Края на Май наближава, все повече майски бебчета се появяват !

  • 16 251
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Елин Пелин
  • Мнения: 75
здравейте! четох и аз за зодиите и да  си призная все още се надявам момата да се сети да излезе днес, иначе утре сутрин ме взимат за предизвикване на раждането,ама то ще е все тая защото вече ще е близнаци по зодия  smile3506. но пък по характер си е абсолютно теле и да си призная и утре да се роди за мен ще си е теленце. пък и то дето се вика 20 с/у 21 е ни теле ни близнаци и по скоро зависи от характера. Simple Smile така се успокоявам аз  Joy
Успех на раждащите днес мами и чакаме новини! Simple Smile   bouquet Praynig Peace
за коланите-  аз ползвах първия път и торби с пясък ми сложиха след раждането и ефект никакъв та сега имам коланите ама не мисля да се стягам и запарявам излишно. мисля си че е като при стриите- въпрос на кожа и въпрос на общо състояние ако си бил отпуснат като мен преди да забременееш по трудно ще си събереш "торбата" после(за себе си съм сигурна че ще ми коства доста усилия и време ) но пък желая успех на всички други и дано при вас има ефект и то скоро  smile3521

# 31
  • Мнения: 28
Честито на всички майчета, които вече се радват на своите бебчета!
Днес ни изписаха двете с Евгения и малката принцеса в момента спинка. Скоро ще кача и снимка в албумчето.
 А сега отивам малко да почета.

# 32
  • Мнения: 66
Да се запиша и аз тука, засега изглежда ще си дочакаме термина кротко.

# 33
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Цоп  newsm32
Днес пак е адска жега не се издържа  sweating Досега  1ironing и повярвайте ми ще умра мразя да гладя особенно в това топло време цялата съм вир вода,Ще влезна да си взема душ ще накипря Евелин и хайде на разходка
Хайде мамчета чакаме новини за пороя от бебета днес  smile3504

# 34
  • Мнения: 66
Време е да хвана да изгладя и аз, че се събраха неща  smile3506

# 35
  • Мнения: 13
Честито на Платина! Да им е жива и здрава рожбата, много да ги слуша и да е с късмет.

Добре си си дошла Крейзи, много да ви слушка и да расте здраво бебочето. Прибра ли се във Варна? Хаиде като поотраснат мъниците да си чукнем една разходка в морската Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 155
 Честита дъщеричка на Платина! Да  е жива и здрава принцеса ЯНА, да радва  много мама  и тате!

Мигле, хайде чакаме те  Hug

# 37
  • Мнения: 445
Абе, сладуранки, какво против близнашката зодийка имате? Че кво ми е? Grinning Е, да  не съм ви дома, ама иначе какво? Е, вярно, че все съм на нож с майка ми, но то е защото и тя е от същата зодия  Joy. За шизофрения говорите....Най-отговорно заявявам, че не е вярно! Поне за циклофрения става дума  Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 125
 lianka, успокои ме с тия си думи,така да знаеш  newsm47

# 39
  • Мнения: 79
Здравейте готини мадами   bouquet
След един доста зареждащ обяд с Глъм в Романса и една лекинка разходка по Симеоновските улици, се чувствам много положително заредена  Party. Като ме видя тя и вика готова си за раждане-смъкнат корем и разширен таз, направо супер, само дето нямам никакви позиви за раждане. Ще ви помоля за един стиснат палец за утре, че съм на преглед в болницата и предполагам ще бъде доста обстоен, какъвто не ми е правен до сега  Crazy. Ще видя дали ще мога да се видя с КайРен, а ако не, много стиснати палци за утре и всичко да мине ОК  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Веднага щом се добра до компа ще дам отчет  Wink. Еми това от мен за сега

# 40
  • Мнения: 221
Привет,МАЙчета! Hug
Имам радостта да ви съобщя,че днес мама ivilina73 роди своите близнаци.Момиченцето е 2,500кг.,а момченцето е 2,100кг.Мама Иви е щастлива и се чувства добре.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 067
Здравейте и от мен! Завиждам на "Романтичните" - благородно, естествено Wink, аз нещо си кукувам сама вкъщи и си мисля само разни работи...
И аз съм утре на преглед, да видим на какъв акъл ще са докторите. Стискам палци на КайРен и на който още има нужда!!
А, честито на втората близнашка мама!! Да са здрави и послушни дечицата!!!  newsm51

# 42
Здравейте и от мен. Той моя термин е чак за 30-ти май, ама вече и аз нямам търпение и искам да излиза бебо. Днес си направих една по-дълга разходка, но на него му се стои вътре явно. Имам още 10 дни до термин, че като ви чета вас може и след това да се роди, доста от мамите тук са след термин май, какво му става на този месец  Simple Smile. Иначе последния път като ходих на преглед и тонове ми казаха че имам доста силни контракции и скъсяване на шийката 80% което незнам какво значи честно. За разкритие не стана въпрос, май нямам. Главата на бебето вече е 98 мм някъде, което пак незнам дали не е предпоставка за секцио. Но аз искам нормално и толкова, пък ще видим де, като ми опре яйцето до г...а  Grinning Grinning Grinning.
На всички преносващи майчета пожелавам по-скорошно раждане, че сигурно е доста тежко да чакаш всеки ден с нетърпение човечето да се накани да се покаже. Успехи и на днес раждащите  майчета. Ох дано да не е толкова болезнено.   bouquet

# 43
  • Мнения: 7
Здравейте,мами! Аз все още очаквам моята беба. Терминът ми е на 30.05. Коремът ми се смъкна надолу. Още нямам индикации за раждане. Само дето, от 2-3 дни ми пада някаква слуз, днес даже имах малко, примесена с кръв. Дали това е тапата? Притеснява ме едно нещо: нали единият от признаците, че раждаш, е да ти изтекат водите. Ами ако не се усетя? Например, ако съм под душа или на тоалетната чиния, може да пропусна момента и да стане опасно. Възможноли е да не се усетя?
Честито на всички, които станаяхте мами вече. Разгледах снимките на бебчетата. Всички са прекрасни!!! И аз вече нямам търпение.

# 44
  • София
  • Мнения: 2
М-м-м дааааа. Аз днеска си разходих съхранената шийка из Симеоново при Мадленка и установих, че там е рая - зелено, красиво и спокойно! Пейзажи и романтика. Блазе и на Мадленка, очите и са пълни с красота всяка минута. Двете попъхтяхме по 20 метра нагорнища и решихме, че дълга ни на разхождащи се бременни е изпълнен изцяло  Mr. Green

Честити близнаци на Ива! Да са живи и здрави и много да я радват!
Успех на ятата раждащи днес - чакаме новини и дано всички истории да завършат успешно  и за мамите, и за бебетата!

Само да отбележа на питащата мама, че 9,8 глава не е показание за секцио, а "на центъра у средата" и съвсем прекрасен бипариетален диаметър.
А 80% скъсяване на шийката означава, че шийката е започнала да се скъсява, което е обичайното поведение на една шийка преди раждане. Тя първо омеква и се центрира, после се скъсява до изглаждане и накрая се разширява. Като финала на скъсяването съвпада с началото на разширяването. Така че звучи ми като подготовка за раждане - и то съвсем естествено и чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт