КГБ = Клуб на Готините Баби - 75

  • 22 979
  • 447
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 16 165
Зиче, честит рожден ден на Никола с пожелания за здраве, щастие и сбъднати мечти!   bouquet
Четох вицовете, сега отивам да чета назад.

# 61
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320

 Зиче,честито ти рожденик! Да ви е жив и здрав и много да ви уважават със снахата!
  Това за него,но в истински размери:


А това за теб и твоята грижовност:



 Аз най-после я сколасах! Тошо набрал цвят от бъз,аз заредих соковете,после си сях малко цветенца в градината - пламъче и московче.Като цъфнат ще ви ги покажа! Милото го няма и ще се върне късно,така че съм тук.
Фурийчееее,Марсиииии, пишете по-често бе хора Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 263
Зиче, честит рожден ден на сина ти!
Пожелавам му  здраве, щастие, много любов и късмет да го следват навред!



за теб

# 63
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Зичеее да ти е жив и здрав синчока за да си спокойна и ти и да ни правиш такива страхотни темичкииии

# 64
  • Мнения: 77
Янушка, на следващата среща те искам с поне едно шише сок от тоя бъз! Не приемам отговор "не"!
Мимито също! Няма "забравих" или "свърши", ще запазите за нас.
Допило ми се е още от онзи ден.
Какъв е на цвят този сок?
Разрежда ли се или се пие директно?
Ще му се не види и бъза и г.....!
Ако знам че няма да се отровя, хей там на нашата улица расте бъз, ама дали е същия като вашия? Не съм видяла някой да бере. Може да е отровен. Пък и да не е, не му знам технологията на сока, така че ще пия наготово, от вашия.
Такаааааа, уредихме сока за срещата, само дето не знам кога ще има среща! Ха, ха, ха, хаааа. Кое от двете е вашия бъз?
..

     

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 614
АЙША ,ЯНЧЕ,ДИДИ,ДЕЛТА,БЛАГОДАРЯ  Hug Hug Hug
Добре че се прибрахте работещите да се раздвижи малко темата ,че днес изчезнаха всички  Mr. Green
ТАНЧЕ втората картинка той е голям висок храст от него се прави ,ето го 


а този е  нисък тревист бъз този  НЕ  .

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 21:15 от ЗИЧЕ

# 66
  • София
  • Мнения: 16 165
Танита, в Лозенец около нас имаше такъв храст. Съседите се избиваха да берат и даже се караха на кого се падал  по близо до апартамента. Ние не смеехме -  булеварда много оживен, коли, изгорели газове и отрови. А и да не наберем нещо и да се отровим. Доколкото съм чувала  после се разрежда с вода или сода.
Дай Боже, да има среща и да го опитаме
.http://nasboguvane.dir.bg/_wm/library/item.php?did=463851&df=8&dflid=3 преведен е и 5ти епизод.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 21:56 от Aisha

# 67
  • Мнения: 77
Зиче, разбрах, при нас е нисък храст.
Ама и не съм виждала да го берат, значи не става.
Ще чакаме Кубратски сок, и това е.
След като цвета е бял, значи е безцветен.
Не съм виждала, но да се надяваме, че даже ще го опитаме.
Има една подробност, ако не се разрежда, ще ни трябват ехехееееее броя бутилки!!!!!
Ха сега беля!
Зиче, видях картинката, много е висок храста, няма такова нещо при нас, явно расте при други условия, не край улицата.


                               

# 68
  • София
  • Мнения: 4 179
Гледам , че ще пием сироп от бъз. Свекърва ми много правеше навремето. Сега трябва да се бере от чисти места, а в града и около пътищата  сега, както казва Айша, ще се отровим повече. Както и с липите. Като ги заберат в квартала, чак ми се плаче.
Белия бъз става за сироп, разрежда се и се пие като лимонада. Черния се взима внимателно като лекарство и трябва да се внимава с дозата.
Днес мви се обади Георгена. Разбрахме се утре за 14ч. на Халите, а ако нещо друго се реши тази вечер ще й го кажа като се обади по тел. Но горе-долу около 14-14,30 явно трябва да е.
Чакам какво ще кажете.

# 69
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
 Изобщо нямате проблем!Ако се сложи захар повече става сироп и се разрежда,ама децата го предпочитат на сок.При нас го има по градините и горите - без да е обгазен! hahaha И всеки го прави по различен начин - ще го напиша при рецептите!
Римар,този от който правим сокове и сиропи се наричал черен бъз - пише го в чичко Гугъл!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЯНЧЕ едно време от плодовете на бъз си правехме мастило да пишем още нямаше химикали с перодръжките и с мастилниците бяхме .Та баща ми ходеше береше плод и го изстискваше през марля и ни пълнеше мастилниците.Ама така сме се радвали ,че пише тъмно лилаво и ни беше голям кеф.Ох спомени Thinking Thinking Thinking

# 71
  • София
  • Мнения: 4 179
Зиче, точно този черния бъз е за лекарство при анемии и за подсилване. А от белия, който е като дръвче се берат цветовете и се прави сиропа.
Може би името му е "черен", а съцветията да се берат за сироп, а плода  после да е за лекарство .

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 22:10 от rimar

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Точно така Римар само че както си казала много трябва да се внимава с предозирането  Peace с плодовете за лекарството ...

А сока за пиене майка го прави и газиран слага във шишетата по 5-6 зърна ориз и се газера .Много разхладително за жегите. Peace

# 73
  • Мнения: 263
Лека нощ на всички!

# 74
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
 Аз пък имам рецептата от 82ра година.Бяхме на морето.Галена беше на година и 4 месеца.Тогава имаше един колега (на около 50),който 1.беше голям кулинар и 2. есента почина (лека му пръст!).
Та тогава имаше едно лекарство за мазане против настинка Меливинон май беше.Та той лекуваше щерките си с разтривка с Меливинон (беше бяло и гъсто със силен мирис на мента) и чаша сироп от трамбъз.
А сега ви казвам ЛЕКА НОЩ с една снимка на Анжелка!
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12395118

Общи условия

Активация на акаунт