3ds Max 5

  • 67 025
  • 320
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 122
Браво за хубавата тема Wink аз отскоро се завърнах във форума и не знаех, че има такива професионалисти тук Wink браво на всички!

Само не ми стана ясно защо така тази тема малко изоставена ми изглежда?

# 286
  • Мнения: 921
Здравейте,
може ли да побутна темата с една молба за малко помощ  Blush
Понеже не съм много на ти с програмата и имам затруднение с проекта ми за баня. Как да си направя плочките? Правя ги чрез "tiles", но незнам как да им сложа различни текстури  newsm78

# 287
  • София
  • Мнения: 1 363
Оф, тук май никой не пише вече, и аз тепърва искам да се уча на тая програма и ще имам нужда от съвети.  Praynig

# 288
  • Мнения: 16
Здравейте, искам да попитам някои има ли самоучител по 3D max 2013? Знанията ми по 3D max са на средно ниво но искам да я науча по задълбочено и затова ако някои има самоучител по нова версия от 2009 бих искала да го закупя.

# 289
  • Мнения: 485
Здравейте,от извество време се опитвам да работя с 3 D MAX.Изчертавам всичко в Аутокад и след това импортирам в 3 D.Добавям слънце ,светлина и камера естествено,назначавам материали във Vray.Материалите ги виждам ,но като пусна рендера картинката е черно-бяла.Защо се получава така...?!Надявам се да съм обяснила правилно.Благодаря...предварително.

# 290
  • Мнения: 18 542
А защо чертаеш всичко в када?
Нали знаеш, че като импортваш, елементите с един и същ материал трябва да са били в един и същ слой в када.
Пробва ли да направиш всичко един материал, примерно някакъв цвят и да ренднеш да видиш пак ли черно-бяло излиза?

# 291
  • Мнения: 485
Благодаря ще пробвам.

# 292
  • Мнения: 485
Чертая повечето неща в Аутокад -стени шкафове и т.н. и добавям готови модели в макса.В аутокад различните материали са в различни слоеве.Гояма борба пада с това 3D  ,все нещо не е както трябва.Занимавам се от близо година и нещо и то не постянно.Това не ми е основната работа.
Пробвах да направя всичко в един мателиал ,но пак е черно- бяла картинката.Някъде нещо бъркам ,незнам какво.Ще продължавам да пробвам.

# 293
  • Мнения: 18 542
Ако искаш качи някъде файла и дай линк да го погледна.

# 294
  • Мнения: 485
Картинката в рендера е вече цветна.Разместих повечето обекти обаче и пак започнах от начало и сега пък снимката е много тъмна във втория файл,а в първия става .Ха ха...Продължавам да експериментирам...
Мерси Миоки,запазвам си възможността да се възползвам от предложението ти  за помощ  ..

# 295
  • Мнения: 18 542
Потърси в нета има много уроци за материали, осветление и рендене на интериори. Има и видео и написани. Пишеш комбинации от vray, lighting, interior, tutorial, 3d max и излизат купища. Само с много ченете и проби става Simple Smile
Успех!

# 296
  • Мнения: 3 971
Радвам се , че  темата се разбута   bouquet
Миоки , драго ми е да те *вида*   bouquet

# 297
  • Мнения: 18 542
и на мен  Grinning   bouquet
явно няма много мъчещи програмата

# 298
  • Мнения: 3 971
Ох, на мен все още ми е тръпка .
Постоянно ровя и ровичкам за нови и нови неща  Crazy
Имам да правя кухня и детска , но май ще отложа за утре - ще се наспя  Thinking
За щастие този път нямам срок от днес за утре  Mr. Green

# 299
  • Мнения: 18 542
На мен ми е тръпка само осветление, камери, ефекти. Моделирането хич не ме влече.

Общи условия

Активация на акаунт