Варицела 3

  • 212 641
  • 797
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз гаврътнах червеното винце, сега следва един горещ душ и чакам реакцията. Да видим.
При всички положения, след мавруда поне не ми пука особено Mr. Green

Виолета, аз в този форум съм чела и за други случаи, в които повтаряла варицелата, макар лекарите да отричат подобна възможност. Пък и ако наистина си я карала тежко, явно не си боледувала точно от варицела преди, диагнозата ти вероятно е била сгрешена.

# 331
  • Мнения: 22
КЛОНКА, здравей!!!!Виждам,че все още си в настроение -само така!Иаз пих  даже два дена червено винце  и започнаха да избиват една след друга Лошото е че другата седмица има вероятност и каката  ми да се разболее-първо беше малката,после аз и сега чакам и нея.Както пишат че повтаря,то тогава и таткото трябва да се разболее...и какво става цяло лято ще караме тая ВАРИЦЕЛА!?!? #Crazy #Crazy #Crazy

# 332
  • София
  • Мнения: 2 840
Егати, ако два дена трябва да се наливам с вино... Joy
Засега си стоя с единия мехур. Това е.
Не повтаря, бе, спокойно, това са някакви супер редки изключения и вероятно се дължат на грешна диагноза в миналото.

# 333
  • Мнения: 7
Цитат на: КЛОНКА в Сряда, 01 Юли 2009, 12:22
Цитат
Момичета, която от вас е карала на "стари години" варицела, нека каже какво да очаквам. Странно е, че имам само един мехур без температура. Бях се подготвила да започна по-тежко, пък после да става по-леко. А то?! Ще вземе да почне едно дълго и мъчително избиване, предчувствам някакви ужасии и почвам да се плаша.
Пихте ли Изопринозин и Ацикловир?
Здравейте, миналото лято-на 37 год пипнах варицела от сина ми ...Sad  ДжиПи-то ми даде 7 дни само - след това, ако още избивали пъпки, трябвало да мина на комисия... Само че не се стигна до там. Почнах с ударни дози Изопренозин и явно това повлия, защото не съм имала нито температура, нито неразположение, само няколко десетки пъпки... Sad  След 3-тия ден спряха да излизат...
А да - аз се къпех ежедневно - беше юни месец - и косата миех с шампоан, без да разчесвам силно. За 1 седмица почти всичко мина и замина, почти нямах мехури, имаше малко корички, които скривах с фон дьо тен, но после и те изчезнаха, остахана малки червени петънца на мястото на пъпките, но след около месец се махнаха и те... Simple Smile
После ми казаха да пия витамини...
Леко изкарване на тази досада и мислете за хубави неща! Simple Smile   bouquet  bouquet

# 334
  • Мнения: 6 713
Лудрес, да не е розеола? Малкото изкара розеола по подобен начин - пъпките бяха мънички, като от претопляне, и първо се появиха под памперса и започнаха да пълзят из цялото тяло, докато не се покри цялата. Имаше и по главата, на лицето, навсякъде.

Да,точно розеола е. Simple Smile
Значи започна като вирус - висока Т, зачервено гърло, нямаше пъпки, само втория ден много малко пъпчици по ходилата като от претопляне. Вторник следобеда вече падна Т и тогава избиха пъпките, а днеска даже се увеличиха... Тук-таме по ръчичките има по-големи пъпки като мехурче с течност, останалите са ситни и червени. Изобщо не се чеше, не мисля че я сърби. В момента има по вратлето, по коремчето, ръце,крака, дупе, памперс зона, коремче.

За тези които не са сигурни ,че имат варицела-мисля,че не може да се сбърка обрива http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271977   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271982   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271990
Леле, горкото детенце! Не съм знаела, че са такива пъпките. Sad Милото...

# 335
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
О, повтаря и още как. И аз живеех с идеята, че след като съм я преболедувала няма страшно, но 2 седмици след като малката я донесе от градината и аз и таткото се разболяхме. Такава трагикомична картинка бяхме вкъщи, не е истина ooooh! А сме абсолютно сигурни, че сме я карали - аз бях достатъчно голяма, за да помня как със сестра ми си брояхме пъпките, а  мъжът ми още си пази ученическия картон с диагнозите. А от вчера и шефът му е с варицела, и той я е карал. Между другото нито личната докторка, нито кожната бяха изненадани. Обясниха ми, че след боледуването вирусът остава в тялото и по този начин те предпазва от ново разболяване, но след 20-на години действието отслабва или "по някакъв начин организмът се преборва и изчиства от вируса и всичко почва отначало" - цитат на JP-то ми. Но аз съм бясна, защото ако предполагах, че има ваксина и че може да повтаря, отдавна да сме отишли на екскурзия до Гърция.
Клонка, за ацикловира - не ме разбирай погрешно, лекарството помага и при тежки случаи е необходимо. Но аз бях близо 10 дена с 39С, почти нищо не можех да ям, защото гърлото ми беше също засегнато и повръщането беше върха на сладоледа Crazy.
Дозата ми беше 5х2 табл. след хранене.

# 336
  • София
  • Мнения: 9 517
Розеолата е песен, въпреки че не мислех така, когато я карахме - ние карахме тежко - 3 дена с  Т 39 градуса и рядки изхождания и тъкмо докторите решиха, че е гастроентерит и пъпките избиха. Ще ви мине до утре - другиден - избие ли обрива по цялото тяло и започва да изчезва - докато се обърнеш и него вече го няма.
Клонка, стискам палци да останеш само с този мехур, въпреки че нито аз нито ти го вярваме.
При нас баткото вече е добре - останаха 2-3 пъпки, които не са хванали коричка, за ситното сме в очакване.

# 337
  • Мнения: 4 970
Момичета, снощи малката вдигна температура. Сега пак е топла. Вече има няколко пъпки - 2 класически в косата, и 1-2 мънички по телцето. Почна се! Само дано мине по-леко! Praynig Следобяд ще ходя да търся Рус токсикодендрон и може би ще взема Изопринозин.  На баткото нищо такова не давах. Само витамини. Днес е точно 14-тият ден от първата пъпка на баткото. Този път мисля да си взема болничен!
Клонка, как си днес?
Joji, как е твоето детенце?

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 404
Егати, ако два дена трябва да се наливам с вино... Joy
Засега си стоя с единия мехур. Това е.


И аз първия ден бях с 1 мехур, втория с два... и ела да видиш после. На гърба нямах кожа, само пъпки, по лицето сто, в косата още толкова. Сигурно са хиляди по цялото тяло. Днес ми е 11 ден, вече имам доста корички, но и много от последните пъпки все още са мехури, течността е мътна,направо гнойна, но минава. По лицето като че минават най-бързо при мен. От снощи пия Изопринозин, досега се чудех, въпреки че личната ми го предписа. Мисля да го пия 3 дена.
Пих Аериус за сърбежа, но на мен не ми помогна, къпах се също не помагаше - напротив мисля, че след баня пъпките се възпаляваха, въпреки че подсушавах внимателно и мажех с ментолов спирт. 6-7 ден ми бяха най-тежки, наистина мислех, че ще умра от сърбеж, болки, температура, отпадналост, затруднено дишане и т.н. екстри.
Минава....но докато мине и жив ужас на "стари години"  Wink

# 339
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Хоп и ние пак в темата, 14 дни след първата пъпка на баткото, сега малката и аз сме с Варицела Sad Тя засега доста геройски понася, без температура, но аз съм с 39,8, много пъпки и ужасни болки  Sad

# 340
  • София
  • Мнения: 2 840
През нощта вдигнах температура. 38.8. Свалих я с течен аналгин. На сутринта съм без температура и без нови пъпки.
Ако ще избива дни наред, почвам да се плаша.

Момичета, благодаря на всички, които ми отговориха. Картинката почва да ми се избистря.
Ако наистина вирусът е мутирал и повтаря, не разбирам защо не се даде достъп до ваксина. Само аз от всички родители около мен повтарях, че не изпитвам желание детето ми да боледува от тая шарка, а останалите все за леко изкарване като дете и имунитет говореха. Е, за какво беше да я изкарва сега, да ме тръшне и мен, да му се скапе имунитетът, да ни пропадне лятото, че след 20 години да я изкара пак със собствените си деца???
Не е нормално това.

Мама Галка, не ти е лесно. Стискам палци.
Бетти, ще мине леко на момичето, спокойно.

Дано Жожи каже нещо по-добро за детенцето си, че много тежко карат нейните деца, направо ми е мъка за тях.

# 341
  • Мнения: 9
Здравейте, мили мами!
От миналата седмица, дребният (4 мес.) има едни странни пъпчици. Почнаха да се появяват на тласъци - по гърба, надолу от коремчето, има и в косата - от дясната страна на главата.
Аз се усъмних да не е варицела, защото се оказа, че сме имали контакт с майка, чиито деца после се оказаха болни от варицела.
В началото си мислех, че са от жегите - от запарване, но в събота бяха избили по целия гръб - червени петна, в средата пъпчицата - по-скоро - мехурче, пълно с течност. Много се притесних и се обадих на доки, но тя беше извън града. Каза да отидем в понеделник.
Ходихме, но тя само му хвърли един бегъл поглед и каза, че не било варицела. На въпроса ми какво е тогава, тя не даде категоричен отговор, а започна - може да е от жегата - от изпотяване, а може и да си му давала нещо. При което аз -  Shocked. Какво да съм му давала, като още сме само на АМ. Нито сме почнали захранването, нито нищо.
Та, въпросните пъпки, вече позавехнаха, но там където са били се образува нещо като коричка, а при някои - лека вдлъбнатинка.
Молбата ми е, ако някой може да ми даде съвет, да прати снимка на пъпки след варицела или нещо такова, да помага.
Другата седмица ни предстои последната ваксина ДТК+полимиелит и се притеснявам, ако все пак е било варицела нашето, да не даде някоя реакция и да стане беля.
Мерси предварително на всички!

Извинявам се, че постът ми е малко хаотичен. Само да добавя, че аргументите на доки с/у това, че не е варицела бяха, че пъпките не били много и големи. Rolling Eyes
Иначе, преди време имахме обриви по бузките, тогава тя каза, че са от претопляне. След 2 седмици, когато положението стана още по-зле, пак й се обадих. Тя отново щеше да пътува и ме прати при колежката си, с която работят заедно, но последната е джи-пи. Жената само като го видя и каза, че има себореен дерматит.
Та, от този гаф на педи-то, вече й нямам много доверие.

Ще помоля, ако някой може да ми изнамери една тема от този раздел: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=printpage;topic=401600.0, понеже аз много не се ориентирам и я търсих, но не можах да я открия. Искам да се свържа с авторката на темата, тъй като проблемът й май е подобен на нашия.



Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 14:38 от puh1982

# 342
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
puh1982,това е един пример на варицелен обрив. Потърси "варицела" в изображенията на Google - има още много
http://www.rch.org.au/emplibrary/kidsinfo/RCH-KHI-Chickenpox-lge.jpg

И аз първия ден бях с 1 мехур, втория с два... и ела да видиш после. На гърба нямах кожа, само пъпки, по лицето сто, в косата още толкова. Сигурно са хиляди по цялото тяло. Днес ми е 11 ден, вече имам доста корички, но и много от последните пъпки все още са мехури, течността е мътна,направо гнойна, но минава. По лицето като че минават най-бързо при мен. Минава....но докато мине и жив ужас на "стари години"  Wink

Картинката ми е до болка позната  Hug. При мен много помогна Неомицин спрей. Той е с антибиотик и освен това леко подсушава пъпките. А и е много удобно на спрей, защото докато сложа топоцин на всяка пъпка и  #Crazy Вече минаха 3 седмици откак се появиха първите мехури, а по гърба все още съм с корички. По лицето като че ли наистина минават най-бързо.





Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 15:14 от violeta

# 343
  • Мнения: 4 970
puh, на мен това ми звучи точно като варицела. От опит казвам, че пъпките може и да не са едри. Обикновено класическите са с размера на леща - нали затова й казват лещенка на пущината. Ама на моите деца само на главата под косата са такива класически - иначе са по-дребни мехурчета с течност. А някои от пъпките дори и течност нямаха. Peace И също не е задължително да са кой знае колко много. Синът ми я изкара варицелата с не повече от 30 пъпки общо.
Моята кукла придобива все повече пъпки. Не са много още. Но то след като видях снимките на двете дечица вече нищо не ми се струва много... Sad

# 344
  • София
  • Мнения: 9 517
Колкото повече чета и толкова повече се плаша. Дали пък случайно няма някой, на който второто дете да не се е разболяло  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт