ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - 2009/2010 Класиране/Записване

  • 96 958
  • 1 204
  •   1
Отговори
# 585
Момичета, ако сте следили темите от началото, ще си спомните, че първоначалната идея беше социалните да си бъдат в отделна квота на първо класиране, после без социалните си точки отиват на второ класиране и накрая през септември опашката става обща и социалните отново се редят със всичките си точки и съответно заемат всяко свободно местенце в текущите групи.
Не знам кой и кога реши, че първо и второ класиране става общо класиране от две стъпки /това, което мина вчера/, а третото класиране, което се плануваше за септември, се изтегля за 30.05.
Дотук не виждам особена промяна в плана, освен изтеглянето на датите, идеята остава непроменена.

Да, това казвам с разликата, че първо и второ класиране ги събраха в едно официално класиране, което го разделиха на две стъпки. Това, което мина вчера.
А предвиденото за септември трето класиране ще се състои на 30.05. и ще се води официално като второ класиране. там социалните ще са със всичките си точки. От септември в текущите групи пак ще са си с всичките точки.
Просто изтеглиха нещата във времето, първоначалната идея въобще не е променена, не се заблуждавайте, че това е решено сега.
А това наистина ли е офицалното становище на ИСОДГ - че са сляли двете класирания?
Защото ако е така, то е абсолютно неправилно.
Във всяко едно следващо класиране се очаква освобождаване на места от незаписали се (по каквито и да било причини, при нас това може да са невалидни документи например за критерия К4, може да е нежелание да се запише детето на по-задно желание).
Как така си мислят, че могат да "се слеят" две класирания само заради това, че едно от условията на второто класиране е било социалните да участват само с общите си точки - това е само един от факторите за това класиране, а има и друг - освободени места. Така че тези две класирания не могат да бъдат "сляти".
Така че идеята не само че не остава непроменена, а става напълно изродена! ако това е била идеята, защото и аз имам такива спомени.
Може би трябва да се върнем на това какъв е регламента...

# 586
  • гр.София
  • Мнения: 4 171
 ИСОДГ-информационна система за ...ъ-ъ-ъ (спи ми се,не се сещам О какво е Simple Smile)
 Неслучайно списъци получиха повече хора-именно за да няма злоупотреби и съмнения. Така винаги ще можем да сравним с публикуваното от ИСОДГ.

 
 За Второто класиране.
 Много даже си е променена първоначалната идея. Защото сега след 2-ро и 3-о класиране ще ИМА незаети места, повече отколкото през септември. Идеята е социалните случаи да бъдат класирани сега,докато има повече места. От септември натам -я отворят нови групи,я не.

# 587
  • София
  • Мнения: 6 011
..........за обслужване на детските градини /май/.  Peace

ПепиИЯ, първото класиране го направиха на две стъпки - разделена опашка по квоти и обща опашка без социални предимства. това стана в един ден с разлика няколко часа. Класиранията де факто са общо три, като две от тях се извършиха в един и същи ден и бе обявено за първо класиране това. Второто предстои.
И на мен ми е ясно, че с разлика от една седмица картинката няма да е ясна за никой от надяващите се, защото ще има много незаписали се до тогава /дори и по чисто технически причини, като набавяне на бележка от работодател и т.н./.
Идея си нямам за официалното становище на ИСОДГ, просто обяснявам фактите. Предполагам, че можете да намерите инфо в сайта им.
Пак се повтарям, но според мен си запазиха първоначалната идея с намалени срокове, или съм прекалено уморена и земетръскана днес за да видя и другата гледна точка.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 555
Мисля, че думата с О е обслужване на детските градини.  Thinking

Надявам се да започнат да отговарят от другата седмица на въпросите относно второто класиране и числата, защото е голяма каша.

Например аз още се чудя -

По второ желание имах ДГ, която прие 22 деца и 3 от тях бяха в гранична група с 8,1т. Т.е. по мои сметки, ако се освободят места от незаписани по някаква причини деца и няма социални случаи в гранична група пак ще бъдат деца с 8,1т. Ако сега променя тази градина на първо желание дали шансът ми с децата, които още на първо класиране са участвали в граничната група ще бъде еднакъв? Или числото ми ще бъде с дата 30.05 примерно т.е. всички те ще са пред мен?

Джонев казваше, че май ако за второ класиране добавиш  нова ДГ тогава граничното ти число ще бъде с дата 30.05 т.е. тези които са получили числа на 23 ще бъдат по-напред от теб. Обаче аз не я добавям тази градина, а я премествам от второ на първо желание?  newsm78

# 589
  • гр.София
  • Мнения: 4 171
 Ивон,щом вече я има в списъка ти от желания,ще е със старата дата-22 май

# 590
  • Мнения: 288
Ивон много правилно разсъждаваш, според мен.... ако размениш 1-во и 2-ро желание, би получила отново 3т за 1-во и 2-т за 2-ро, това при условие, че градините са били вече избрани преди 23.05.... и правилно - скласирането при освобождаване на места започва наново с малките числа от граничните групи, НО ако някое ясленче /неприето на първо класиране, а такива случаи има/ стори същото като теб - то ще бъде по 1-во желание пак с 9т, а ти отново с 8т.... Така, че успех, мисля че си на прав път в бъркотията, само хубаво пресмятай желанията/вероятните точки и на останалите кандидати от списъка, ако и те се преместят там по първо желание....

# 591
  • София
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви за отговорите.  Simple Smile Дано наистина е така, защото винаги очаквам изненади.  Simple Smile

# 592
Да, Ники, сега прочетох, че второто класиране ще е една седмица преди да е приключило записването за първото, така че явно целта на няколкото класирания е само да се разпределят социалните по-бързо, въпреки че ако те самите не са посочили други желания, в които да могат да се разпределят, не виждам как ще стане, но както и да е.

До Г-н Джонев - все пак се надявам утре да хвърлите едно око тука и да ни дадете някои обяснения (ама не от типа "сложността на итеративния алгоритъм"), да спрете временно надписите в сайта си, че всичко е нормално, да признаете, че може да има проблеми и да им измислите някакво решение.

# 593
  • Мнения: 288
ивон  извинявай, но сега видях че сте набор 2007 - за ясла ли кандидатстваш? защо си написала детска градина?

ПП: или може би искаш да преместиш детето от една ясла в друга или одз?

# 594
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
ама как така са променили пак нещо!!! Confused
те социалните като се наредят най-отпред със ВСИЧКИ точки,
ние за какво ще стоим въобще на тези опашки  #Cussing out

Ееее, нали ще се редят без социалните си точки! Или съм пропуснала поредната простотия?!

# 595
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
А ти написа ли, че е работещ в профила на детето? Поради тази причина са ви дали 1 точка, нали? Приеха ли ви в одз-то или не? Защото ако не, по-добре е да коригираш кандидатурата и да напишеш, че не работи.
не не са ни приели и аз затова питам дали да го променя защото той работи но няма осигуровки
няма осигуровки = няма точка
В противен случяй декларираш неверни данни!

# 596
  • Мнения: 382
Класираните имат вече и заявления за записване.То е от двамата родители, но долу има само един подпис, на кой ли родител да бъде. Mr. GreenА освен това "декларирам" и "информиран съм" е в единствено число.За  останалото няма да говоря... Rolling Eyes, но сигурно трябва да се подаде в този вид, без да си го редактираме ние, да е  по-грамотно.

# 597
  • София
  • Мнения: 1 555
ивон  извинявай, но сега видях че сте набор 2007 - за ясла ли кандидатстваш? защо си написала детска градина?

ПП: или може би искаш да преместиш детето от една ясла в друга или одз?

За яслена група в ОДЗ кандидатстваме. Наистина не съм се изразила правилно с това ДГ, следващата година чак за детска градина ще кандидатстваме.  Peace

# 598
  • Мнения: 56
А ти написа ли, че е работещ в профила на детето? Поради тази причина са ви дали 1 точка, нали? Приеха ли ви в одз-то или не? Защото ако не, по-добре е да коригираш кандидатурата и да напишеш, че не работи.
не не са ни приели и аз затова питам дали да го променя защото той работи но няма осигуровки
няма осигуровки = няма точка
В противен случяй декларираш неверни данни!
на мен това ми е ясно че няма точка не съм за тази точка така и или иначе не мисля че ще имаме шанс за класирани когато и да е било просто търсех мнение но няма значение а това че мъжът ми не си е плащал осигуровки не мога да го променя

# 599
  • Мнения: 373
Моля да ме извините за въпроса, навярно е задаван вече, но кога ще излезне списък с чакащите?

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 08:52 от mustaine

Общи условия

Активация на акаунт