Как да разбера дали има бременост след овулация

  • 27 577
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Добро утро момичета.С кафе в ръка и въпрос стрела......... температурата ми тази сутрин е 37.1 какво следва.... време ли е да се залавям за работа или има и някои други подробности за които трябва да ме информирате

# 16
  • Мнения: 2 617
Добро утро момичета.С кафе в ръка и въпрос стрела......... температурата ми тази сутрин е 37.1 какво следва.... време ли е да се залавям за работа или има и някои други подробности за които трябва да ме информирате
VTD, в закованите теми има една Важно! Прочети, преди да попиташ! Я иди и изчети там всичко за базалната температура, мерене, стойности, овулация, цервикална слуз и т.н. Не си наясно с основни неща, а няма как тук да те информираме с две изречения. Ако нещо не разбираш след това, върни се и питай. Успех!
Препрочети и отговорите на Juturna.

# 17
  • Мнения: 65
Мила прочела съм толкова много неща и във всяко пише различно, от там идва цялото ми объркване,за това се обръщам към вас,момичета опит,както казват не питаи старило питаи патило.С 1то си дете забременях по същия начин но тогава нещата не бяха толкова сложни. Лекаря ми каза,започваш да си мериш бт всяка сутрин,нормално трябва да бъде около 36.6 на 14ден след цикала трябва да се вдигне 37.2да кажем, 2дни преди това не трябва да имате полов контакт за да бъде мъжкия хормон по силен когато се вдигне температурата направете го, ако на другия ден темперарурата е спаднала 36.6 значи няма бременост ако се е задържала бремена си.Първия месец не се получи,на втория направихме както ми каза и наистина се получи температурата се задържа висока на 5ден отидох със графиката си при лекаря веднага направихме тест за бременост заедно и излязоха 2чертички.Веднага влязох болница за задържане още преди да доиде времето за цикала ми/преди това имах 2 спонтани аборта за това влязох в болницата/Но това беше преди 14години ,а сега нещата са корено различни за това съм толкова объркана от тези изписани неща.Надявам се да не ви досаждам,а и съм Гърция тези лекари са много хамави докато им обясня мога да остарея .ОК

# 18
  • Мнения: 568
... на 14ден след цикала трябва да се вдигне 37.2да кажем, 2дни преди това не трябва да имате полов контакт за да бъде мъжкия хормон по силен когато се вдигне температурата направете го, ако на другия ден темперарурата е спаднала 36.6 значи няма бременост ако се е задържала бремена си...

Малееееееееее, тоя доктор е за  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Двата дни преди вдигането на температурата са най-фертилните!!! Точно тогава трябава задължително да бебеправите, защото шансовете за забременяване са най-високи. Правени са даже и статистики, които го доказват.  Когато температурата се двигне, това означава, че овулацията вече е минала и шансовете за забременяване от секс в деня след овулацията са само 4% (пак според статистиката). След овулацията БТ остава повишена до следващата менструация... Може и да има еднократен спад между 5 и 9-ти ден от Лутеалната фаза (дните между овулацията и следващата менструация), дължащ се на евентуална имплантация, но това в никакъв случай не е признак дали има бременност или не...

# 19
  • Мнения: 2 617
Мила прочела съм толкова много неща и във всяко пише различно, от там идва цялото ми объркване,за това се обръщам към вас,момичета опит,както казват не питаи старило питаи патило.С 1то си дете забременях по същия начин но тогава нещата не бяха толкова сложни. Лекаря ми каза,започваш да си мериш бт всяка сутрин,нормално трябва да бъде около 36.6 на 14ден след цикала трябва да се вдигне 37.2да кажем, 2дни преди това не трябва да имате полов контакт за да бъде мъжкия хормон по силен когато се вдигне температурата направете го, ако на другия ден темперарурата е спаднала 36.6 значи няма бременост ако се е задържала бремена си.Първия месец не се получи,на втория направихме както ми каза и наистина се получи температурата се задържа висока на 5ден отидох със графиката си при лекаря веднага направихме тест за бременост заедно и излязоха 2чертички.Веднага влязох болница за задържане още преди да доиде времето за цикала ми/преди това имах 2 спонтани аборта за това влязох в болницата/Но това беше преди 14години ,а сега нещата са корено различни за това съм толкова объркана от тези изписани неща.Надявам се да не ви досаждам,а и съм Гърция тези лекари са много хамави докато им обясня мога да остарея .ОК
Е това подчертаното ме разби! Можеш да го забравиш като рецепта за зачеване. Laughing

Но поне сега стана ясно откъде е кашата в главата ти и защо сякаш говорим на различни езици.

Гледай сега, ще се опитам да обясня накратко.

БТ преди овулацията (да кажем ориентировъчно 14 ден, ама това не е задължително да е така) е ниска, да. Но не е непременно около 36.6, индивидуално е. Около овулацията може малко да спадне - с десета-две. След овулацията БТ се вдига - може постепенно, може рязко да скочи с две, три, четири десети. Тогава вече може да е късно за секс, защото яйцеклетката живее горе-долу между 12 и 24 часа. И после температурата трябва да се задържи висока, ама не ден, както ти е казал лекарят Shocked, ами 12-14 дни (по-малко от 12 или минимум 10 не е добре и означава проблеми при задържането на евентуална бременност).

Оттам нататък се чака. Ако не си бременна, БТ спада и цикълът идва (макар че може и да е висока първите ден-два на цикъла). Ако си бременна, не спада. Няма начин да си видяла две чертички на пети ден от зачеването, няма как - тогава дори кръвен тест не може да отчете, вероятно не си изчислила правилно деня на зачеване.

Какво е най-важното от всичко, което изписах?

1. БТ сама по себе си не може да ти даде информация кога трябва да се действа, защото като се вдигне, обикновено вече е късно. Тя се мери, за да те ориентира дали има двуфазност на температурата, дали е достатъчно дълга втората фаза и т.н.
2. Ако искаш да се информираш кога е най-подходящият период, вземи си тестове за овулация. Ако спазваш стриктно инструкциите, те дават добра ориентация. Ако решиш да ги правиш и имаш някакви затруднения, тук има няколко теми по въпроса, а и в седмичната тема винаги можеш да попиташ.

Надявам се, че ти се изясниха някои основни неща. Успех!

# 20
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
caritas, мила, толкова добре си го написала, дано момичето те разбере.  Thinking

VTD, грешиш из основи. Ако действаш по описания от тебе принцип, няма да забременееш скоро, или ако стане, ще е чиста случайност.

Изтрий от главата си всичко, което си чула от лекаря си досега, съсредоточи се и прочети за целия процес.

И си запиши мнението на каритас на едно листче, да си го препрочиташ за затвърждаване от време на време.

# 21
  • Мнения: 65
ОК момичета,но от това което ми писахте току що и от това което както ми каза лекаря за 2та дни да не правя ''опити''а след това ,означава ,че маи ще пропусна и този месец но......да се надявам на един малък шанс.Защото преди 2дни ''го направихме'' Embarassed и страното беше ,че бях много влжна/извиняваите за подробностите/ което ми се стори страно,вазможно ли е да съм била в овулаия в смисъл по точно казано 2дни преди вдигането на температурата както ми казвате вие е била  овулалацията пак ви се извинявам за глупавите въпроси защото бяхме решили да пробваме старата рецепта да пропуснем 2дни, за щастие и да се надяваме за късмет пропуснахме само 1ден.Остава да чакаме и да не пропускаме още някои друг ден Praynig

# 22
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Влажността може да означава предстояща овулация. Около овулацията се увеличава цервикалната слуз. Тя е идеалната среда за преживяване на сперматозоидите и транспортирането им до тръбите. Ако няма слуз, няма как юнаците да се придвижат и да преживеят.

Би могла освен или вместо мерене на БТ, да си правиш и тестове за овулация.

# 23
  • Мнения: 65
С колко дни всъщност разполагам за зачеване Sad късно ли е вече след като температурата тази сутрин е 37.1, а снощи не правихме опит като се пазихме за дните с висока  Б температура

# 24
  • Мнения: 78
момичета,аз също имам въпрос.Може ли наистина меренето на БТ да е сигурно доказателство за настъпила или не бременност?Извинявайте за глупавия въпрос,но досега не бях я мерила и така...Колко време е нужно да се измери температурата?5 минути ли бяха или повече?Моята овулация трябва вече да е минала,а температурата ми е ниска.Означава ли това,че изобщо не съм имала овулация?Благодаря ви предварително за търпението и отговорите!

# 25
  • Мнения: 3 241
Толинка, мерила ли си температурата от началото на цикъла?

Покачването на температурата е признак за отминала овулация, а не за бременност.
Ако ти е една и съща температурата от началото до сега - и си я мерила правилно - значи овулацията ти не е минала.
Прочети повече в закованите теми - как и кога се мери базалната температура и какво показва. Успех Simple Smile

VTD, ако днес е първият ден с по-висока температура не го изпускайте  Peace

# 26
  • Мнения: 78
ох,изобщо не съм я мерила!Сега 2 дни я меря и си е 36.5.Днес ми е вече 21 ден от цикъла,а ми идва на 32 дни,поне на толкова стана след предизвиканото ми раждане януари месец.Сигурно изобщо не съм имала овулация този месец.Много ти благодаря за отговора,iventse!

# 27
  • Мнения: 568
момичета,аз също имам въпрос.Може ли наистина меренето на БТ да е сигурно доказателство за настъпила или не бременност?Извинявайте за глупавия въпрос,но досега не бях я мерила и така...Колко време е нужно да се измери температурата?5 минути ли бяха или повече?Моята овулация трябва вече да е минала,а температурата ми е ниска.Означава ли това,че изобщо не съм имала овулация?Благодаря ви предварително за търпението и отговорите!

БТ изобщо не е сигурно доказателство за настъпила или не бременност..., такива са кръвният тест и прегледа на ехограф. Меренето на БТ е просто ориентировъчен метод.

С дигитален термометър температурата се мери до звуковия сигнал, а с живачен - между 5 и 7 минути. Сутрин преди ставане, винаги по едно и също време и на едно и също място.

Като ниска можеш да класифицираш само тази БТ, която има същите или по-ниски стойности от тези на измерените БТ от началото на цикъла. Сама по себе си една температурна стойност не означава нищо. Също така е от значение по кое време я мериш и къде.

Ако температурата се повиши трайно за повече от три дни, за ден на овулацията се счита денят с последната ниска температура...

 Flutter

# 28
  • Мнения: 3 241
Tolinka,
щом не си я мерила не си прави изводи.
Може да е била по-ниска преди. Важно е дали има разлика, а това сега няма как да разбереш.

Почни следващия месец от начало и ще разбереш какво става.
Но спазвай правилата за мерене, desitalee ти е обяснила прекрасно. 
 

# 29
  • Мнения: 65
Миле ще послушам съвета ти. Да се надяваме. PraynigКакто и на всички други момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт