Работещи мами 2006 - тема 21

  • 26 922
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 554
Свате, иронията не е подходяща в момента. Naughty

Колкото до даскалиците - далеч съм от мисълта, че всички са такива. Ама като ти се падна тоз борсук, тогава нещата изглеждат по друг начин.

# 31
  • Мнения: 4 970
Свате, иронията не е подходяща в момента. Naughty
Аз ирония не виждам newsm78 Както и да е. Явно още те държи.

# 32
  • Мнения: 1 263
Е не мога да не се похваля но рано сутринта един клиент ми донесе страхотен букет с  рози от Карловско, страхотно начало на деня, пожелавам Ви и на Вас лек и приятен ден.

# 33
  • Мнения: 1 668
Нана, душо - не всички са такива... Учителките на Иван и двете са такива души, че наистина не мога да повярвам, че става въпрос за даскалки... И са толкова внимателни с мен, все едно ще се счупя... Иван беше понабил едно детенце и ми разказа - аз ги питах, а те почнаха да ме успокояват, че е нормална практика и да не се притеснявам за детето... Та - споко, има и свестни, а и сигурно се е опитала да ви вземе страха. Хубавата новина е, че ако се държи зле с детето можеш винаги да я наклепаш да директора - няма начин да не вземе мерки...

# 34
  • Мнения: 1 240
МИК, ти беше от Ямбол, нали? Съжалявам за трагедията! Нека почиват в мир душите на загиналите!  Praynig

Пиши как си ти и семейството! Дано няма жертви сред близките ти!  Praynig

# 35
  • Мнения: 1 726
Дю, благодаря ти, няма пострадали сред близките и познатите ми, но се чувствам абсолютно гадно за пореден път от всичко, което се случва в държавата ни...
Всъщност сутринта надникнах в темичката, тъкмо прочетох за цветята на Ваня и се зарадвах на хубавия жест, но така и не успях да пиша, защото тръгнаха линейките и всички останали и стана ясно, че нещо не е наред Sad
Рабрах и за още два инцидента, които са за черната статистика от тази сутрин, те не бяха отразени, и плюс репортажа на Нова за децата и аз лично днес съм тотално потисната.
Освен да гледаме философски и да пожелаем да сме живи и здрави  bouquet

# 36
  • Мнения: 993
MIK, амин, дай Боже!

Колкото и да й се зъбиш, ефект едва ли ще има.  Те са увредени

Уффф, моят мъж май ще се окаже прав, че е по-добре да не пускаме малкия на ясла. И педиатърът е против - плаши ме, че ще го щипят, ако си пишка в гащите и ще му налагат всевъзможен тормоз по всякакъв повод. Не мога да допусна да ми тормозят невръстното детенце! Сега, аз също не съм очарована, че на 2 години и половина още е с памперс (въпреки че ползва и гърнето), ама как да го отуча да се напикава, като не му е узряло мозъчето? Всеки път като го питам "Кога най-после ще спреш да си пишкаш в гащите?", той ме поглежда с разбиращ поглед право в очите и сериозно отговаря "В седем часа!"  Shocked Joy Joy Joy

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Миньон, в яслата са супер. Нямам никакви забележки към жените. Те научиха Кало да ходи на гърне, да яде сам и т.н. Реално те му свалиха памперса.

Проблем ще има с даскалиците в градината, които ще са му от септември, защото те с високото чувство за превъзходство - щото били педагози, а не прости сестри като тези в яслата - не можело да се занимават с елементарните нужди на децата, а само да ги обучавали.
Ми хубаво джанъм, ама ако детето ми се травмира заради съскащия език на едната и високите й изисквания към децата /подозирам с цел личното й спокойствие/, аз ще я травмирам в буквалния смисъл на думата  Twisted Evil

# 38
  • Мнения: 2 126
Момичета знаете ли някъде из Интернет дали мога да си видя трудовият договор на който съм в момента.Изобщо не съм наясно дали има подобна опция някъде,извинете ако е глупав въпросът ми.Много ми е важно,че от разсеяност май ще пострадам ooooh!
Засега неискам да го взимам от училището,но ако се наложи ще си го искам срам не срам.Изобщо нямам спомен давали ли са ми копие от него....... ooooh! Много съм зле Stop

# 39
  • Мнения: 993
Момичета знаете ли някъде из Интернет дали мога да си видя трудовият договор на който съм в момента.Изобщо не съм наясно дали има подобна опция някъде,извинете ако е глупав въпросът ми.Много ми е важно,че от разсеяност май ще пострадам ooooh!
Засега неискам да го взимам от училището,но ако се наложи ще си го искам срам не срам.Изобщо нямам спомен давали ли са ми копие от него....... ooooh! Много съм зле Stop

Аз не разбирам от право, но не би трябвало да можеш, тъй като става въпрос за конфиденциална информация (презумпцията е, че ако ти можеш, то тогава всеки друг ще може да вижда при какви условия и на каква заплата работиш, което е незаконно). По-добре черпи нещо човека от личен състав и си вземи копие от него. Wink

# 40
  • Мнения: 4 970
Твояр трудово договор го няма в нета и не можеш да го видиш.Ти нямаш ли копие от него ?По закон би трябвало да имаш Peace

# 41
  • Мнения: 1 726
Момичета, аз на този етап съм направо възхитена от директорката на детската градина, в която записах дъщеря си. Вчера отново отидох, за да си подам заявлението и жената ми отдели повече от час да разговаряме за градината, за децата, изобщо за всичко, за което се сетихмеSimple Smile Каза, че лелята в групата на щерката е много лъчезарен човек и децата я обичали и посъветва, в последствие ако нещо ни притеснява веднага да си казваме на учителките.Надявам се и диалогът с учителките да е добър, остава и детето да ги хареса. Явно си е личало, че съм притеснена щом директорката толкова време ми отдели. Така, че на есен и в градинската тема ще съмSimple Smile

# 42
  • Мнения: 2 126
Твояр трудово договор го няма в нета и не можеш да го видиш.Ти нямаш ли копие от него ?По закон би трябвало да имаш Peace
Вече имам,мерси за отговора Peace
Миньон, Hug

# 43
  • Мнения: 1 668
Миньон, аз съм такава крива нива, че мъж ми нон стоп мрънкя, че нямам угодия. Щом аз нямам забележки към двете даскалки, значи имало и свестни. Сега излиза лятна ваканция, че почивки, после на вилата... направо ми се дорева... А и догодина не се знае дали ще са му същите преподавателките, но директорката на изпроводяк ми обясни, че всички са толкоз готини - дано... Иван 1-2 пъти се е нааквал, 4-5 пъти се е напишквал. Ами даже ме успокояват, да не се притеснявам... А за щипане и бой не става и дума... Нали ако някой ми ущипе или удари детенцето - ще разбере израза България като една човешка длан... Няма място да си намери... Иначе ги наказват със седене на пейката, ама милите ми обясняват, че първо им обяснавал, че не могат да го наказват, защото майка му не дава  Joy Joy Joy, а и нямали били право да го пипат  Joy Joy Joy... та така - ще е проклет като майка си, щом от сега няма угодия... Личи им и на двете обаче, че много го обичат...

Дес, договорът ти със сигурност го няма в нета. Трябва да са ти дали копие.

Иван е със скарлатина, аз изчезвам след малко за гърлен секрет, че почивката ми, планирана за другата седмица отива по дяволите май...

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 16:47 от Ger4o

# 44
  • Мнения: 1 240
Цачи, честит рожден ден!!!


Загуби се ти, не си писала от мнооого време. Ела, кажи как си!

Честит празник на всички деца!!! Много усмивки и безгрижно детство!!!

Герчо, дано те подмине скарлатината!  Praynig Чакаме добри новини.

Аз съм много радостна, че Гергана ще изкара с тези госпожи до предучилищна група. Но от днес до края на юли са сборни, та ще видим как ще бъде и как ще се чувства. Август ДГ почива.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт