Плаче без глас и спира да диша!

  • 8 784
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 928
Ох,дано наистина го израстат по-скоро този проблем ...и ние сме на същия хал.Моята щерка направо полилавява и всеки път стомаха ми се свива на топка...  моля се по-бързо да си поеме въздух и да изреве.Някой път и от инат го прави,ако съм й забранила нещо.Сега гледам по-внимателно да се отнасям,но тя пък направо ни манипулира и нарочно се разревава. Tired

# 16
Ох....
Не искам да ви отчайвам, но при нас проблема все още е на лице.Сина ми е на 3 години и 9 месеца и все още се случва-макар и много рядко.За тази година само 2 пъти.Започна на 8 месеца-бързайки да проходи,падна и се удари лошо.Няма да лъжа,че е изключително въртоглаво дете,което винаги бърза и за всичко иска да става на неговата.Ведин момент разбра,четака може да ме манипулира.Вече е по-разумен,но нсе още се случва.Обиколихме сумати доктори и резултат-никакъв.Казаха,че децата реагирали така на силна болка или раздразнение/обида/.Единственото което можело да помогне е да му отвлечеш вниманието-при нас не помага.След продължителния плач детето спира да диша с което и притока на кислород.В този момент губи съзнание,за да може да се възстанови дишането.
И така беше ден след ден.Преди да му свикнат в яслата просто превъртаха жениците.
Сега е по-добре,поне го прави само когато се удари,а не от инат...

# 17
  • София
  • Мнения: 472
нашата педиатърка ни кара да му духнем силно в лицето и той отново заревава с глас. Мисля , че това е начина.

# 18
  • Мнения: 8 585
нашата педиатърка ни кара да му духнем силно в лицето и той отново заревава с глас. Мисля , че това е начина.
Точно казано, проблемът който се дискутира тук се обозначава в специалността като "apneic spell's". Преди да се отдаде на особености в психично-моторното развитие е необходимо да се изключат редица важни съпътстващи състояния-епилепсия или тежък гастро-езофагеален рефлукс например. Редица сърдечно-съдови аномалии също може да са причина за тези епизоди.
Едва след като изключим опасните неща, можем да кажем, че епизодите се дължат на тип детска "хистерия" и всяко дразнене отвън по време на епизода ( духане в лицето, ущипване и др подобни) прекратяват епизода ( както плесницата при хистеричен епизод Simple Smile ). Епизодите се разредяват с времето значително. Но по само себе си тези епизоди са много психично травматизиращи за родителите.

Общи условия

Активация на акаунт