За избора на педиатър

  • 2 905
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
За многобройните прегледи и ваксини през първата година на бебето аз лично не бих ходила при частен лекар да плащам.Какъв е смисълът да плащам всеки път за едното мерене,теглене и боцкане с купена от мен ваксина?Тези работи ги върши педиатър,работещ по ЗК.Когато се разболее малката,водя я в частна детска клиника,но не защото вярвам сляпо,че частното е по-добро,а просто след първото посещение там,ми допадна лекаря,отношението и лечението и продължавам да я водя там при проблеми.

...
Това, че водиш детето на частен педиатър, не означава непременно по-добро отношение и по-добра квалификация, но със сигурност означава, че ще ти вземе пари.

Точно така е.  Peace

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За многобройните прегледи и ваксини през първата година на бебето аз лично не бих ходила при частен лекар да плащам.Какъв е смисълът да плащам всеки път за едното мерене,теглене и боцкане с купена от мен ваксина?Тези работи ги върши педиатър,работещ по ЗК.Когато се разболее малката,водя я в частна детска клиника,но не защото вярвам сляпо,че частното е по-добро,а просто след първото посещение там,ми допадна лекаря,отношението и лечението и продължавам да я водя там при проблеми.

...
Това, че водиш детето на частен педиатър, не означава непременно по-добро отношение и по-добра квалификация, но със сигурност означава, че ще ти вземе пари.
Точно така е.  Peace

Аз не казвам, че задължително частният педиатър е по-добър от този по ЗК. Просто се доверих на педиатърката, която пое детето ми от първите мигове на раждането му, и не съм съжалила до този момент. За сметка на това, педитата по ЗК, с които се срещнах, въобще не ми вдъхнаха доверие. Може би единствено тази, при която съм записала детето заради болничните, но и тя е с досатъчно остарели възгледи, макар и с доста опит. Въпрос на баланс.

Освен това аз не водя сина си на прегледи само заради едното мерене и боцкане. Всеки преглед е много обстоен, проверяват се всички показатели, преслушва му сърчице, дробчета, гърло, преглежда за ... абе абсолютно всичко, за което можеш да се сетиш, дава съвети, показва гимнастики... все неща, които аз като майка на първо дете все още не зная.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имам Педиатър по ЗК и такъв на частна практика.По ЗК - теглене , мерене , ваксини .На частния ако се налага , ако искам да чуя второ мнение и пр.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз си избрах педиатър по ЗК   заради ваксините  . Имам и доверие   , добър диагностик е,   не чакам пред кабинета и никога  . Избрах си също частен педиатър , защото за повечето неща  мислим еднакво-подкрепя късното захранване , дългото кърмене , много  важни неща за мен.Доверявам му се изцяло  и мога да разчитам на консултация по всяко време на денонощието под всяка форма.

# 19
  • София
  • Мнения: 104
Педиатърът ни е по ЗК, но когато пожелая идва вкъщи, плащам му 25 лв. Винаги е на разположение на мобилния, ако не е удобно в монета по-късно той ми позвънява.  Беше много препоръчан и оправда доверието ми. Винаги когато идва време за ваксина ми казва  дали има по-хубава такава срещу заплащане и казва той какво препоръчва, а ние да избираме.  Общо взето му имам пълно доверие. Не ми е близко, но това няма значение вече 2г. и половина. И второто дете ще си запиша при него със сигурност.
Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Браво, браво, добре си се ориентирала. Моята педиатърка за малко насилствено да ми спре кърмата. #2gunfire

# 21
  • Мнения: 2 013
И нашата педиатърка е по ЗК,все още на частно не ми се е налагало да ходя.
Няколко пъти е идвала в нас и не ми е взела нито стотинка.

# 22
  • Мнения: 2 172
Разбира се,че не ми взима нищо  ooooh!

Работи със здравната каса и абсолютно всичко е безплатно.Домашното посещение  е 15 лв. Ваксините са безплатни,освен ако не искаме някаква по-специална,която се закупува отделно или пък просто е по-добра,но засега не сме правили такава.
Избрах я по критериите: максимално близко до нас,да няма хиляди висящи пред кабинета и,да си спазва часовете,да не предлага веднага антибиотици при евентуална болест,кабинетът да е чист и съвременен.Общо взето препоръчаха ни я.

Говоря за град Пловдив.

А тази София много скъпа ,бе  Crazy

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 541
Детето ми си има педиатър по ЗК. Не плащам нито за прегледи, нито за ваксини, нито за консултации.
По стечение на обстоятелствата, открих и частен педиатър, при когото да водя детето при нужда. Преглед в кабинета или вкъщи ми е 15 лв.

# 24
  • Мнения: 1 740
И аз избрах педиатър по ЗК. Не съм плащала нито за преглед, нито за консултация, нито за домашно посещение.
Засега не ми  се е налагало да ходя на частно.( дано и да не ми се налага)

# 25
  • Мнения: 288
Нашият педиатър е по ЗК , на частни консултации съм ходила 3-4 пъти за 2 год . по - скоро за потвърждаване на диагноза , а не за назначаване на такава . Когато педиатърът е имал съмнение за нещо , ни е пращал с направление при специалист . Нищо не съм плащала нито за ваксини , нито за консултации , нито при специалистите . А и забравяш нещо много важно - 12 задължителни консултации имаш през първата година , но не си мисли , че за това време детето няма да се разболее от нищо и няма да ти се налага да ходиш допълнително при педиатъра . Особено ние , майките , които имаме дете за пръв път , ни претиснява всяко кихане , липса на зъбче и поява на пъпчица ... Да не говорим и за лекарствата , които като ти ги изпишат , няма как да не купиш Confused Аз бих си избрала педиатър , които работи със ЗК и не взема пари за прегледите  Naughty И без това през първата година , ще имаш сериозен финансов разход , относно пюрета , каши , млека...

# 26
  • Мнения: 2 011
...
Аз не казвам, че задължително частният педиатър е по-добър от този по ЗК...

Рися ,не визирах теб в поста си,говоря принципно.Всеки сам си решава и знае най-доброто решение за детето си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт