Вярвате ли в магии проклятия и подобни магически работи???

  • 16 486
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте на всички. От известно време брат ми има поведенчески проблеми и когато след консултации със специалисти нямаше ефект баща ми посети една прехвалена врачка ли магьосница ли незнам точно как да я нарека. Та тя каза че му е направено проклятие от бившата му приятелка. Започна да го разваля и утре ще е готова.
Въпроса ми е Вие вярвате ли че има магии и дали въобще съществуват такива неща???




Вярвам в силата на позитивното мислене. Когато човек е настроен позитивно, то такива и неща му се случват.

# 16
  • Мнения: 2 757
Вярвам в магии. Ама не вярвам врачка да ги премахне. Това става в Църква с помощта на свещеник и специални молитви

# 17
  • Мнения: 1 860
Киприановите молитви се четат само в четвъртък и то от свещенник който се е посветил на тази област. Карчева навремето имаше тема за това. Ако я намеря в архива ще пусна линка.
Иначе по темата, не съм сигурна.

Ето и темата от архива: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110425.0

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 06:19 от nana_cool

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 784
Вярвам  Peace Лично съм се убедила в това  Peace

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не.
Вярвам и че никой не може да ме омагьоса, прокълне, урочаса и т.н., както и децата ми.
Аз също съм пускала подобна тема, не ми се търси сега.

# 20
  • Мнения: 505
Тъжна работа. Вярвам, че хората могат да си причинят много зло едни на други, дори само с мислите си, а ритуалът на магията подпомага и подсилва мислите им. Ритуалът по принцип отключва сили, до които иначе здравият разум няма достъп. Смятам, че трябва да се говори с хората и да се изясняват отношенията непрекъснато, защото веднъж произведена, лошата мисъл си води собствен живот, трябва усилие, за да я неутрализираш и разградиш. Прошката има такава сила и трябва да се молим за прошка и на човека, и на Бога, но дори тогава понякога човешкият живот не стига, за да успее другият човек да се откаже от претенциите си към тебе и да те остави на мира.

# 21
  • Мнения: 2 757
Тъжна работа. Вярвам, че хората могат да си причинят много зло едни на други, дори само с мислите си, а ритуалът на магията подпомага и подсилва мислите им. Ритуалът по принцип отключва сили, до които иначе здравият разум няма достъп. Смятам, че трябва да се говори с хората и да се изясняват отношенията непрекъснато, защото веднъж произведена, лошата мисъл си води собствен живот, трябва усилие, за да я неутрализираш и разградиш. Прошката има такава сила и трябва да се молим за прошка и на човека, и на Бога, но дори тогава понякога човешкият живот не стига, за да успее другият човек да се откаже от претенциите си към тебе и да те остави на мира.

Ако магията е направена умишлено, авторът и дори още повече ще се зарадва като разбере, че е проработила. Нищо чудно да прати още повече негативизъм в посока на жертвата. Тези хора са злоради, номерът с прошките при тях дава обратен ефект. Ще се чукнат в главите само когато самите те бъдат сполетени от магия и проумеят, че има наказание за такива злодеяния. И пак едва ли ще се откажат от тях, понеже са осънали какво зло са причинили някога на друг. По скоро от страх да не ги сполети пак тях самите  ще спрат да се занимават с тези глупости.
Аз усещам, че ми се прехввърлят магии от близък човек и съм говорила с него. В резултат ме изкара мен луда, че си внушавам и т.н. Но изобщо не мисля да си внушавам предвид прекрасното познание да въпросната личност и лошият и навик кълне непрекъснато за щело и нещело

# 22
  • Мнения: 802
Много интерсна тема .
По - принцип не вярвам на магии и на тем подобни неща, но пък не ги и отричам .
За това не мога да дам компетентно мнение, но ще следя темата .

# 23
  • Мнения: 593
Много ясно!
Вярвам в Хари Потър!


# 24
  • Мнения: 806
Вярвам да.  Страх ме е даже да си ги мисля тези неща.  Виждала съм леене на восък за да се разбере каква магия има.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
По принцип не вярвам. По скоро мисля, че самовнушението е нещо страхотно.
Обаче, напоследък много се замислям...Нищо не ми върви, както трябва - ни работа, ни семейни отношения. И най-важното детето ми е болно през седмица Sad За капак вчера в офиса ми влезна и една баба, с молба да напиша писмо на сина й, че му се родило бебе, а тя е неграмотна. Съгласих се. Написах го. А тя като почна да обяснява, че съм имала магия, някаква си мъртва вода била сипана на прага на къщата ми и т.н., и т.н. .....Естествено помислих, че е зарибявка да дам пари...но човек се замисля...
Явно на фона на неприятностите съм станала поддатлива на такива неща..

# 26
  • Мнения: 5
И аз като много хора не вярвях на магии врачки и.т.н Но когато бях ученичка съквартиранката ми по едно време беше започнала да се държи страно, беше я страх без причина сънуваше кошмари стигна до такова положение че една вечер като минава покрай огледалото започна да крещи и каза че вижда там нещо или някой. Дори сега когато ви пиша настръхнах, тя пищеше плачеше просто няма как да не и повярвам закрихме огледалото с кърпа дълго време остана покрито. После ходихме при една баба тя ни чете в едно шише вода пи от него докато свърши и после се оправи. Не знам как да си обясня това но явно има някакви неизвестни сили.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз пък вярвам в чудеса  Grinning

# 28
  • Мнения: 25 824
Що не четете вестници? Прекрасна статия, точно по темата и то точно днес.  Laughing

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3643& … 21&id=0001401

Всичко идва от мозъка. А кой колко е податлив на сугестия - всяка врачка и баячка може прекрасно да определи, нали от това зависят и хляба, и маслото, че и саламчето отгоре...  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 192
Зависи от състоянието ми и от ситуацията...Един път вярвам,друг път не...Гледам да се абстрахирам от тези неща!

Общи условия

Активация на акаунт