подути крака

  • 2 247
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 240
БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ за всеки случай още в понеделник ще отида да си пусна едни изследвания да съм си спокойна ,че всичко е наред само незнам кое от двете да пусна  за общия анализ или Белтък и Албумин

# 16
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
На мен също в 5 месец ми се подуха зверски краката, направо пръстите не ми се виждаха. Лекарката ми пусна изследвания за всеки случай, но бяха наред. Оказа се, че е от жегите. Мъжа ми купи вентилатор и когато лежах пред него с вдигнати крака се оправяха малко. Щом позахладня ми спаднаха. Направи си изследването за твое успокоение. Спокойствието е най-важно през бременността. Мисля, че всичко ще е наред. Чакаме да кажеш какъв е бил резултата

# 17
  • София
  • Мнения: 6 096
За по-сигурно и двете Wink; казвам ти  - питай на място дали в общото е включен албумин, ако не - добави го и него и готово. Най-вероятно си се подула от горещото време, споко!

# 18
  • Мнения: 1 131
И аз бях се надула много в 7-ми месец.Даже и лицето ми беше се видоизменило,освен краката.АГ-то не искаше да ми пусне урина,но аз отидох в частна лаборатория-за щастие нямах албумин,нямах и високо кръвно,та затова още се чудя от какво бяха отоците.Месец по-късно бебенцето ми почина в мен,но това е друга тема.Лекарите казаха,че отоците и загиналия плод нямало връзка.

# 19
  • Мнения: 9 441
Моите крака се подуваха от края на 7-я месец.Не съм си правила никакви изследвания,защото знам,че е характерно за бременните.

# 20
  • София
  • Мнения: 240
Искрено сажалявам  harem_style    и аз цмного се страхувам искам всичко да е наред при мен ама то като не попаднеш на свестен лекар и гледай какво става.А от началото колко беше мила и добра моята лекарка няма да Ви казвам такова внимание сега ми вика последния пат мен вече не ми се работи.Но определено ще Ви послушам и ще отида да видя цкакво става дано няма нищо.

# 21
  • Мнения: 998
Моите крака се подуха малко чак към деветия месец ,изследванията ми бяха добри.
Нямах албумин ,нито високо кръвно.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
....Моята терапевтка казва, че може да се подуят и без да имаш албумин в урината, а просто, ако не си се движила много въпросния ден......

Останах с впечатлението, че дори когато прекалявах с движението пак се подуваха зверски  Shocked . Явно няма правило. Бременността ни побърква цялото тяло - тегло, хормони, че какво остава за краката, дето на техен гръб е всичко  Crazy
Miss Dior Cherie, първо от движението, после има и други причини, но като цяло добре го обобщи Wink

# 23
  • Свищов
  • Мнения: 33
Аз бях с подути крака от петия месец включително, обаче прочитайки всичко по тази тема бях извънредно спокойна за бебенцето. Кръвното ми беше ниско, но преминах на диета, то и в жегите не ми се и ядеше, ограничих соленото до минимум, повече плодове и течности. Отидох на преглед и се оказа, че имам албумин и ме вкараха в болница за 7 дни. За всеки случай и там не пропуснаха да ме наплашат колко било опасно това състояние. Но опасното в случая е комбинация с албумин в урината и високо кръвно,  а при мен нямаше подобно нещо. Не задържах течности изобщо, защото пиех по 2,5л на ден, а сигурно връщах поне по 3л. Просто организма ми  беше такъв, но всички ме обвиниха в немарливост към мен, и към плода. Не ги разбирам тия доктори. Няма да се плашиш и тревожиш излишно, а и аз качих рязко кг и смятам, че и това е един от факторите, разхождах се, вдигах краката по-нависочко, на жегата беше убийствена и почти нищо не вършеше работа. Та така до края на бременността. Пусни си изследвания-и се успокой-това е нормално при повечето бременни. А понякога докторите, вместо да ме успокоят, те ме хвърлиха в страх и паника, плачех в болницата и в резултат, на което се изнервих та и получих обрив и се прибрах в къщи. И всичко беше наред. Но детето ми и до днес е неспокойно и ревливо, но ми е голяма радост и обич. Незнам дали е от това, искам само да ти кажа нищо да не те плаши и прави неспокойна. Хайде, успех и пиши!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
През бременността ми никога не са ми били подути краката , но след раждането , в болницата от постояното седене седнала се подуха , но се оправиха след като легнах вкъщи.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз към края на бременността бях с много подути крака. Изследванията ми бяха добри. Имах високо кръвно.

# 26
  • Мнения: 5 183
Подутите крака не са за пренебрегване.
Казвам го от опит.
При мен всичко завърши с предизвикано раждане по спешност, седмица преди термина.

# 27
  • София
  • Мнения: 429
Моите се бяха подули още в края на шестия месец.Спаднаха едва като родих.Бяха огромни и ми беше трудно да ходя.Пускаха ми 3-4 изследвания за албумин,но нямах.

# 28
  • Мнения: 141
Мойте последните седмици изглеждаха направо като свински краченца, маратонките ми направо не ми ставаха и непрекъснато ме боляха, но само с някакъв крем с кестен ги мажех и гледах повече да си ги вдигам, а веднага като родих спаднаха.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Мойте крака започнаха да се подуват откакто започнаха и жегите. Изследванията са ми добри. Според моя доктор, това е нормално, но каза да си следя кръвното и ако го вдигна над 130 да му се обаждам защото е опасно. Така, че мога да те посъветвам да си следиш и кръвното.

Общи условия

Активация на акаунт