Ужас!Съпруът ми е задлъжнял...

  • 5 551
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Перник
  • Мнения: 396
mama_s, много кофти ситуация. Прочетох първия ти пост и после погледнах аватара Simple Smile Не се отчайвай, сигурна съм, че има изход. Не съм запозната с правото, но не съм сигурна, че с две деца могат да ти удържат1/3 от заплатата. Мисля, че трябва да намериш много добър адвокат и да обжалвате. А поведението на съпругът ти ми се струва малко непристойно. Не знам как може да стои безучастно. Да се хваща на работа и да изкарва пари, че... А ти изобщо застрахована ли си от други такива случаи? Само този дълг ли е? Че бизнес не затъва с 30 хил.
Пожелавам ти успех в развръзката, стискам палци baby_neutral

п.п. Ние нямаме сключен брак. Току що го отчетох като плюс Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, този съпруг да не би да е фалшифицирал подписа на жена си по някой заем и сега даго гонят?  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 520
Отговарям от позицията на неюрист. Ако съпругата не е авалист по записа на заповед, не би трябвало да запорират сметката й. Претенциите на кредитора могат да се насочат към семейното имущество (активи) до размера на идеалните части, собственост на съпруга, но за пръв път чувам за запор върху личната сметка на съпругата.Има право на възражение в двуседмичен срок от датата на издаване на заповедта за изпълнение (бившия изп. лист), който най-вероятно е минал. Тъй като материята е строго специфична, горещо препоръчвам да се консултираш с адвокат, който да прегледа всички документи. Запорът може да се обжалва, така че това е работа за професионалист, а не за половинчати отговори в нета, базирани на непълна информация.

За съжаление могат да й запорират сметката. Sad Работата е там че СК посочва примерно кое имущество е СИО - всяко имущество придобито по време на брака - и толкова.

Докато личните имущества на съпрузите са изброени изчерпателно и т.к. трудовото възнаграждение не фигурира сред тях, съдебния изпълнител ще го запорира като едното нищо. Sad


СЕМЕЕН КОДЕКС

ЛИЧНО ИМУЩЕСТВО
Чл. 20. (1) Вещите, правата върху вещи и паричните влогове, придобити преди брака, както и вещите, правата върху вещи и паричните влогове, придобити през време на брака по наследство и по дарение, принадлежат на съпруга, който ги е придобил. Лични са и вещите и правата върху вещи, придобити от единия съпруг по реда на Гражданския процесуален кодекс, когато се насочва принудително изпълнение за личен дълг на другия съпруг върху вещи и права върху вещи, които са съпружеска имуществена общност.

# 48
  • Мнения: 1 520
Фиктивният развод не е лоша идея в случая, нещо като застраховка от бъдещи проблеми, още повече, че щом е скрил от теб, че е подписал такова важно нещо, вероятно е да има и други скрити неща /дано да не е така/ и ще е добре да си наясно дали само това е белята или има и още. На мен лично това не ми изглежда като много сериозно обяснение, че не е искал да те притеснява излишно и затова не ти е казал какво подписва.

На мен лично от километри ми изглежда, че на мъжа й не му е чиста работата.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 13:31 от krem-karamel

# 49
  • Мнения: 6 541
А мъжа ти гаранти няма ли? Първо се започва от тях и след това от съпругата като кредитоискател

# 50
  • Мнения: 589
...и след това от съпругата като кредитоискател
Съпругата не е кредитоискател, а се явява СЪДЛЪЖНИК. Абе хора, преди да пишете- четете.

# 51
  • Мнения: 1 520
Мъжът ми е издал записа като физическо лице, бизнесът беше под форма на ООД. Защо е направил тази върховна глупост, дали заради заплахи - не мога да кажа. А изпълнението е насочено към мои сметки, като семейна имуществена общност. а аз по тях си получавам заплатата. От там е проблемът.

Според мен е по-добре вместо да се развеждаш фиктивно, да съдействаш активно на съдебния изпълнител като дадеш подробна информация за това как да се събере вземането от съпруга ти - да посочиш какво е останало за него от съпружеската имуществена общност, какъв дял в дружеството притежава, други имущества и т.н...

Според информацията, която си дала, просто няма какво да му вземат, но това не означава, че няма да дължи суми в случай, че придобие нещо за в бъдеще...

# 52
  • Мнения: 0
За да му съдействам на съдия - изпълнителя, трябва да имам предложение за изплащане на задълженията. А аз такова нямам, още повече, че за да ме търсят мен, това означава, че всякакви други  възможни средства са изчерпани. Единственото, което му остава на мъжа ми - е 1/2 от семейната покъщина, а и цялата да вземат пак не могат да удовлетворят кредиторите. Но все пак, благодаря ви!

# 53
  • Мнения: 2 448
За да му съдействам на съдия - изпълнителя, трябва да имам предложение за изплащане на задълженията. А аз такова нямам, още повече, че за да ме търсят мен, това означава, че всякакви други  възможни средства са изчерпани. Единственото, което му остава на мъжа ми - е 1/2 от семейната покъщина, а и цялата да вземат пак не могат да удовлетворят кредиторите. Но все пак, благодаря ви!

Не разчитай на това. Може да са наели добър адвокат и да стреля навсякъде и ти да си се оказала най лесна за запориране и възвращаемост за парите към момента, а и може и на другаде също да са се насочили , където е възможно.
Не се отказвай , потърси добър адвокат в тези дела. Успех!  Hug

# 54
  • Мнения: 0
  Тази седмица в работата ме "зарадваха" страхотно, получих запор върху сметката,  по която ми  превеждат заплатата и в тази връзка губя немалка част от нея.  Оказа се, че мъжът ми е задлъжнял много, а аз дори не съм предполагала......Ужасен позор  Cry!  Ходих при адвокат, да попитам какви са моите права като  съпруг - недлъжник и как бих могла да защитя себе си и децата от това. Коментарът беше, че и да се разведа, не мога да се спася и че всичко е в ръцете на мъжа ми.....
Ако някои е попадал в подобна ситуация или може да ми даде съвет, какво да правя, ще съм сърдечно благодарна. Не ме боли, че ще плащам 10 или повече години, по мои сметки, а от факта, че ще обрека децата си на глад и мизерия, а те не го заслужават....



 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 55
  • Мнения: 24
Сега стана ли ясно защо се сключва предбрачен договор?Имаше доста възмутени от едноименната тема миналата седмица,ето един добър пример да онагледим вече казаното

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво общо има предбрачният договор? Какво трябваше да пише в него, за да може авторката да оттърве кожата?

Общи условия

Активация на акаунт