Средство за консервиране на любовта ли е бракът?

  • 1 224
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Наистина няма еднозначен отговор...При нас вече 20 години химията все още я има...И не знам как става...не се опитвам да осмислям този факт.
Но е факт,че не обръщам внимание на дреболии...като "Не си прибира чорапите" или " Хвърля дрехи навсякъде" ...или други подобни.По-важно ми е същественото в него,а то е,че ме обича,че ме прави щастлива,че ми носи цвете без повод,че ми прави кафе сутрин и ми го носи в леглото, че и той не обръща внимание на моите дребни недостатъци.Обичам го такъв,какъвто е-добър,мил, любвеобилен,съпричастен,толерантен.
Да ,имало е моменти,когато ме е дразнил,но е било толкова рядко,че не помня и защо...
Все още ни е хубаво заедно,преди 3 години ни се отвори възможност да отидем на почивка сами,без децата и го изживяхме като меден месец.../имам позната,чиито мъж каза за медения им месец,че бил скучен,защото се набутали в някакво село и нямало какво да правят/  

# 16
  • Мнения: 3 453
За мен чувствата са пряко свързани с личността на партньора. Аз го обичам, защото го ценя достатъчно  - като човек, като индивидуалност, като професионалист. Разбира се, важно е, че е мил, всеотдаен и съпричастен, но все пак - надали бих могла да обичам човек, когото не ценя и уважавам заради него самия.

# 17
  • Мнения: X
Ами аз точно затова го ценя и обичам-заради това ,което е,заради същността му.И това е ,което уважавам в него.А дали е професионалист или не,това няма особено значение.Не е важно дали е директор на фирма или обикновен работник-това няма нищо общо с човещината и характера. 

# 18
  • София
  • Мнения: 397
 Мисля, че ако се разделите временно,може да установиш, че не ти липсва и всъщност не го обичаш вече, а само така си мислиш по навик. Ако досадата и раздразнението са в отделни конфликти има надежда, но когато са постоянни, според мен всичко вече си е отишло.

# 19
  • Мнения: 3 453
краси.мира,
не ме разбра, струва ми се. Постът ми в тази тема по случайност се оказа след твоя и по никакъв начин не беше свързан с него.  Wink
С думите си изложих моето разбиране по темата, без да ангажирам никого с него.  Не разбрах защо беше нужно да пречупваш своето виждане през моя поглед.

Общи условия

Активация на акаунт