Лъжат ли Ви децата че ги боли нещо?

  • 8 249
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Впрочем в една от сериите "Човешкото тяло" на BBC се обсъждаше вероятността ранното "откриване" на подобен род лъжи да говори за големи интелектуални заложби на детето...

# 16
  • Мнения: 171
Моят син онзи ден падна до като тичаше с другите деца...и след това искахме с баща му да отидем до един магазин, за да му купим сандали и той като почна да се преструва, че го боли ръката и крачето...само и само, за да не отидем до магазина...защото нещеш ли, до като ни нямало..децата са щели да се приберат и нямало да го чакат Mr. Green  Joy

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Редовно се пробва, понякога е доста достоверен, но аз си го познавам и усещам когато ме лъже. Сутрин редовно го боли корем, глава, когато ходим крак, та чак започва да куца, ако носи нещо ръката, а и гърлото го боли почти постоянно, пък дори покашля и пъшка и страда - жив да го ожалиш. На почти 5 години е, а тези номера ги пробва от 3 годишен.
 И аз като дете често страдах от такива болежки и понеже по принцип съм по-бледичка номера често минаваше пред другарките, а като малко по-голяма имах слаби капиляри в носа и при най-малкото пипване ми потичаше кръв - еми почти всеки час ми потичаше кръв и аз все се шашках.  Mr. Green

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не ме е лъгало детето, че го боли нещо, но аз няколко пъти й казвам, че е важно, когато действително не се чувства добре да й повярвам.

Но пък аз съм лъгала на поразия майка ми, именно за да отърва детската градина. То не ме е болял корем /с това най - много съм ги шашкала/, то не ме е боляла глава, ръка... всичко съм изреждала в различни етапи, само да не ходя на градина.

# 19
  • Мнения: 8 999
Целенасочено не са ме лъгали. Понякога не могат да направят разлика между "боли ме корем" и "гладен съм", или "ака ми се".

# 20
  • Мнения: 2 232
Да, големият редовно го прави този номер.Лошото е, че ще стане някой ден точно като при ,,лъжлливото овчарче", него ще го боли , а аз няма да му повярвам.....Трудно ми е да  разбера кога просто не му се ходи на градина и кога наистина го боли нещо.....добър актъор е. Rolling EyesКато му кажа, че тогава тръгваме на доктор, обикновенно лъсва истината, ако наистина го боли е склонен да отидем наистина на лекар, ако ли не, бързо му минава и отиваме на градина.

# 21
  • Мнения: 958
Сега си спомням че по новогодишните празници, детето изведнъж почна да куца и да казва че я боли едното краче. Не плачеше, просто държеше да я носят. Свекитата бяха тука тогава и много я глезиха. Заведохме я на хирург, гледа я, натиска я, въртя и крачето. Тя не реагира на болка, само като я питат боли ли, казва да. Явно след това забрави, така и не разбрахме дали наистина я боли нещо. Свеки тогава каза води я на ренген, ама аз отказах да ми облъчват детето.

# 22
  • Мнения: 830
Да веднъж я излових каза, че я боли гърлото и се държеше за корема Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 11
Ами да ,имаше такъв период през който ме послъгваше обикновенно вечер,когато трябваше да си ляга.Започваше да реве ,че много го боли коремчето.Сипвах му в една чашка малко минерална вода и му давах  по три лъжички, като му казвах ,че това е специално лекарство.Веднага му минаваше и спираше да плаче Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 94
Моята дъщеря ме лъжеше,че я боли гърло,за да й дам сироп(много обича да пие всякакви лекарства).Като видя че номера не минава престана.

Моето диване е същото, дай му да гълта по-цял ден всякакви илачи. ooooh!
Все му говоря за лъжливото овчарче, ама колко му влиза в главата не знам. Outta Joint

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
моето дете още не ме лъже,но от много майки съм чувала ,че го правят.обикновено,за да избегнат нещо неприятно за тях или за да ги манипулират,за да постигнат някаква своя цел или желание.

# 26
  • Мнения: 332
Моето момче обикновено сутрин "го боли коремче", защото му се спи.  Wink А също и като не му се яде казва, че го боли корема.

# 27
  • Мнения: 803
Миналата година малкото ми човече трябваше да преживее доста болка след операция. /асансьорни тестиси и ингвинална херния/ Беше на две години и при всяка нужда/пишка ми се,ака ми се/ползваше думата боли.От тогава до преди няколко месеца като му се прави нещо,по навик пак си казваше -Боли меее!
Понякога казва,че го боли главата,обикновено сутрин като го будя за градина. Mr. Green Не му вярвам особено...Но ако оплакванията за нещо станат чести,винаги обръщам внимание и се допитвам до личната.
Вярно е,че децата честичко се опитват да ни манипулират и го правят доста умело,но си мисля,че детската лъжа повече бие на фантазия,не знам дали влагат смисъл в нея като възрастните.  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 341
Аз съм се видяла в чудо. От близо два месеца моята дъщеря постоянно казва, че я боли нещо. Започна с корем и глава. Вчера обаче би всякакъв рекорд - главата, корема, дупето, петичката от сандалите,вътрешната страна на бузата и накрая каза очите. Ей такава  Shocked станах.
Аз я излових, че обича да ходи на лекар и да си разправя какво я боли и да я преглеждат ...

# 29
Аз съм дете момче на 9 г и знам ,че някой път лъжем някой път не  #Cussing out #2gunfire Sick

Общи условия

Активация на акаунт