Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
katiABV - аз до тук в темата от всички видях само съвет да потърси мнение на УНГ специалист.....кво не ти хареса, като и ти споделяш, че от тъпанчета нищо не разбираш не знам.....тъй че този ти коментар е яко не на място...поне в тази тема...

# 16
  • Мнения: 447
Ако си изчакаш физиологичните напани, а не ти ги дирижират, няма такова пънене, че да обхване цялото тяло, напротив тялто е добре да е доста отпуснато, матката и бебето вършат цялата работа...
Ако си изчакаш физиологичните напани, а не ти ги дирижират, няма такова пънене, че да обхване цялото тяло, напротив тялто е добре да е доста отпуснато, матката и бебето вършат цялата работа...
Подкрепям!  Peace

И да добавя: в днешни дни докторята се чудят какво да измислят, за да кръцнат колкото се може повече жени секцио... така, че повечето акушер-гинеколози според мен ще те посъветват да направиш секцио, но пак според мен проблемът ти отдавна е излекуван и ако искаш да родиш естествено, тединственото, което трябва да направиш е да се запознаеш по-подробно с активното раждане.
Ето това са двата отговора, които не са съвсем на мястото си в темата...

# 17
  • Мнения: 4 555
И аз в първия момент се бях засилила да кажа, че препоръката за секцио не е дадена от докторите в "днешни дни", но после видях, че infinity не твърди такова нещо, а казва, че понеже в днешно време докторите се чудят какви показания за секцио да измислят, има голяма вероятност да признаят тези за валидни. Което променя много смисълът.

# 18
  • Мнения: 571
Консултация с УНГ Peace
А този лекар-специалист няма ли как да го издириш,за да те погледне той-след като те е гледал веднъж като малка.Виждам,че си на 22...знам ли.Аз бих тръгнала от там. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
katiABV - аз до тук в темата от всички видях само съвет да потърси мнение на УНГ специалист.....кво не ти хареса, като и ти споделяш, че от тъпанчета нищо не разбираш не знам.....тъй че този ти коментар е яко не на място...поне в тази тема...

Извинявам се на всички, които са се почувствали незаслужено обидени и засегнати - примерно Ескарина, която е привърженик на естественото и коректно съветва единствено консултация с добър специалист.

Когато писах, визирах конкретно това:
Ако си изчакаш физиологичните напани, а не ти ги дирижират, няма такова пънене, че да обхване цялото тяло, напротив тялто е добре да е доста отпуснато, матката и бебето вършат цялата работа...
но определено не беше честно спрямо останалите да предположа, че биха споделили това изказване.

# 20
  • Мнения: 3 869
Не съветвам никого какво да избере - всеки сам взема решения за себе си! Форуми като този не са за съвети, а за обмяна на опит и споделяне на мнения, виждания и пр.
Написаното от мен по-горе не е съвет! Дава само различна гледна точка. У нас човек може да си поръча секцио, а може и да се пребори за естествено раждане - и двете са възможни - въпрос на личен избор е Peace
За здравето си отгаваря всеки лично - лекарите носят доста ограничена отговорност, тъй като никога не носят последиците на увреденото или опазеното здраве на пациентите си.

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Като знам каква неоснователна параноя има в България по отношение на отлепени ретини при късогледи, няма да ме учуди ако това се окаже нещо подобно. Мога само да се надявам, че опасенията ми не се верни.

# 22
  • Мнения: 67
Мила kristina22(1986), като малка и аз съм имала подобен проблем. Възпаление на вътрешно ухо е налагало да ми се пука изкуствено тъпанчето на дясното ухо по веднъж на ден... беше страшно. Бях на 7 години. Сега съм ОК, родих си по естествен път без никакви ядове т.е поне нямаше нищо свързано с ухото ми. Аз ходих на специалист, който ми каза че няма опасения да се спука тъпанчето въпреки че стената му е доста по- тънка.  Смятам, че няма да имаш проблеми, но за собствено успокоение настоявай да се консултираш все пак със специалиста. Каквото и реши докторът, бъди спокойна, че така трябва и не му мисли Peace Успех!

# 23
  • Мнения: 1 735
Ако си изчакаш физиологичните напани, а не ти ги дирижират, няма такова пънене, че да обхване цялото тяло, напротив тялто е добре да е доста отпуснато, матката и бебето вършат цялата работа...
Ако си изчакаш физиологичните напани, а не ти ги дирижират, няма такова пънене, че да обхване цялото тяло, напротив тялто е добре да е доста отпуснато, матката и бебето вършат цялата работа...
Подкрепям!  Peace

И да добавя: в днешни дни докторята се чудят какво да измислят, за да кръцнат колкото се може повече жени секцио... така, че повечето акушер-гинеколози според мен ще те посъветват да направиш секцио, но пак според мен проблемът ти отдавна е излекуван и ако искаш да родиш естествено, тединственото, което трябва да направиш е да се запознаеш по-подробно с активното раждане.
Ето това са двата отговора, които не са съвсем на мястото си в темата...

Не си ти човека, който ще ми каже дали нечий отговор е на място или не.   Laughing

Продължавам да стоя твърдо зад мнението си, като за радетелите на "противоестественото"(много яко звучи) мога да добавя:
препоръчах на девойката да чете и да се информира, което как точно ще й навреди нямам идея, може би ще й се повреди зрението от много четене...  Grinning ... продължавайте да сте против информираността и после си измисляйте нелепи оправдания за нещата които  ви се случват. 

Сакън човек да не спонене нещо за активно раждане, все едно ви бъркат да не казвам къде...   

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 959
На моя близка приятелка също като на Cobra са и пукали тъпанчето в детска възраст, но дори не ми е споменавала , че някой и е препоръчвал секцио поради тази причина.
Има две деца, родени по естествен път, без усложнения  Peace

# 25
  • Мнения: 1 796
Благодаря на всички,много съжалявам че темата ми стана причина за поредните дразги във форума.Ще отида при специалист(задължително на часно,защото в БГ ако не платиш не ти обръщат внимание).

# 26
  • Мнения: 1 735
Благодаря на всички,много съжалявам че темата ми стана причина за поредните дразги във форума.Ще отида при специалист(задължително на часно,защото в БГ ако не платиш не ти обръщат внимание).
И аз съжалявам, Криси - явно винаги, когато се спомене нещо естествено става така. 
Ти бъди здрава, другото са глупости! bouquet
По темата: много правилно си решила да избегнеш Здравната Каса.
Аз също ходя на частно, дори консултациите ми в момента са частни.
Успех и не се притеснявай - стискаме ти палци всичко да е ок!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт