Любимият ми туризъм - ЕКОПЪТЕКИТЕ!

  • 94 269
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Ама басейнът къде е,на екопътеката???

# 16
  • София
  • Мнения: 1 311
"Вазова Екопътека"- минава се за около 2 часа,отиване и връщане.Намира се в Искърското дефиле,начало с.Бов.
Там се намира и водопада Скакля...

# 17
  • Мнения: 778
И аз да се включа в една идея за екопътека  - край Смолян - Каньонът на водопадите.
Страхотно място, но за съжаление се знае от малко хора... Отнема 2 часа за качване от скалната площадка, от където се вижда част част от града. Винаги съм обичала тази планина - носи ми особено очарование.
Препоръчвам!





# 18
  • Мнения: 239
Аз миналият уикенд за там бях тръгнала,обаче по пътя попаднахме на "Невястата" и там като се отнесохме не остана време за Каньона. Иначе наистина не е много известно място,което не е никак приятно...

# 19
  • Мнения: 562
Ама басейнът къде е,на екопътеката???

Даа, комплексът е от два басейна с минерална вода и ресторант, в планината, и от там започва пътеката  Peace

# 20
  • Мнения: 239
Супер.. Сигурно вече става за плаж? Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 173
Бих искала да си направя 2-дневна екскурзия до екопътека Бяла река. Може ли да ми препоръчате евтина вила, къща за гости? Гледах тук: http://www.kalofer.com/stranitsi/accommodations/accommodations_bg.htm но цена от 20 лв за легло на нощувка ми се вижда прекалено, на морето почивам за 12-15 лв Tired.

# 22
  • Мнения: 239
Ами аз лично съм нощувала в Чардака,но не помня какви бяха цените... Все ще се намери нещо евтино и хубаво,В Чардака беше страхотно! Прекрасна закуска имахме! А за вечеря ходихме до близкия ресторант по пътя с живия рибарник! Отлично! А ти откъде си? Защото Калофер не е особено далече от Пловдид или София и за един ден ПРЕСПОКОЙНО можеш да се насладиш на разходка по екопътеката Бяла река,та даже и града да разгледаш. Преходът по пътеката е максимум 2 часа,повече- ако сте с някои доста бавноходещ Simple Smile Или ако постоянно като мен се спирате за снимки,любуване на природата и целувки по мостчетата Simple Smile и пак за един ден е идеално,ние даже тръгнахме в 12 часа от Пловдив,понеже спим до късно,в 2 бяхме там и към 5 вече си правихме пикник на тревата след обиколката ма пътеката. После към 7 тръгнахме наобратно,минахме през Хисаря и там пак ядохме и към 10 си бяхме отново в Плд Simple Smile Ако ще нощуваш в Калофер си заслужава да посетиш Райското пръскало -най-голямият водопад в БГ,там преходът е 4 часа. Така прекрасно ще оползотвориш 2-та дена Simple Smile Ако още нещо те интересува - питай Simple Smile    1swing

# 23
  • Мнения: X
Ние сме ходили до екопътеката в с.Бели искър,когато почивахме в Говедарци.Много ми хареса,има няколко дървени мостчета,места за отдих и пикник,за риболов,пътеката е очертана с камъчета като алея,много живописно,сенчесто,прохладно.

http://prikachi.com/files/932538w.jpg

http://prikachi.com/files/932549j.jpg

# 24
  • Мнения: 239
Мацинка,супер е Wink Още снимки може ли?

# 25
  • Мнения: 5 173
SweetCaty, беше доста изчерпателна, благодаря ти.
Набелязах си няколко къщи, ще се обадя и едва тогава ще мога да те питам за подробности. От Пловдив съм, а имам леля и в Хисаря Wink , така че на връщане задължително ще минем през нея Peace.

# 26
  • Мнения: 239
Ами и аз съм от Пловдив Simple Smile Пътят - Карловско шосе,когато ние ходехме беше затворен и затова минахме през Хисаря. Асфалта към Калофер е нов,както и маркировката и сигнализацията,чак да не повярваш Simple Smile Но сега може Карловско да не е в ремонт. Снимки разглеждала ли си някъде? Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5 173
Последния път, когато ходихме до Хисаря, беше все още затворен. Утре ще ходим до града и ще мога да дам актуална информация.  Peace
Снимки съм гледала в снимка.бг, притеснява ме намирането на къща, а се замислям и за пълен пансион. Честно казано за 1 път организирам нещо подобно и има неща, които не са ми мн ясни Blush.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 576
Момичета имам 1 въпрос. Тъй като до сега не съм ходила може ли човек, който е "бос" в туризмът да се разхожда по еко пътеките? И ако може да ми препоръчате някоя по-лекичка, че моята 4 годишна "кашкавал туристка" почва да ми мрънка, че иска в колата щом й се наложи да повърви 5 - 10 мин пеша. А тази зима се скъса от боледуване и ми се иска да я водя по-често в планината да диша чист въздух. Предварително ви благодаря! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 239
Дай ми едно е-майлче или скайпче и ще ти пратя МНОГО снимков материал и сама ще прецениш Simple Smile
 Вярно,на 4 годинки е мъничка,но щом казваш,че ти мрънка при 10 минути ходене където и да е,то ще ти мрънка навсякъде ако ходите по планините. На повечето деца много им харесва. Ще ти пратя снимки с дечица Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт