Варицела 3

  • 213 245
  • 797
  •   1
Отговори
# 315
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета, която от вас е карала на "стари години" варицела, нека каже какво да очаквам. Странно е, че имам само един мехур без температура. Бях се подготвила да започна по-тежко, пък после да става по-леко. А то?! Ще вземе да почне едно дълго и мъчително избиване, предчувствам някакви ужасии и почвам да се плаша.
Пихте ли Изопринозин и Ацикловир?

Клонка, леко да мине при теб. Не е задължително да е тежко. Моя позната наскоро изкара варицелата след детенцето си много леко, без температура и с малко пъпки.
Не ми се вярва да я изкарам леко, но много ми се иска.


Преди окло месец аз карах тази "гадория"Първият ден бях добре, с много малко пъпки без темпертаура.
Вторият ден през ноща започнах да вдигам висока темпертура, и ужасно главоболие по скоро очите.На сутринта избиха "стотици" пъпки.Бях. страшно отпаднала, много ме сърбеше и сякаш лицето ми подпухна.Общо взето всичко ме болеше.
Дано при теб мине по леко.

# 316
  • София
  • Мнения: 2 840
Мими, ти пи ли нещо?

Засега си стоя с тоя мехур на врата и това е всичко. Явно по-късно или утре ще почне веселбата.

# 317
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да пиех Ксезал за сърбежа, Парацетамол за температура.
Мажех се със спирт, пудра опитах и с розова вода, но не видях особен ефект.На мен лично най добре ми действаше банята.Седях под душа и просто се обливах с вода, това най много ме облекчаваше.

# 318
  • Мнения: 22
Аз я карам все още Първия ден имах 2 пъпки без температура СЛЕДВАЩИТЕ 3 ДЕНА  БЯХ С 38,5 И избиваха пъпките една след другаПих аналгин и зиртек за сърбежаМажа се с ментолов спирт и топоцинДо вчера бях много отчаяна от вида си,но днес забелязах че оттока на пъпките е спаднал и повечето започват да хващат коричка Къпане още не се разрешавало , а в тези жеги е ужасно КАЗВАТ ,ЧЕ ПРИ ВСЕКИ ЧОВЕК ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН ПРОТИЧА  ПОЖЕЛАВАМ ТИ ЛЕКО ИЗКАРВАНЕ

# 319
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, аз започнах да пия Изопринозин.
И съм в чуденка за Ацикловир-а.
Личната ми си е изключила телефона, явно е в отпуск. Ще търся някой друг лекар, но така или иначе, ми се щеше да попитам и тук тези, които са преживели тая гадост.

Всъщност, дотук никой не е пил нещо повече от температуропонижаващи и антихистамини за сърбежа.
А Ацикловир си е специално за случая лекарство. Ама никой не казва нищо за него. Намерих в стари теми през гугъл. Хората, които са го вземали, са изкарали значително по-леко.

# 320
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Къпане още не се разрешавало , а в тези жеги е ужасно.


На мен също ми казаха никакво къпане.Като прочетох всички теми за Варицелата, реших че каквото и да става ще влизам в банята, защото не се търпеше в тази жега, направо откачих.
Слава богу от къпането ми ставаше по добре и което е по важното че нямах никакви усложнения.

# 321
  • Мнения: 22
НЕ Е ТОЛКОВА СТРАШНО. ПРИ МЕН НЯМАЛО НУЖДА ОТ ДРУГИ ЛЕКАРСТВА .ТИ АКО ИСКАШ ПОПИТАЙ НЯКОЙ ЛЕКАР .ПЪРВИТЕ 4  -5ДЕНА Е ЗОРА  СЛЕД ТОВА ЗАПОЧВА ДА МИНАВА  ДАЖЕ В СЪБОТА СМЯТАМ ДА ОТСКОЧИМ ДО ПЛАЖА ДА ГИ ПОИЗПЕКА МАЛКО .БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ

# 322
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, как така ще ги "изпичаш"?
Аз мисля, че не е редно, дори могат да останат белези.

# 323
  • Мнения: 22

,КОГАТО СЕ КЪПЕШЕ  ПЪПКИТЕ НЕ МИНАВАХА ЛИ ПО-БАВНО?СНОЩИ ДЖИПИТО МЕ РАЗУБЕДИ  КОСАТА МИЕШЕ ЛИ Я С ШАМПОАН?ЗА ИЗПИЧАНЕТО -ТОГАВА ЩЕ ГО ПООТЛОЖА ДОКАТО ПАДНАТ КОРИЧКИТЕ

# 324
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз все още съм само с една пъпка, не мога да ти отговоря на тези въпроси.
Сладката мими би могла да ти каже.
Но, относно печенето, особено след като паднат коричките и се покаже нова, розова кожичка, не би трябвало да ги излагаш на слъне, защото ще се получи кофти пигментация. Недей!!! После ще съжаляваш.

# 325
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552

,КОГАТО СЕ КЪПЕШЕ  ПЪПКИТЕ НЕ МИНАВАХА ЛИ ПО-БАВНО?СНОЩИ ДЖИПИТО МЕ РАЗУБЕДИ  КОСАТА МИЕШЕ ЛИ Я С ШАМПОАН?ЗА ИЗПИЧАНЕТО -ТОГАВА ЩЕ ГО ПООТЛОЖА ДОКАТО ПАДНАТ КОРИЧКИТЕ

Къпах се без шампоан.То не точно къпане, но все пак е нещо.
За излагането на слънце мисля, че трябва да изчакаш.

# 326
  • Мнения: 22
Благодаря за съвета!!!!Ще го отложа за по-нататък

# 327
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Е, аз започнах да пия Изопринозин.
И съм в чуденка за Ацикловир-а.....
А Ацикловир си е специално за случая лекарство. Ама никой не казва нищо за него. Намерих в стари теми през гугъл. Хората, които са го вземали, са изкарали значително по-леко.


Аз съм от случаите, когато варицелата повтаря Shocked. Пих и изопринозин и ацикловир. Почнах от началото с изопринозин, но доста дни поддържах висока температура, а пъпките ... да не говорим. Отидох на дерматолог и тя ми смени всички лекарства. Даде ми и ацикловир, който е точно за този тип вирус. За съжаление не можах да го пия повече от два дни - устата ми беше в такова състояние, че не се хранех и стомахът ми започна да не понася лекарствата ooooh! Но точно през тези два дни започна подобрението ми, дали е от лекарството, не знам. Но ацикловирът е с толкова много странични ефекти, че ако не беше толкова сериозно състоянието ми, не бих го пила.

# 328
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, то и Изопринозин-а, ако се зачете човек, не е никак безобидно лекарство, но пораженията от една варицела при визрастен човек може да са много по-опасни от хипотетичните нежелани реакции от едно лекарство.

Какво му е чак толкова страшното на Ацикловир-а? И в каква доза ти го предписа твоята лекарка?

# 329
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ацикловирът мн.дразни стомаха. И ако не е яла нормално преди това, проблемите са именно стомашни. Колкото до страничните действия - няма лекарство без такива. Просто се преценява съотношението полза - риск, това е.

На мен при варицелата ми го изписа инфекционист. Дозата вече не я помня но 5 дни го пих. Странични ефекти не съм имала и пъпките определено ми минаха бързо. Много от тях дори не образуваха балончета, а останаха само на петна и лесно се скриха.

Общи условия

Активация на акаунт