Ужас!Съпруът ми е задлъжнял...

  • 5 536
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Именно това ме кара да съм така отчаяна, защото като изключа подаръкът който ми направи сега и неудачите му в професионален план -  за децата ми той е най-добрия татко. моята работа е свързана с много пътувания, често се налага да закъснявам от работа и той се грижи за децата, да ги прибере, да ги нахрани, да постои с тях в градинката, да им обърне внимание..... И за това ми е много мъчно и ми е трудно да ги лиша от неговото присъствие...

# 16
  • Мнения: 6 625
Именно това ме кара да съм така отчаяна, защото като изключа подаръкът който ми направи сега и неудачите му в професионален план -  за децата ми той е най-добрия татко. моята работа е свързана с много пътувания, често се налага да закъснявам от работа и той се грижи за децата, да ги прибере, да ги нахрани, да постои с тях в градинката, да им обърне внимание..... И за това ми е много мъчно и ми е трудно да ги лиша от неговото присъствие...
Имах предвид фиктивно да  се разведете .

# 17
  • Мнения: 0
Първите пари, които ще освободя - ще ги използвам за да се разведа. Още веднъж благодаря на всички за подкрепата и споделеното мнение.

# 18
  • Мнения: 2 448
Записа на заповед е личен документ, но сега чух, че имало някакви промени в закона за задълженията, които лично аз не повярвах. Точно за това бяха, че може да търсят задълженията от свързани лица с длъжника , но все пак потърси наистина много добре запознат адвокат с това, за да те консултира. Може да имаш някакъв шанс да се отървеш от това.Успех!  Hug

# 19
  • Мнения: 6 625
Дано да се включи някой юрист ,но не ми се вярва съпругът /та да са отговорни.

# 20
  • Мнения: 589
Първите пари, които ще освободя - ще ги използвам за да се разведа.
Ама ти сериозно ли?! Заради пари??? Които той даже  не е взел, за да купува подаръци на любовници, да залага на ротативки или да пилее по купони?! Зле преценен риск-това е. Просто го е сполетяло нещастие- сама казваш, че сумата е нараснала заради лихви...а когато той е подписвал, сигурно го е направил с мисълта, че е лоялен, че така трябва...

# 21
  • Мнения: 6 625
Първите пари, които ще освободя - ще ги използвам за да се разведа.
Ама ти сериозно ли?! Заради пари??? Които той даже  не е взел, за да купува подаръци на любовници, да залага на ротативки или да пилее по купони?! Зле преценен риск-това е. Просто го е сполетяло нещастие- сама казваш, че сумата е нараснала заради лихви...а когато той е подписвал, сигурно го е направил с мисълта, че е лоялен, че така трябва...
Прочети добре темата .Може би това ще е най-доброто решение за семейството в тази ситуация.

# 22
  • Мнения: 589
Прочела съм я даже МНОГО добре.Няколко пъти при това.Развод сега няма да повлияе на събирането на този дълг, ако наистина съпругата е съдлъжница по запис на заповед.Развод сега означава- като застраховка занапред...и като наказание за неудачите му...
  Пари се печелят и се губят.Има неща, които не се мерят в пари...и докато пари се връщат- някои неща не могат да се върнат назад...

# 23
  • Мнения: 6 625
Прочела съм я даже МНОГО добре.Няколко пъти при това.Развод сега няма да повлияе на събирането на този дълг, ако наистина съпругата е съдлъжница по запис на заповед.Развод сега означава- като застраховка занапред...и като наказание за неудачите му...
  Пари се печелят и се губят.Има неща, които не се мерят в пари...и докато пари се връщат- някои неща не могат да се върнат назад...
Абе, хората ще си останат заедно .

# 24
  • Мнения: 589
Да де- ама разводът едва ли ще помогне.Само ще ги натовари финансово още.Събирането на дълга е започнало-и десет пъти да се разведат- все тая...

# 25
  • Мнения: 158
Дано да си останат заедно. Жената каза че е добър съпруг и баща... което май вече е рядко явление, за голямо съжаление.  Cry

Аз честно да си кажа, затова не подписвам, просто застраховка, може да не съм права. То всичко си има + и - разбира се, но предпочитам да не се обвързвам, че е наистина някакъв ужас.  Tired

# 26
  • Мнения: 6 625
Да де- ама разводът едва ли ще помогне.Само ще ги натовари финансово още.Събирането на дълга е започнало-и десет пъти да се разведат- все тая...
Най-вероятно ще плащат по-малка сума докато намерят решение ,децата все пак имат нужди и това е по-важно от един подпис.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 345
Има минимум и максимум в удръжките.Работила съм по тях,но отдавна сега има изменение и да не те подлъжа.Хвани прочети ГПК да ти стане ясно какво търсиш и после при адвокат.Ще дам пример от преди години (цифрите са просто ей така измислени не се хващай за тях) при да речем заплата от 250лв  и две деца нямат право да ти удържат,тъй като се счита по 80лв на член от семейството пак примерно и т.е. отпада всякаква удръжка.При деца и заплата от 250-400лв примерно се удържа 1/4 или 1/5 и т.н. Прочети имам спомени,че към днешна дата прага на изискуемост на доход за член от семейство скочи доста и ако не ти е огромна заплата поне ще намалиш разхода по удръжката

# 28
  • Мнения: 589
Да де- ама разводът едва ли ще помогне.Само ще ги натовари финансово още.Събирането на дълга е започнало-и десет пъти да се разведат- все тая...
Най-вероятно ще плащат по-малка сума докато намерят решение ,децата все пак имат нужди и това е по-важно от един подпис.
По-малка, по-голяма... дългът е факт и трябва да се чисти.Въпросът не е в подписа, в случая разводът е "след дъжд-качулка"...По-важно е да се подкрепят и да търсят възможности за преодоляване на този проблем ЗАЕДНО.Както някой по-горе спомена- да се търси работа, нови източници на доходи...На никой не му е приятно да слезе от кон на магаре, ама идват и такива житейски ситуации...

# 29
  • София
  • Мнения: 16 055
Авторката е за адвокат. Каквото и да пишем тук - съветите ги дава адвоката. Евка правилно е писала - праг за удръжки има. Мин. год. беше по 80 лв. на член от семейството. Сега - не знам колко е.
Друго - издавала съм служ. бележки за дохода на колежки. Не за да теглят заем, а защото банката ги иска като солидарен съдлъжник на съпруга. Независимо, че човека има поръчители или ипотека.

Общи условия

Активация на акаунт