Кога предочетохте да захраните и защо?

  • 1 682
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 012
Аз захраних и двамата нормално, след 6тия месец. Тук това е стандарт, а и децата бяха готови.

# 16
  • Мнения: 51
Аз още не съм я захранила, а другата седмица на 29 прави 6 месеца. От миналата седмица почнах сок от ябълки и моркови, въпреки, че съм против това. Една приятелка ме убеди, че е хубаво да поеме нещо преди зеленчуковите пюрета. А иначе другата седмица почвам с зеленчукови пюрета. Ще пробвам първо картоф, морков и т.н. Има доста рецепти в сайта. Аз мисля да правя пюрето с кърма. Майка ми все казва, че се опитвам да си прибутам кърмата навсякъде, но нали няма по качественна храна за едно бебче.

# 17
  • Мнения: 1 090
Захраних дъщеря ми на 4 месеца. После го отчетох като грешка и захраних сина си на 6 месеца.
Първото дете гледах в БГ, а сега сме в Германия.

# 18
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Захраних на 5 месеца със зеленчуково пюре, на базата на това което прочетох из интернет, прецених че е готов. Не бързах с въвеждането на храните, не сме имали проблеми.
Педиатърката ми не се е намесвала в решенията ми, само ако я питам нещо.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
дъщеря си захраних на 4 м. заместих ядене към 8м.
синът си захраних  на 6 м. прояде към 8-9м. и до годинката продължаваше да имапериоди само на кърма по 10 -на дни.

# 20
  • Мнения: 693
Захраних на 6 навършени месеца. Беше готова още на 5 навършени, но имаше стомашно-чревни проблеми и я лекувахме до 6-ти месец. Четох много по въпроса, а и педиатъра ми е ЗА късното захранване.

Във Варна никой не иска бележка от личния лекат, племеницата ми на 4 месеца се хранеше от кухня.  #Crazy

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 21:47 от Katinche

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
първото на 6 месеца а второто на 4 месеца-беше грешка

# 22
  • Мнения: 207
Захраних на 6м , защото прочехох цялата библиотека в този подфорум! Peace

# 23
  • Мнения: 11 004
Благодарение на този форум захраних на 6 навършени месеца.
Заместих хранене около годинката.

# 24
  • Мнения: 3 869
Изчаках да се появят всички признаци на готовност и тогава предложих твърда храна - няколко дни, преди да навърши 6 м., но първите два месеца след това доста пестеливо предлагах, често пропусках дни, едва от месец насам предлагам по няколко пъти на ден. Когато беше на 3 м все още сучеше по 10-11 пъти на денонощие и пуснах тема да питам кога започват да сучат по 8 пъти - сега знам - на 9 м. сучи вече по 8 пъти само  Joy

# 25
  • Мнения: 6 713
Моят отговор го няма тука! Аз захраних края на 4-ти месец. Според мен няма нужда да се отлага прекалено много - след 6-ия месец.

# 26
  • Мнения: 19 302
Захраних на 6месеца със сок от морков 2седмици, после пюре от морков и т.н по съвет на алерголога и разбира се инфо от книги и нета. После въвеждах всеки 10дена нова храна. СЛед първите няколко вида храна, започнах да скъсявам времето на въвеждане на около 1седмица, а към края на захранването на 3-5дена. Ако сега трябва да захранвам, бих изчакала още и бих се водила доста повече по детето. Дъщеря ми не беше готова за захранване на 6месеца. Не харесваше пюретата-нито купени, нито домашни. Доста главоболия и притеснения си причиних.

# 27
  • Мнения: 5 713
До 9-я месец Ясен беше само на кърма, тъй като тогава прояви интерес към твърдата храна. Не съм спазвала и не спазвам схеми и режими. Първата храна, с която съм захранила не знам коя е. По принцип се опитвам да създам у него други навици, запознавам го със суровоядството. Като цяло се водя по него. Има дни и сега, когато е само на кърма. Има дни, когато има голямо желание да опитва от нашата храна.

Дъщеря ми е захранена на 5 навършени месеца с оризова каша и си спазвах стриктно схема. След 40-я ден беше изцяло на АМ.

А защо така съм постъпила...защото съм преценила, че това е правилното в двата случая. Информация съм събирала само от нета. Сега покрай отглеждането на Ясен чета много повече.

# 28
  • Мнения: 3 181
Захраних при почти 5 навършени месеца, защото имахме проблем със запека. До тогава беше само на кърма. Със захранването проблема се реши. Твърдо съм за късното и плавно захранване. Синът ми прояде глутен на 9 месеца, жълтък и  кисело мляко на годинка, вече е на 1 год. 1 месец и още не съм го захранила с всичко. Не смятам да яде солети, зрънчовци, чипсове и всякакви подобни празни храни, сок не пие, само вода. До 10 месец и вода не пиеше, наваксваше си течностите с кърма.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 060
Захраних на 5 навършени месеца, защото Каоян проявяваше интерес към храната, все ми бъркаше в чинията и каквото докопа слагаше в устата  hahaha, правеше муцунки все едно, че дъвче, имитирайки ни. Захраних с домашна тиква, после морков и т.н. зеленчуци. Все още нямаме заместено хранене. Хапва с удоволствие, но само около 50-60 грама, после си търси кърмицата  Mr. Green.
Педиатърът ме съветваше от втория месец да давам сокчета. Не съм му се обяснявала, но хич не му обръщам внимание.

Общи условия

Активация на акаунт