Варицела 3

  • 212 961
  • 797
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 713
Сега преди къпане я огледах и имаше нови пъпки по крачетата, отзад на прасците, по ръцете, май се увеличават... Утре ще видим как е положението и ако не са мръднали, отиваме на доктор. Все си мисля, че са от жегата...?!?  newsm78

# 301
  • София
  • Мнения: 39 884
ЛУРДЕС, от претопляне пъпките са дребни.
При варицелата обикновено избиват по меките части, например гърди, корем, слабини, тил, зад ушите,...
Пъпките в началото могат да приличат на ухапано от комар, но обикновено няколко часа след избиването се появяват мехури пълни с течност.

# 302
  • София
  • Мнения: 9 517
При нас нямаше температура преди да се появят пъпките. Първо се появиха по ръцете и по гърдите - мехури като изгорено, без червената основа отдолу. Чак на третия ден дойде температурата, червената основа под пъпките и пъпки в устата, по лицето и изобщо навсякъде.
Лудрес, да не е розеола? Малкото изкара розеола по подобен начин - пъпките бяха мънички, като от претопляне, и първо се появиха под памперса и започнаха да пълзят из цялото тяло, докато не се покри цялата. Имаше и по главата, на лицето, навсякъде.

# 303
  • Мнения: 748
ЛУРДЕС, типични за варицелата са пъпки в косата. иначе се появяват навсякъде, включително по лигавиците.
мъжа ми и малката имаха такива пъпки, каквито описваш и сега не знаем изкараха ли я тая варицела или остана за следващия път. бяха много ситни, повечето без мехурчета, а някои със съвсем малки мехурчета, появяваха се и изчезваха за ден-два... иначе си беше типично - ниска Т, пъпки по главата, лигавица и т.н. всякакви екстри, продължи около десетина дни...  newsm78 та не знам какво да ти кажа. може и да е някакво странно леко боледуване, а може и да не е. Rolling Eyes

# 304
  • София
  • Мнения: 3 414
При нас пъпките си останаха същите малки и днес.Прескочи ни този път.Но съм сигурна че ще мине и през нашата къща,аз не съм я карала,кой знае на какво ще приличам Embarassed

# 305
  • София
  • Мнения: 39 884
Ива, пъпките минават. Белези няма да има, ако не се дразнят.
Знам, че при възрастни е в по-тежка форма (в пъти). Не го мисли от сега Simple Smile

# 306
  • София
  • Мнения: 3 414
AnMary мисля че костюм на батман ще ме оправи задължително с маска Laughing

# 307
  • Мнения: 420
Горкото ми детенце,тая шарка не му остави празно място.Докторите бяха очудени за големия,че имал много папки ,а малкия има два пъти повече.Ужасно изглежда.Добре ,че суче и се храни да не стигаме пак до болница.На стъпалата има огромни мехури,направо не мога да го опиша.Днес е 5-ти ден ,дано не му излизат повече,че не мога да го гледам така.
За тези които не са сигурни ,че имат варицела-мисля,че не може да се сбърка обрива http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271977   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271982   http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13271990

# 308
  • София
  • Мнения: 39 884
joji04, милото ти детенце. И моята Дияна изглеждаше по този начин. Останаха й само два белега.
Педиатърката беше казала, че децата с по-бели кожи имат по-силен обрив.

# 309
  • София
  • Мнения: 9 517
joji04, горкото мъниче, дано повече не излизат пъпки  Praynig.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 840
Днес, 14-и ден след избиването на първата пъпка при сина ми, на мен ми се появи една на врата. Не сърби, не е червена, но е типична - с мехурче течност.
Нямам температура. Това е засега. Чудя се кога да си почна Изопринозин-а.
Егати, не е истина, просто Crazy

Жожи, децата ти наистина доста се обриват. Възможно ли е все пак да не бива да го обливаш малкото. Вярно, че сега това са новите тенденции и се препоръчва, ама като гледам, при твоето детенце не се отразява добре. Смрадликата си е смрадлика, обаче водата, с която обливаш, може да дразни. Знам ли, може да има хлор в нея, може да има бактерии, все пак не е преварена, а всички знаем колко е мръсна водата ни. Аз си позволих само личицето на малкия да измия и след това там избиха най-много пъпки. Може и да си втълпявам, не зная. Само споделям, защото ми е много мъчно за твоите душички. Поне малкото да я беше изкарало по-леко.

# 311
  • Мнения: 420
Баткото не съм го мокрила 10 дни и пак същата работа.Явно са доста чувствителни децата.Или вирусът е мутирал нещо Simple Smile

# 312
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, явно не им поняся варицела на твоите деца. Дано малкият с тези пъпки да остане, да няма повече. НАли все пак мина 4-ят ден.

# 313
  • Мнения: 4 970
Мила мамина душичка! Joji, много ме е яд, че така тежко го карат твоите слънчица! Направо им се насълзиха очите от гледката. Милото мъничко човече! Като знам и моята каква е малка и бяла... Нашия батко поне я изкара невероятно леко, дано и бебка е така!  Praynig Днес е 13-тия ден от първата пъпка на баткото. Очаквам включване.  От друга страна - тя е от децата, които не боледуват. Той си кашля, някакъв вирус с температура изкара - тя не. Ама пък варицелата си е доста заразна.  
За протокола - на сина ми пъпките се появиха без да вдига температура. Само на третия ден вечерта имаше 38.5 и това беше. Но пак казвам, слава богу, той я изкара леко - 3 пъпки по лицето, 20-30 общо по корема и гърба и 10-тина по главата. По крачетата нямаше, само няколко на едната ръка горе под мишничката, но те бяха дребни и без мехури.
Клонка, леко да мине при теб. Не е задължително да е тежко. Моя позната наскоро изкара варицелата след детенцето си много леко, без температура и с малко пъпки.
Чувала съм от други майки, че мажат белезите с Контратубекс.

# 314
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета, която от вас е карала на "стари години" варицела, нека каже какво да очаквам. Странно е, че имам само един мехур без температура. Бях се подготвила да започна по-тежко, пък после да става по-леко. А то?! Ще вземе да почне едно дълго и мъчително избиване, предчувствам някакви ужасии и почвам да се плаша.
Пихте ли Изопринозин и Ацикловир?

Клонка, леко да мине при теб. Не е задължително да е тежко. Моя позната наскоро изкара варицелата след детенцето си много леко, без температура и с малко пъпки.
Не ми се вярва да я изкарам леко, но много ми се иска.

Общи условия

Активация на акаунт