманието към звуците и към движението на устата - така ще разбере и ще осмисли откъде идва говора и ще се стимулира да имитира и движението на устните.
- предложи му играчки, чието действие е съпроводено с някакъв звук, който да повтаряте заедно
- това, което посочва го назовавай и го повтаряй, когато пак погледне или го посочи
- гледай го в очите и се стреми и той да те гледа и то особено, когато му говориш
- всичко това е за стимулиране на комуникацията - в случая е много важна вашата връзка и доколко детето ще има интерес да ти отговаря и да си играете на "редуване на звуците"
Имай пред вид, че той е още малък и дори аз, която съм свръхкритична към моите деца не съм очаквала да се развиват точка по точка по критериите и да "цепят секундата" на скалата. Все пак всяко дете си е индивидуално и трябва да му се дава толеранса и времето да постига нещата. Може това, което не го прави сега, а трябва, да го направи изведнъж за два дни, но другата седмица или месец.
Ако има вече някакви допълнителни фактори, които съпровождат тревогата ти - тогава трябва да се вземат пред вид.
Не мисля че убожданията на инсулиновата спринцовка могат да забавят говора, евентуално могат да стресират детето и общо да му влияят, но това по интернет не мога да го преценя...
Доколкото знам при едно добро "гонене" на добрата стойност на захарта, не се получават изменения в развитието, но и тук ще навляза в медицинска тема, която изисква друга квалификация.
Ако нещо не ти се отваря по линковете - питай, или ако нещо още те тревожи - пак.
Сигурно и ннннина ще се сети за още нещо - няма да те пропусне Simple Smile

# 26
Здравейте мили мами,
много ме трогвате като се чудите къде съм- ще ви разкажа!
В началото на август на хтоел Копривките над хижа Здравец, над Пловдив, с тати и Теди, семейството на сестра ми, нашите и др.приятели, беше супер, само дето накрая заваля пороя и пътищата станаха непроходими, но се прибрахме, поне до Кричим - при нашите и там останахме още една седмица, беше супер - знаете как е мама да си те поглези, само дето там напипахме вирусче с разстройство и повръщане, но мина...
После си дойдохме в събота на 13 мисля беше; после падна едно велико пране и чистене, че като не си вкъщи 2 седмици...
Теди тръгна на детска в Болницата в понеделник и слава Богу е добре, крачи все по-стабилно, само дето още няма равновесие и понякога е като кашкавал милия. Тези дни ще пробваме да поработи с една нова логопедка, която не се е занимавала с него до сега.
Всяка вечер чета какво споделяте, но истината е че просто нямам време да ви пиша. Дописвам дипломна работа и ми поема цялото време, добре че Теди го няма почти цял ден. И разбира се тати много помага вечер.
И така, Надето питаше за мен миналата седмица и аз много се чудих дали тогава да пиша, но свеки беше тук и ...
Та чудех се дали миналата седмица да завърша с нашата новина или да започна новата с нея, но нищо не излезе, та сега ще ви я кажа -
Теди ще става бате, мама ходи при чичо доктор и каза че е едничко, а тате още не може да повярва че пак ще става тате - толкова е щастлив.
Не знам само как стана - термина е същия както беше с Теди.
Та това е нашата щастлива новина - аз пак съм голям сънчо както бях с Теди, умирам за сън, понякога ми се приспива още в 11 преди обед, не мога да се съсредоточа над дипломната, но какво да се прави.
Преди ви бях писала че сестра ми чака трето, сега и ние се наредихме за второ, не мога да ви опиша какви емоции са моите родители - особено баща ми.
Първата реакция на хората като научат новината е "не трябва да вдигаш Теди" - а кой - като сутрин съм сама за детската, после го прибирам пак сама, добре че Бог е много милостив и напраиха естакади и пред входовете за групите и не се налага да го вдигам поне там. Иначе ми се гади но както казва една приятелка съм икономична и не повръщам, но ми е по-зле вечер, за разлика от повечето които са зле сутрин.
Е... това са новините, защитата ми е на 14 окт. но трябва да я предам до 30 септ. а ръководителя още не я е чел, все пътува човека, молете се да успея че ако ви кажа че съм започнала да уча 1996 ще ми се смеете, но това е реалността на живота.
Това е от мен за сега че стана дълго, но наистина дълго ме нямаша!
А иначе съм много щастлива за успехите и напредъка на всяко дете за което споделяте, много съм благодарна на Бога че ни дава надежда за да продължим напред.
Пожелевам ви усмихната, пълноценна и здрава седмица, че този вирус за който ви писах сега май е в София.
Щастлива съм че ви има, прегръщам ви и да нацелувате хлапетата - Чао

# 27
  • Мнения: 882
Томова, благодаря ти от все сърце!
Сега си принтвам съветите и ще се старая да ги следвам.
Аз само искам да кажа, че с ради нямам никакви други притеснения. Тя комуникара прекрасно даже и с непознати. маха с ръчичка за поздрав и чао. Показва с пръстчето, че е на една годинка и колко голяма ще стане. Дори показва какво прави маймунката и как шуми морето. Опитваме се да разказваме приказка, като показваме как мишето варило кашичка и си измило ръчичките. ОбИчА песнички и дори показва как пее. Да не става много дълго, но притеснението ми е в това, че никога не е казвала дори една сричка. Познава всички части на тялото - носле, устичка, ръчичка и т.н.
благодаря още веднъж за съветите!

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
СВЕТЛЕ, тръпки ме побиха от кеф, честно:)
СТИСКАМ ти всичките си палци ( и децата ще науча) всичко да е наред и да сте много-много щастливи!!!!
ПАЗИ СЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 29
  • Мнения: 4 414
Светле, миличка, честитоооооооооооооооо! ех, че хубава новина  bouquet  bouquet  bouquet  айде лека и безаварийна Wink

Общи условия

Активация на акаунт