Правилно хранене или разходка и игра навън?

  • 5 039
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
ние се прибираме всеки ден след 19,00 - 19,30ч. и до 20,30ч. е в леглото изкъпан и вечерял.
За вечеря давам на Робен едно от следните неща:
подготовка около 10 мин.: кисело мляко с ягоди, таратор, прясно мляко с бисквити, кус-кус, сварен винервурст и салатка, яйца
подготовка около 20 мин.: спагети, ориз със зеленчуци, кюфтенца, тиквички с ориз и зеленчуци - разбъркани, домати с ориз и зеленчуци - разбъркани /не пълнени  Simple Smile /
или купувам готови крилца и картофки; готово запечено месце и салата;

# 16
  • Мнения: 958
Ние сме навън. И да искам не мога да я прибера преди 21-22.
Хапваме на крак, или ако се приберем между разходките салатка, принцеса.
Напоследък мъжът ми ако се прибере по-рано разхожда детето, аз набързо наготвям нещо лекичко.
Но моето не е много ящно, и умира за сух хляб и сирене или шунка.

# 17
  • Мнения: 9 814
У дома винаги има сготвена супа. Това е любимата вечеря на детето ми + салата.
Готвя поне по две-три неща събота и неделя и така имаме храна до сряда. В сряда вечер пък готвя до неделя и така.... Независимо кога се приберем детето има какво да яде.

# 18
  • Мнения: 4 841
През лятото задължително имаме на масата:
- таратор или салата (вариациите са хиляди - 90% от зеленчуците могат да се консумират сурови и подходящо овкусени и комбинирани са в пъти по-полезни от всяка манджа)
- месо или риба (варено, печено или задушено, пържено не консумираме)
- плодове или сладолед за десерт (тук не включвам обаче ябълките)

Понякога правя разни бързи печива, сирене или кашкавал във фолио, различни видове омлети...

# 19
  • Мнения: 19 303
И аз имам същата чуденка, но не само за вечерята, а и за обяда. Излизаме след закуска и за обяд се прибираме. Яде готвено със салата. Навън не знам какво да й предложа. Сандвичи, принцеси и пържени картофи въобще не влизат в менюто ни. Давала съм понякога ядки или парченца кашкавал, но си е изградила навик да яде вкъщи на маса и не изяжда достатъчно навън.
За вечеря е същото, но когато мъжът ми е вкъщи, я изкарва той, а аз оставам да сготвя.
Когато бързаме  правя крем супи. Примерно веднага селд като се назакусва обелвам зеленчуци и ги пускам  цели в тенджерата с малко вода и  подправки. През това време я оправям за излизане, докато зеленчуците се сварят. Като се върнем от разходката пасирам всичко и слагам пресен копър или магданоз.
Вечер, ако сме стояли дълго навън и е изморена и й се спи, давам само кисело мляко, смесено с извара.

# 20
  • Мнения: 4 841
Всъщност май трябва да уточняваме за колко годишни деца става дума  newsm78
Синът ми е на 6 (в края на ІІІ-та група) и няма никакъв шанс да се навечеря с това, с което е вечерял примерно преди три или четири години. Крем-супа например хапва, но след това си пита за месото...

# 21
  • Мнения: 800
Моите са на 5 и на 2 г. и през деня са на градине/ ясла. Аз съм на работа и затова вечер ми е толкова уморено, че търся идеи за бързо приготвяне на ядене. Само кисело мляко и бисквити не ги устройва гладниците, а май и през деня не успяват да се наядат както трябва, защото като ги взема от градината са гладни и се започва едно ядене на плодове, та чак до вечеря ...

# 22
  • Мнения: 2 587
И двете.Готвя след  20.00ч всяка вечер за следващият ден.Работя си вкъщи и вечер съм също уморена,но се свиква.Детето ми не е на градина,но пък е само едно и то послушно и помага,та не знам има ли място за сравнение.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 829
Аз понеже съм по майчинство и денят ми е свободен. Сутрин излизам с малкото хлапе, на обяд, когато тя заспи готвя, а като стане от сън излизам и с двете, стоим до към 19 - 19.30 часа. Вечер винаги има сготвена храна. След като започна работа вероятно и ние ще минем на аламинутите Laughing.

# 24
  • Мнения: 8 999
През седмицата - основно аламинути. И задължително плод и зеленчук. Готвено - в събота и неделя.
Или пък сготвям след като си легнат и го ядат на следващия ден.
Редно е да отбележа, че аламинут не означава непременно сандвич.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И аз съм от готвещите. Когато се приберем вечеряме, след това тати поема грижата за наставленията относно къпане, оправяне на легла и лягане на децата, аз се залавям с вечерята за следващия ден. След като се справи с децата, той мие чиниите и помага с каквотодруго се налага.  Не мисля, че играта трябва да е за сметка на храненето. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, изобщо идеята да се готви повече от един, максимум 2 пъти в седмицата ми е чужда. Животът е прекалено кратък, за да се прекара пред печката. Да живее изобретателят на хладилника... е, или, навярно, паметта му - само дето не го знам кой е.

# 27
  • Мнения: 1 512
Аз предпочитам да сме навън.
През лятото ядем основно плодове, кисело мляко, салати, таратор, крем - супи и печено пиле / риба. Обичам манджи, които сами се готвят - всичко в йената или тавата и за макс. 40 мин. имаме готово ядене. Понякога похапваме и навън или си взимаме пиле на грил от магазина.

# 28
  • Мнения: 5 183
Всичко е въпрос на организация не е невъзможно,а въпрос на личен избор! Peace

Така е. Ако искаш да има готвено, ще си спестиш малко от времето пред компа или телевизора.

# 29
  • Мнения: 4 784
Не бих лишила детето от игра, а и за двама ни ще е изнервящо ако се преберем по - рано, за да готвя. Той ще мрънка около мен, че иска вън, аз ще се изнервя и резултата ще е ужасен. За това гледам да сготвя или следобед, докато спи или предварително, например от предната вечер приготвям пордуктите до степен, че да ми е удобно да сготвя нещо набързо.

Общи условия

Активация на акаунт