На морето най му харесвам гмурканията,плуването,лодките и другите разни туристически удоволствия.
Наскоро се запалих и по рафтинг- неверотяно усещане!
А вие как и КЪДЕ почивате активно? Екстремен туризъм или просто походи?
На мен също ми се ходи на рафтинг, сега ме подсети че по майските празници минавахме покрай Струма е си казахме, че трябва да пробваме /мъжа ми пробва, но аз пък тогава бях бременна та се въздаржах.
, страх ме е дали изобщо ще се задържа.
но активната почивка е определено моята почивка!
Аз на плажа си лежа, докато съм в къщи и то по 1 час на ден, че повече не издържам от скука....
Ами,за рафтинга няма как да не ползваш чужди услуги- все пак малко хора имат каяк за каране в бързи води
Аз съм от Пловдив и тук знам "Къща за книги и приключения" ,те организират такива рафтинг-лагери с курсове за спускане,екипировка,спи се на палатки и е много готино( една седмица,пет дена...),но сега нямам възможност да ида. Иначе имат и едноднвени спускания -в по-голяма лодка и сте групичка с предпазни жилетки (надуваеми),не е опасно. А за пещерите- мойто мило е бил преди планински водач и се е занимавал със спелеология,та има каски,въжета и ги знае пещерите,та той ме води. НО ТОВА НЕ Е ГАРАНЦИЯ! Повечето пещери са като лабиринти - на различни нива,с много галерии и наистина трябва много добре да я познаваш,за да влезеш. Аз съм влизала само в такива,които се ходи пеша в тях,без спускания по въжета,че явно вече съм дърта и не мога да се покатеря обратно по въжето
Ама се иска наистина отлична физическа подготовка,много по-трудно е от скалното катерене. Хубаво е да се иде лятно време,реките не са толкова пълноводни и в пещерите глината по пода не се пързаля чак толкова много. Хубаво е човек да има добри обувки с грайфер. Иначе на нас ни вършеха работа и стари дрехи,които просто окаляхме вътре,но пак да кажа,това е пещера,в която просто пропълзяваш през входа,по-навътре сед разширява и пред теб се показват по-големи галерии (като по филмите
) и само се разхождаш и разглеждаш. Хубаво е да сте повече хора и с ДОБРИ ФЕНЕРИ И ПРОЖЕКТОРИ. Някой влизат с много слаба светлина и после ако загасне.. излизане няма!!! В пещерите е невероятно тъмно -там човека до тебе не можеш да го видиш.. Направо си е страшничко. Затова повечето хора ходят в облагородени пещери- и там е хубаво,гледаш красоти
Само се разхождаме бавничко 
Разкажи малко,как е на слона,друса ли?
А камилата? Кое е най-яко да яздиш?? А за любителите на АТВ - идете в Чепеларе!!! Там са направили писта за каране на АТВ ,1.00 лв е една обиколка,подобно е на картинга и е много готино. Въпреки,че твоето е по-автентично,защото е в пустинята 

А на кану сама качи ли се?
банския ми беше под дрехите, викам си, явно ще спрем някъде и ще ни кажат, че може да се къпем, та аз подготвена....
То при мен невежеството води до още по- екстремни изживявания!
слонинг . След рафтинга ходихме по малко баири, водиха ни до водопади, такива неща. Имахме обяд в гората и после на слонове. Слона е адски висок! Аз съжалявам, че на снимката, която имам, слона е долу, а снимащия е покачен на възвишение и не личи - слона даже дребен изглежда. Кой го е страх от високо е кофти. Клатиш се там, бая заканително надвисваш по някое време. На мене много ми хареса, особено като минахме през езеро на гърба на слона - той нали е висок и ние на сухо горе 
В Египет малко яздихме, но в Тунис беше доста по- дълго. Втория път вече не се страхувах, отпусната, клатя се в ритъма, като опитен камилар. Качих си краката на врата и, като истински тураег!
И камилата е много висока!
смяха ми се
и ме бутнаха, за начален старт... После пък като тръгнах... викам си брех! научих се! Оказа се, че съм хванала течение... Не можех да се върна, та слязох от кануто и го бутах до брега