Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 381
Тогава съвета на Хедра да се редуват гърдите на едно хранене ми се струва удачен във вашия случай. При мен минута, след като момата започне да суче, усещам как задното мляко слиза и радовно другата гърда тече. Нищо че изглежда мека. След като ни изписаха от болницата момата не искаше да суче. Беше свикнала на бибероните с големи дупки в родилното. Стоеше с отворена уста и чакаше млякото самичко да се излива. За около седмица и повече я научих да суче от гърда. Тогава имаше такива моменти на дърпане. Не знам дали от малко мляко или от силна стуя беше, но аз все си мислех, че не иска да суче мързеланата.
Вярвай в себе си. Можеш да произвадаш достатъчно мляко за твоето съкровище. Отпусни се, за да се задейства по-лесно рефлекса на потичане. Създай си удобства, докато се кърмите. Мисли само положителни неща. Забрави за помпата.

# 16
  • Мнения: 4 077
Не знам вече какво да правя.
От 5 дни не се изцеждам, суче и от двете гърди на всяко ядене, пия лецитин. Онзи ден бях с буца в едната гърда, цяла нощ не спах, уж успях да го преодолея, днес щях да пиша колко е добер вече всичко и ето - пак съм с буца, пак на същото място. Мисля, че трябва да се консултирам с лекар, моля препоръчайте някой добър, който да не ме отреже веднага да спирам кърменето.
Пропуснах да кажа, че пия лактогонен чай.
А може ли да се запушва определен канал и как да преодолея това?

# 17
  • Мнения: 4 077
Дали все пак някой ще ме посъветва за лекар и дали чаят ми вреди?

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Дали все пак някой ще ме посъветва за лекар и дали чаят ми вреди?
А по колко чай пиеш, че аз се бях поуляла по едно време с по кана чай на половин ден. А за буците - тях "лекувах" като слагах бебето така да суче, че брадичката "да работи" точно там където е буцата и ме отпушваше веднага.
Никога не е грешка да попиташ лекар все пак
ще погледна в моите дебели книги какво пише по въпроса за хиперлактация

# 19
  • Мнения: 7 106
martea, спри за известно време лактогонния чай, докато се махнат буците. Явно и най-малката стимулация на теб ти влияе, затова го остави за известно време.
Пробва ли номера със зелевото листо в сутиена, за разнасяне на буците?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 259
Продължавай с лецитина и масажирай буцата, докато бебето суче. Аз така се оправям, е вчера пак имах буца (и то много болезнена), цедих я само 2 пъти, другото свършиха бебето и лецитина.
Дано скоро се оправиш! Успех!

# 21
  • Мнения: 1 278
Мартеа, просто трябва да се бориш с всяка бучка, която се появява. Пий си лецитинчето (което, ако помня добре, всъщност е аминокиселина, която се извлича от соята) и прави компресчета - топли и студени. Поставяй кърпа, напоена с гореща вода  преди кърменето (гърдите издържат на много горещо) или пък облей гърдите с горещ душ. Като се насуче бебето, на мястото, на което ти се появява бучката поставяй парче студено зелево листо.

Можеш да приемаш и нещо хомеопатично, със сигурност ще ти помогне допълнително. Разкажи ми повече за препълванията:
- цялата гърда ли се препълва или частично
- имаш ли зачервяване на кожата; става ли лъскава и излъчва ли топлина или пък усещаш парене по кожата като я пипнеш?
- имаш ли болки и какви по-точно са - силни и пулсиращи или остри и краткотрайни?
- изпитваш ли силна жажда?
- имаш ли подут лимфен възел?
- температура?
- втрисане?
Най-добре, разбира се е да се посъветваш с лекар-хомеопат, но, ако уточниш горните въпроси, мога да ти помогна в избора на хомеопатично като за начало

# 22
  • Мнения: 4 077
Значи, мами, подред:

Пепеляшка, чай пия по описанието на опаковката - 6 пъти по 80 мл. Гледам да не предозирам, понякога пия и по малко.

Зори, и аз мисля да го спра, но гледам да е постепенно, че много ме  ес трах да не ми намалее пак кърмата (в момента, в който буцата се поразнесе тази сутрин, бебка отново недоволстваше от недостатъчната струя). Това със зелето не съм го правила, защото някъде бях чела, че намалява кърмата Embarassed Може би бъркам.

Ваня, пия си го лецитина, определено от него има ефект. Иначе снощи се посиних от изцеждане, но с последната част от буцата се справи бебка.

Деметра, ето и отговорите:

- цялата гърда ли се препълва или частично
 частично, на буци

- имаш ли зачервяване на кожата; става ли лъскава и излъчва ли топлина или пък усещаш парене по кожата като я пипнеш?
  в повечето случаи е топла, без да е лъскава, зачервяване имаше първия път.

- имаш ли болки и какви по-точно са - силни и пулсиращи или остри и краткотрайни?
   да, имам болки, но те са тъпи и постоянни, сякаш съм посинена

- изпитваш ли силна жажда?
  не

- имаш ли подут лимфен възел?
  къде трябва да гледам за това?

- температура?
  първият път

- втрисане?
  няколко пъти, вчера не се стигна дотам

А сега да питам - вчера съм изпила 4 или 5 лецитина (накрая им изгубих дирята), днес пак ли толкова? Пия от чешкия 1000 мг. Кога да го намаля? Когато известно време не се появява бучка ли?
И друго - понеже съм нова в кърменето от две гърди - аз я кърмя горе-долу еднакво време и от двете, като не следя коя давам първо - давам едната и като се размрънка, сменям, така по няколко пъти. Да не би и това да ми прави проблем?

Пак благодаря за отговорите ви, честно казано, вие сте ми единствените съмишленици, всички ми се чудят защо се подлагам на този "тормоз" и не дам вече адапте. Само тук се мотивирам...

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лецитина пий по 4х дневно,докато не се разчисти проблема с бучката и известно време не се появява нова - няма страшно,не можеш да предозираш от него,все пак той е храна,не лекарство Grinning
За кърменето от двете гърди - във вашия случай май така ще е,с прехвърляне по няколко пъти между двете гърди,щом недоволства,като намалее струята.Все пак не е лошо да запомниш или да си отбелязваш от коя гърда е сукала последно и да даваш нея първа,защото все пак едната се изсуква по-малко от другата (за отбелязване може да си прехвърляш халката или някой пръстен или гривна от едната ръка на другата след всяко кърмене,за да си напомняш или да измислиш нещо друго).

# 24
  • Мнения: 4 077
Мами, откакто писах последно нещата се бяха пооправили, беше страхотно - никакво изцеждане, никакви чайове, бебка доволна, аз доволна. Да, но тази сутрин пак съм със запушени 2 канала и огромна буца. Но не затова пиша, надявам се пак да го преодолея без да се стига до мастит, нали съм ветеран Mr. Green
За друго питам - първите 2 дни пих както ми каза Хедра 4х1 лецитин, после един ден 3х1, после 2х1 (вчера). И днес пак съм се позапушила. Дали трябваше повече време да го пия в по-голяма доза? Понеже в края на седмицата по план заминаваме на море, искам да питам - има ли проблем примерно 2 седмици да го пия 4х1? За да избегна евентуално такива проблеми там и да мога най-накрая малко да си почина от непрекъснато висене с топли компреси, цедене, сукане... Питам, защото все пак е доста дълъг период, Хедра, ти ми каза, че може и по-продължително, но толкова?

# 25
  • София
  • Мнения: 6 259
В началото аз го пиех 4x1 близо месец, защото ако намаля дозата пак ми се запушваше канал. След това може би още около 2-3 седмици пиех по 2 на ден.

# 26
  • Мнения: 4 077
Ваня, благодаря за отговора. Ще го пия и аз така. Още малко опит-грешка, опит-грешка и ще се науча. Сега ме е яд, че вчера и онзи ден не си го пих както ми казахте 4х1, а избързах да си намаля дозата, но вече е късно. Току-що си напипах буца и на другата гърда, Теа голямо ядене я чака..

# 27
  • Мнения: 1 586
Да не би консумацията ти на неподходящи мазнини да е твърде голяма, та такива рецидиви получаваш въпреки усилията до сега? Предполагам знаеш, че трансмазнините са дори вредни при кърмене - например маргарините. Постарай се да избягваш хидрогенирани, наситени мазнини, наблегни на ненаситените такива. Провери дали не хапваш по повчеко млечни, яйца, животински мазнини, всякакви полуфабрикати и бисквити на пазара са пълни с хидрогенирани мазнини... Може би една промяна на диетата ще свърши добра работа в случая?

Ето една хубава статия за мазнините, която Ива ми е показала навремето - много хубаво са разделени по групи и са описани полезните и вредните. Дано четеш английски, че нямам време сега да превеждам.

И продължвай борбата, струва си Simple Smile
Приятна почивка!

П.П. Голяма заспа съм, ето я статията Simple Smile
http://askdrsears.com/html/4/t041300.asp

Последна редакция: пн, 29 авг 2005, 10:45 от Andrea$

# 28
  • Мнения: 4 077
О, да, хапвам маргарин - Рама Йогурт, достатъчно! Не съм знаела затова! Само че, не видях статията Embarassed И аз се чудех дали някоя храна не оказва влияние на тези ми непрекъснати проблеми. Млечни продукти хапвам достатъчно, но не прясно мляко, а основно кисело, кашкавал, сирене, извара. Не ям много други неща - пръво заради коликите, а и за да не алергизирам. Ако трябва и млечните ще спра, ще карам само на картофи Grinning

# 29
  • Мнения: 1 586
Бях забравила да напиша адреса на статията, но си редактирах мнението вече и я добавих Simple Smile

Е, не е нужно да минаваш само на картофи Simple Smile Таман сега на морето може да направиш една разтоварваща диета Wink - наблегни на много плодове и зеленчуци (предимно сурови), само зехтин като мазнина, никакво пържене, ядки  (орехи, лешници, бадеми в умерено количество), прясно изцедени сокове, зърнени храни - пълнозърнест хляб и пълнозърнести каши и подобни. Забрави маргарина, намали до минимум млечните и животински продукти. Няма начин това да не помогне Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт