Нетьрпеливи Юнчетата в редица вече духват своята пьрва свещица!

  • 12 855
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе
  • Мнения: 637
Рали, сега проверявах в сайта на НОИ, утре ще има превод за "празничния" май.
Честита месечинка на Митко  bouquet

Нали знаеш - проверката е висша форма на доверие - та и аз сега отворих - утре ще ги имам и тези  Party

Благодарим  Hug

 newsm78 мисля пак да правя торта  Embarassed

# 256
  • Мнения: 100
Честито на всички рожденици. И на мен ми превеждат навреме от НОИ помощите. Не се оплаквам. Сега чакам за май месец. Моите и двамата са болни от гърло май така каза лекарката. Но малката взе че ми пъпчаса вчера, че ще видим.
Лек и усмихнат ден на всички.

# 257
  • София
  • Мнения: 391
Добро утро Simple Smile
Хубава новина, че все пак ще има среща Simple Smile

Честито на днешните рожденници - да са много здрави и щастливи  bouquet


Аз да ви се оплача, май си докарах проблеми с моето спиране на кърмата - реших да не пия хапчета, а само чай от салвия и лецитин и да цедя по малко, но май имам запушвания и бучки и ме болят гърдите... Утре смятам да отида на доктор, да видим какво ще каже..

За НОИ направо не ми се говори. Аз си получих парите за март и април, сега да видим колко ще чакам за май, но съм направо възмутена от безхаберието им.. #Cussing out Особено ме подразни вчерашният репортаж на БТВ.
Поредната "прелест" в нашата прекрасна държава.

Яна прави по някоя нестабилна крачка, но питка не съм правила. Чак като проходи по-стабилно ще направя направо прощапулник. Бабите да говорят каквото си искат.

За тортите за р.д.  и аз много се чудех дали да поръчам или да направя готова торта, но последно май ще поръчам, че не съм такава майсторка сладкарка - т.е на вкус ще я докарам със сигурност, но за този повод си мисля, че и украсата трябва да е по-така, а с това едва ли ще се справя..

И да ви питам кога се будят сутрин вашите дечица? Яна откак я отбих спи доста повече и по-спокойно през нощта, но сутрин до по-късно от 7 не може да спи. А това явно не и е достатъчно, защото доста скоро се размрънква.. А аз се опитвам да и направя режим само с едно спане на ден, но по продължително, но така много трудно издържаме до 1,30 - 2 за следобедния сън... Не знам дали и е рано за такъв режим или просто и трябва време да свикне...


Хубав ден и усмивки на всички  bouquet

# 258
  • Miami
  • Мнения: 413
Кори, такива малки суми (или по-големи) ще откриеш не само в 2009 год., а и в 2008  Peace - сумирай ги и ще видиш, че ще излезе сметката  Wink аз така направих вчера  Peace
Тц, както и да ги смятам не излизат  Thinking

# 259
  • Мнения: 510
Честно, направо ви завиждам за преводите ои НОИ  Sad Аз всеки божи ден от 3 месеца насам проверявам в сайта и виждам все едно и също- нито за Март,Април, Май..нито преизчисления от по 6-7-8 лв, нищо.Все едно тотално са ме затрили от системата, пък уж документите  ми били подадени! Направо думи нямам  #Cussing out
Блу, при такова скоростно отбиване е трябвало да приемаш медикамент според мен. Аз сега кърмя само сутрин и вечер и кърмата ми значително намаля, та да видим ще устискам ли поне до Септември...
Лъчезар също е ранобуден.
Рали, честита последна месечинка на порастналото ти момче   bouquet Да ти е жив и здрав и да го нацелуваш, че времето верно си лети...
Ставам,че дребен нещо се нерви...

# 260
  • Мнения: 616
Добър ден и от мен Simple Smile
аз сега ще ровя в НОИ да видим какво се случва; Роса, ти защо не се свържеш с директора на местното управление, за да разбереш какво се случва? Да се проверят документите и тнт. Може да има проблем, който не се вижда в системата, или счетоводителките ти не знаят  Peace
bleu за гърдите и бучките аз лично бих се посъветвала с консултант по лактация в кабинета по кърмене; на мен досега са ми помагали винаги, когато съм имала нужда, и проблеми нямам! Роса, и само по веднъж да го кърмиш, ако е редовно - всеки ден, пак ще си има колкото му трябва на малкия  Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 391
Роси, ами то не беше много скоростно - аз последния месец де факто кърмех само за приспиване - през деня и вечер, както и през нощта, ако се събуди... но явно съм си имала кърма... Както и да е, ще отида на доктор и ще видим какво ще каже..

Офи, много хубав аватар Simple Smile

# 262
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Кори тези дребните суми са преизчисления за предходните месеци. Изплащат ли ви от предприятието суми сьс задна дата? Виж си дневната ставка от предни плащания и я сравни с тази от дребните сумички.  Peace Сега до 31.05 беше срока за годишното изравняване и за това са тези плащания. Дано сьм го обяснила, ако не на ЛС.   Mr. Green

rallii честита ви последна месечинка, най-малкото юнче в бандата.  Hug

Роса да не би да не си подала последната декларация, за разликата от 315 до 410 дни?  newsm78 Или работодателя ти да не я е представил в НОИ, в справката за подадени документи и статуса им какво пише?  Thinking


Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:23 от SAMI&kokiMAMI

# 263
  • Мнения: 51
Цитат
Офи, много хубав аватар


И аз съм на същото мнение. Митко е сладур!

Аз пък парите от НОИ изобщо не се главоболя да си ги смятам- колкото преведат -толкова, досега гледам сумата да не е с разлики и така, за март се усетих 4е нещо по малка беше, но явно е имало изравняване, защото позакъснелите априлски  бяха повече. Mr. Green

Честито и от мен на рожденниците днес и на месечинките!

Снощи дадох направо разбито к.мляко с бисквита в шишето и Мирела изпи само 100 гр и заспа, цедих малко, а на сутринта около 6:00 й предложих и от двете гърди и сега до седмица ще я кърмя само сутрин и смятам да заместя и сутрешното кърмене. Много искам да продължа да я кърмя, ама започна много да боли от зъбките.  Sad и едва ли ще устискам до септември....тя да, но аз ...едва ли Mr. Green

# 264
  • Мнения: 12
  rallii   честита месечинка на малкия сладур!!!  Много хубави тортички майсториш, ако имам време може и аз да се пробвам нещо примерно бишкотки и заквасена сметана и плодове....мммм
   Честит рожден ден и на Кристиан и Василена!!!

А аз като се сетя че миналата година по това време ми предложиха да родя секцио точно на рожденния ден на мъжа ми -5юни,поне тогава не ми се налагаше да мисля за подарък..а сега ,трябва и за двамата да измисля нещо...времето направо лети Simple Smile

# 265
  • Мнения: 194
Привет и от нас  Hug

И ние днес празнуваме последна месечинка и скоро - Рожден ден!!!!! Времето наистина лети!

Честито на днешните рожденици и на Митето, който също празнува с нас   bouquet

Пари от НОИ ми превеждат редовно, дори последните 2 месеца ми платиха преди 1-во число. Само сега чакам за май. Стискам палци на всички да получат скоро паричките. Мимче, и на теб късмет с банката. Дано ви върнат сумата  Praynig

За спането - Марти вече близо месец спи само по веднъж на ден. Поне откарва по 2-3 часа, та имам време да си свърша и аз някоя и друга работа, че сега съм се хванала с допълнителни преводи от вкъщи и ми трябва повече свободно време. Сутрин спим до късно, обикновено до към 10 ч Simple Smile

За кухня подадох документи, ще видим кога ще стане. Май има надежда от следващия месец. А за този си уредих купони от една майка, която ще пътува и от понеделник вече няма да готвя  Mr. Green Марти пробва миналата седмица два пъти манджите и ги хареса, дано така да продължава  Praynig

Целувки от нас и хубав ден   bouquet

# 266
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен  Hug,

Днес направихме прощъпулка на Жожо! Кравай. Довечера ще кача снимки. Според бабите хванал речника, ама като гледам клипчето на Дани (Сами§коки мами) май първо си е хванал бележника и калкулатора, а после речника! Но категорично се заигра с четката за коса  Joy! Ако тръгне да става коафьор баща му ще ме изяде, че аз съм го объркала с тази четка  hahaha!

*blue , и ние ставама около 7-7,30 сутринта. Но заспива още към 12,40-13 часа. Повече не може да издържи. За сега спи по около 2 час и 30-40 минути. В 21 го къпя и около 21,20-21,30 е заспал  Peace! Сутрешния ти интервал е доста сериозен. Пробвай да я слагаш малко по-рано, ако ти се връзва с храненето, разбира се! Иначе наистина им трябва време да свикнат с едно спане, но с по-здрави нерви от твоя страна става! Аз най-редовно го свалям от количката на път за в къщи и тикаме двамата количката, че иначе заспива.

Хубав ден  Hug!

П.П. Офи, води ли Митето на ортопед? Какво ви казаха? Ако искаш доведи го в Стара Загора. Има добри  Peace!

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 15:38 от Дариии

# 267
  • Мнения: 616
Аз пак да се намеся  Rolling Eyes
Митюбой спи по два пъти; няколко дни по веднъж, но явно не е дозрял още, и се усети сам че се е надценил  Joy буди се около 7.30-8, после към 11 спи един час, и след това май към 3-4 пак един час. Вечер ляга към 9, 9 и нещо. Не спи повече от час и малко. Но ако не е здраво изморен трудно заспива, та го пускам тук да бута уолкърчето, ако не сме навън да обикаля градинките; Само с тоз уолкър ходи, иначе не ще - ни за ръка, ни никак, което мен ме устройва  Mr. Green
През последните дни ме е обзела муза, и все някакви "екзотични" манджи му готвя, киноа, просо, разни плодове, днес пилешко с банан в млечен сос  Crazy Обаче му харесва явно; мисля да продължавам да експериментирам, щом му харесва Simple Smile

Благодаря за хубавите думи за Митюбой  Heart Eyes хайде да се срещаме вече, че да ги видим наживо бръмбарите!

# 268
  • Мнения: 17
Зравейте!
За НОИ да се включа и аз, днес в сайта видях, че ще има пари за април и май, но за остатъка от март нищо(платиха ми за 12 дни от март) и някой друг май беше писал за същия проблем(пантерката, ако не се лъжа), та ако знае защо се получава така да каже. Никой не ми отговаря като звъня в НОИ, продължавам да опитвам.
За спането Поля се събужда сутрин в 7ч. и до 10 и се спи адски много и гледам да излезнем до тогава  или поне да я сложа в количката и заспива веднага(иначе в къщи е кошмар приспиването, неще и неще) спи 1 час и после в 15ч. пак заспива (с Baby Einstein) за около час и половина и вечер в 9 е в леглото.Горе долу сме така, но има и дни с коренно различен режим.
Ние тази седмица ще правим прощапулник, че и на мен бабите само това ми повтарят. Полина вече проходи като на 2 ракии е, но нали за това съм аз да ходя по нея. Понякога не иска да я държа за ръка и ме бута, друг път не иска да ми пусне ръката.
Това е от нас за сега.
Честит рожден ден на всички сладури!!!

# 269
  • Мнения: 510

Роса да не би да не си подала последната декларация, за разликата от 315 до 410 дни?  newsm78 Или работодателя ти да не я е представил в НОИ, в справката за подадени документи и статуса им какво пише?  Thinking


Аз ходих да питам директно в НОИ, защото на счетоводителката нямам вяра.Казаха,че е подадена декларацията,но служителката нещо смотолеви за някакъв код,който обаче работодатела оправял Rolling Eyes 2 пъти я питах,но тя така го здъвка, че нищо не ми се разясни. Според нея тази седмица трябваше да имам пари, ама таратанци....

За кърменето-надявам се да имам и да си го кърмя макар и само 2 пъти, но когато суче не е както преди- доста по-бързо си изсуква съдържанието Grinning

Общи условия

Активация на акаунт