Да давам ли вече вода?

  • 1 576
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 740
Аз винаги съм предлагала вода-ако иска ще пие,ако няма нужда-не пие Simple Smile.Лятото особено според мен е добре да се дава вода.
Peace Peace

# 16
  • Мнения: 153
Ели, честито със закъснение   bouquet
Аз започнах с водата, когато захраних, но той пропи символични количества след 1 година.
Бебе, което е на кърма не може да остане жадно или гладно.   Grinning Майчината кърма съдържа толкова вода, колкото бебето има нужда - дори и в горещо време. Даването на вода може да повлияе на кърменето - ако бебето се насити от вода, ще пие по-малко кърма. Водата не съдържа никакви калории, а бебето има нужда от калории за да расте  Simple Smile Между 4 и 6 мес., когато бебето се учи да използва чаша или след захранването може да му се дава вода, но не повече от 50-60мл.
и аз съм на това мнение
 Hug

# 17
  • Мнения: 175
Водата е личен избор на майката аз не съм давала вода тя се роди август месец и дадох вода когато захраних на 6м и половина.Може да даваш ако искаш но може да я кърмиш и по-често ако тя желае де.Ако даваш вода препоръчвам ти да е с лъжичка или с чашка с накрайник ние имаме на бертони най-обикновенна и съм мн доволна пие си от нея  без проблем.

# 18
  • Мнения: 142
и моя син беше изцяло на кърма до 6 месеца, винаги съм предлагала вода а той когато иска си пие, сега наистина е много горещо и моя пропи вода, по няколко глътки но явно му е топло  Mr. Green, нищо лошо няма да му предлагаш  Peace

# 19
  • Мнения: 207
Синът ми е скаран с водата! Все още не пие, само по една-две глътки и то когато сме навън и не съм го кърмила скоро!

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И двете ми деца пиеха вода от раждането.
Мисля, че е редно да се прелага вода, а ако бебето не иска - просто не пие.

# 21
  • Мнения: 1 174
Аз давах вода в началото, около 2 седмици, като видях че не я пие и само преварявам и изхвърлям, спрях да се занимавам. Сега още не пие, но продължавам да му предлагам отвреме навреме, защото захраних  Peace Когато реши, ще пропие  Grinning

# 22
  • Мнения: 165
Недей бе! Вода? Кому е нужна тя? Кърмата е всичко за бебето, питай модераторите, те знаят най-добре! Crazy

Учудвам се, че в този форум все пак се намират майки, предложили на бебетата си вода.

Предлагам независима справка за значението на водата за живите организми. Предварително моля за извинение вярващите в безкрайната сила на кърмата, която обезмисля пиенето на вода от кърмачета.


"Водата е най-важната течност в света. Без вода нямаше да има живот, поне не по начина, по който го познаваме. Източникът на живот заема около три четвърти от човешкото тяло. Тя съставя около 60% от тялото на възрастен, а детското тяло съдържа до 75% вода. Загубата на 3% от общото количество вода в тялото предизвиква силна умора и загубата на 10% е вече опасно за живота. В зависимост от климата, диетата и тялото, човек трябва да пие около 1.5 до 3 литра вода дневно".

Естествено кърмачето ще пие много по-малко и то ако иска. Но възрастният е длъжен да му предложи. Това е моето мнение. Аз лично не бих оставила детето си жадно, което съвсем не значи, че е гладувало докато беше само на кърма.

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
antena мисля си, че сърказмът не беше нужен - естествено, че всеки сам преценява как ще постъпи с детето си  Peace
Но от практически опит ще кажа, че малкият ми син, независимо, че не е пил вода до захранването не е страдал жаден Stop, дори в августовските жеги. Той на практика и след захранването не пропи особено много, а си предпочиташе млякото.

# 24
  • Мнения: 660
Тъкмо и аз щях да питам за водата... И то не защото педиатърката каза да я опитам, ако иска ще пие, ако не - не, а защото от няколко вечери забелязвам, че като я къпем, тя си отваря устата и си ближе от водата. #Crazy

Много се замислям как да и дам вода, защото разнасянето на стерилни лъжички по разходки е мисия невъзможна, но прочетох за чашките. Та в този ред на мисли: дали на три и половина месечно бебе може да се опита да се даде вода с тези чашки /май на Бертони бяха - ще потърся/?

# 25
  • Мнения: 693
Много се замислям как да и дам вода, защото разнасянето на стерилни лъжички по разходки е мисия невъзможна, но прочетох за чашките. Та в този ред на мисли: дали на три и половина месечно бебе може да се опита да се даде вода с тези чашки /май на Бертони бяха - ще потърся/?

Моето мнение е че не е нужно да се втелясваш толкова. Давай си от шише с биберон, то няма да изпива кой знае колко големи количества, а и е хубаво детето да познава биберона, за да може ако ти се наложи да го оставиш за известно време, да може друг човек да го храни. Историята познава доста случаи за деца, на които никога не им е даван биберон и майката неможе да го остави на друг човек, просто защото то нито пие вода, а е вече захранено, нито кърма или АМ от шише и чаша.
А, за отбити деца само от шишето с вода май не съм чувала  newsm78

Така мисля аз  Peace

# 26
  • Мнения: 51
Давай вода колкото поиска. Тя не вреди- напротив. Моето не пие вода, но просто защото не иска. Може и твоето да откаже, но си длъжна да пробваш.

# 27
  • Мнения: 660
Много се замислям как да и дам вода, защото разнасянето на стерилни лъжички по разходки е мисия невъзможна, но прочетох за чашките. Та в този ред на мисли: дали на три и половина месечно бебе може да се опита да се даде вода с тези чашки /май на Бертони бяха - ще потърся/?

Моето мнение е че не е нужно да се втелясваш толкова. Давай си от шише с биберон, то няма да изпива кой знае колко големи количества, а и е хубаво детето да познава биберона, за да може ако ти се наложи да го оставиш за известно време, да може друг човек да го храни. Историята познава доста случаи за деца, на които никога не им е даван биберон и майката неможе да го остави на друг човек, просто защото то нито пие вода, а е вече захранено, нито кърма или АМ от шише и чаша.
А, за отбити деца само от шишето с вода май не съм чувала  newsm78

Така мисля аз  Peace

Благодаря за мнението... Опитах днес да и дам вода с лъжичка, но "изпи" 3 лъжички и ги повърна след това.... Май ще я пробвам утре с шише, щом 3 месеца и половина е само на кърма дано не се отбие от няколко глътки вода. newsm78

# 28
  • Мнения: 175
Може и да се отбие , но по вероятно ще поне да стачкува, никой не казва е водата не е нужна, но е доказано вече че кърмата съдържа нужното количество. Моето дете никога не е искало да пие и не е била жадна нито обезводнена. Има признаци на обезводняване унилост на детето кожата не е еластична, потъване на фонтанелата и др. Ние пием вода с чашка с накрайник обикновена на бертони от началото, от 7мес Wink

# 29
  • Мнения: 1 224
И аз започнах да давам вода откак захраних - на 6 месеца от обиковенна чаша - такава с каквато пия и аз.Сиърс пише в книгата си че и новородено може да се научи да пие от чаша - аз не го вярвах.Но в родилния дом добавката на бебетата даваха направо от шишето на биберона без да слагат цицката или както му се казва там - ползваха шишетата заради разграфените мерки, иначе можеха да са си обикновенни чашки.Та след като го видях с очите си просто дадох на бебо да си пийне водичка от чашка.Сега си пие по 2-3 глътки след ядене (вече е почти на 8 месеца).Като му предлагам биберон и го хапе, ближе, замеря ме с него - всичко друго но не и да пие.
При кърмене на поискване на малко бебенце водата е съвършенно ненужна, но който иска, може да се убеди като му я предлага, но не и да му я НАЛАГА.

Общи условия

Активация на акаунт