Варицела 3

  • 212 125
  • 797
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 22
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!!! Simple SmileВиждам ,че още мами са хванали тази гаднаВАРИЦЕЛА     Клонка,започнаха ли да избиват пъпките?Как си днес?Аз направо се побърках от стоене в къщи  ФОКСЧЕ,НЕ Е ТОЛКОВА СТРАШНО!При нас първо се разболя малката,след14 дена аз,а каката не я хвана въпреки, че бяха контактни.Сега ще чакаме до другата сряда-четвъртък[14-я ден от моето заболяване] какво ще стане,но честно казано моля се и тя да изкара  На моята приятелка голямото кара а малката не се зарази yes

# 346
  • Мнения: 6 713
Клонка, не видях да си писала дали си я карала като малка варицелата? Не съм убедена обаче, че една ваксинация за варицела те спасява от повторно изкарване на 20-30 годишна възраст!?!? Thinking

# 347
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
При нас положението много се влоши, аз си поддържам 39,8, вече нямам място без пъпки, отгоре на всичко ми избиха много в слабините и не мога да отида до 00 Cry Бебка все още е по-добре от мен, но и нейния обрив се увеличи, вече обхвана цялото гръбче и коремче, скалпа, лицето...От днес започнах Ацикловир 400, понеже явно бъбреците и пикочните пътища са блокирани и от Инфекциозна болница ми казаха да го пия, ставал за кърмачки. Само дето таткото ми купи една опаковка от 10 хапчета, което стига за 1 ден, на рецептата не пише колко дни да пия и това му дали от аптеката. Някой има ли идея колко дни се пие при много тежки случаи като моя? Утре пак съм на консултация в инфекциозна болница, но не знам дали да го прекъсвам след 10-те таблетки, докато ми дойде часът за прегледа?

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 404
... Вече минаха 3 седмици откак се появиха първите мехури, а по гърба все още съм с корички. ...


Леле vili 3 седмици... Вчера мъж ми взе болничния от докторката. Надявах се да е за 10 дни и си правех сметка от 1-до 10-ти ще хвана и другата събота-неделя и горе долу ще се освестя дотогава. Да, ама НЕ, за 7 дена е , т.е. другата седмица в сряда трябва да съм на работа.  Sick Вече сериозно се тревожа какво ще обличам, хайде дълги панталони как да е, ама дълъг ръкав в тези жеги... #Crazy а как та отида с тези кори и поизсъхнали мехури...гадост...хората ще ме гледат като крастава.

mama_galka и на теб не ти е лесно. Дано да има кой да ти помага, че на мен винаги ми е било най-тежко като малката е болна и аз с нея.

# 349
  • София
  • Мнения: 2 840
Галке, най-вероятно мъжът ти ти е купил Аcic 200. Това е Ацикловир 200мг. В листовката пише при варицела и херпес зостер дозата да е 800мг 5 пъти дневно през 4 часа. Това прави 4 таблетки на един прием.
Лекарката на сина ми, с която се консултирах, ми каза да пия по 400мг т.е. 2 таблетки.
Като гледам, на теб са ти изписали 400. Това вероятно е единичната доза.
В листовката пише, че се пие 7 дни.
Не разбирам защо ти нямаш листовка в кутийката.
И - да - една скатула стига за 1 ден. Mr. Green

Не прекъсвай лечението!!!
Не е еднократно.
За съжаление, мъжът ти ще трябва да ти купи поне още една опаковка, а после в болницата питай колко дни да продължиш.

След два дни нощна температура и една съмнителна пъпка, която се пукна сама, но после пак се изпълни с течност и си е типична варицелна, тази сутрин на лицето ми е цъфнал още един блед мехур. Странното е, че и той избива няколко дена, в които аз дори го бях разкарала от брадичката си. Crazy

Лурдес, не съм боледувала от шарка. Поне никой от родителите ми не си спомня за такова преживяване, нито го имам отбелязано в картона.

Сега, продължавам да се чудя дали да започна с Ацикловир-а. Мисля, че достатъчно чаках, все пак не е нужно да се опъпча и да се тръшна тотално, че да го подхвана.
Вярно, трети ден е от първата пъпка и ми се е появила само още една, ама...не ще да е това моята варицела. Просто не мога да повярвам, че това ще е. Колебая се, че това е началото на нещо ужасно, което мъчително си пробива път, за да излезе и да ме обезобрази. Mr. Green
Звучи зловещо, ама така го чувствам. Laughing

Дали пък не съм карала варицела все пак - много леко и никой да не е разбрал, а сега да ме повтаря с една-две пъпки и лека температура???
Всъщност, не е съвсем лека, но все пак, досега е стигала 38.8 и аз я свалям. Еднократно, нощем. През деня съм си добре.
Момичета, много съм озадачена. Thinking

# 350
  • Мнения: 4 967
При нас нещата са доста приемливи, дано така останат! Praynig Малката има нови пъпки, но не са много. Има само една голяма на челото и няколко пак на челото, но в основата на косичката. В косата са много, ама това е без значение. По тялото има, но умерено. Най-много я тормозят пъпчиците по интимните й зони, видях, че има 2-3. Хваща се там с ръчичка, но не се е оплакала при пишкане. Снощи имаше температура, не знам колко обаче, не съм я мерила. Дадох Панадол. Почнах да давам Изопринозин и Рус токсикодендрон вчера. Мъжото щеше да ме убие по телефона - "Как ги измисляш с такива трудни имена тия лекарства" - карах го да ги купува той. Joy
Болничен и на мен ми дадоха 7 дни - за гледане на дете. Но помня, че аз като я карах варицелата ми отне много повече от 7 дни, за да мога да се показвам пред хора. Може би 20-тина дни. newsm78
mama_galka, бързо оправяне на теб и детенцето! Hug

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 404
КЛОНКА , при теб наистина странно се развиват нещата. Дано пък да си рядък случай и да я караш леко като за възрастен тая пуста варицела. Ще те следим изкъсо.  Wink

Betty L., да попитам, някой лекар ли ти я изписа тази комбинация Изопринозин и Рус? Бързо оправяне ви пожелавам!

# 352
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета относно болничният, моята лекарка ми обясни че задължително първоначално се дават 10дена.Ако има усложнения болестта болничният може да се удължи.
Като знам как протича самата Варицела при възрастни, невиждам как за 7дена можеш да се оправиш та дори да ходиш на работа.
Бързо оздравяване на всички. Hug

# 353
  • София
  • Мнения: 2 840
КЛОНКА , при теб наистина странно се развиват нещата. Дано пък да си рядък случай и да я караш леко като за възрастен тая пуста варицела. Ще те следим изкъсо.  Wink

Betty L., да попитам, някой лекар ли ти я изписа тази комбинация Изопринозин и Рус? Бързо оправяне ви пожелавам!

Ами, аз вече не зная това средата на една много лека варицела ли е, или началото на една много тежка.
Това ужасно ме обърква.

Аз давах на сина си Изопринозин и Рус токсикодендрон и не съжалявам. Момчето изкара леко.

# 354
  • Мнения: 4 967
Betty L., да попитам, някой лекар ли ти я изписа тази комбинация Изопринозин и Рус? Бързо оправяне ви пожелавам!
Клонка, ми го изписа! Wink  Всъщност за Изопринозина чух от братовчедка ми за пръв път, че трябва да го давам при варицела, а след това тук прочетох, че момичетата дават този Рус токсикодендрон.

# 355
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Клонка,могат да ти направят кръвни изследвания и да се разбере варицела ли е или не.  Предложиха ми ги в Токуда, но понеже при мен всичко беше много ясно изразено и аз отказах. Може да я караш много леко, което ще е супер.
Sanimama, радвай се, че поне по лицето бързо изчезват. За болничния и на мен ми дадоха 10 дни и после се наложи да ползвам отпуска. То така и така морето отпадна, понеже кожната забрани печенето на слънце, докато си личали белезите.
Mama_galka, за слабините пробвай с отвара от лайка и смрадлика. Това помогна на и на мен и на малката.  Peace

# 356
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... невиждам как за 7дена можеш да се оправиш та дори да ходиш на работа.
....

Аз се оправих за 7-8 дни, както ви се оплаквах тогава, дадоха ми само седмица болнични и веднага след това си бях на работа. Е, с коректор прикривах това - онова, но основните пъпки ги нямаше. При мен беше много тежко първите 3-4 дни, но след това пък подобрението беше мн.бързо  Laughing

# 357
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонка,могат да ти направят кръвни изследвания и да се разбере варицела ли е или не.  Предложиха ми ги в Токуда, но понеже при мен всичко беше много ясно изразено и аз отказах. Може да я караш много леко, което ще е супер.
Ясно, че е варицела. В контакт съм. Двете пъпки са съвсем типични. Само не разбирам защо след първата пъпка, избила на 1-ви, чак на 3-и се появи втората. Иначе, температура си вдигам вечер. Калсика - 38.8.
Обаче, не зная дали това е трети ден от варицелата и я карам леко или това е началото, а досега са се мъчили да избият.
За да се ориентирам дали просто не я карам необичайно леко или пък ще е много тежко.

# 358
  • Мнения: 4 967
Моята малката определено ще кара шарката с повече пъпки от баткото. Sad Гледам сега доста поизбиха. Сега обаче като четох по-нагоре се замислям за морето. На нас ни предстои на 30-ти юли да заминаваме. Дотогава със сигурност ще е оздравяла, но как ще се излагаме на слънце след падането на коричките? Тя е много бяла, за разлика от баткото, който е доста по-тъмничък. newsm78

# 359
  • Мнения: 9
Уф, момичета, направо не знам и аз вече какво да правя. Нашите пъпки по гръбчето, понеже са най-скорошни, още не са напълно заздравели.
Аз ли вече психясвам, обаче ми се струва, че продължава да излиза по някоя и друга...
Някой има ли представа колко време трае тази пуста варицела???  Thinking Почвам сериозно да се притеснявам.
Бебо е един такъв отпуснат. Постоянно му се спи. Май пак ще започна да му следя температурата.

Общи условия

Активация на акаунт