До многодетните мами!

  • 19 398
  • 321
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 607
shoni, много си права,защото Каменаров е женен за Червенова,а не за Бусерска. Просто съм ги объркала неволно. Дано не четат гореспоменатите,че току виж са ми се разсърдили!!!!

Хубава нова седмица на всички! И едно предложение - ако видите повече лентички под някое име и знаете,че тази мама още не епри нас в темата за многодетните - напишете и ЛС и я поканете! Защото има още мами дето не са при нас .....

# 76
  • Мнения: 191
И аз искам да ви се похваля ЗАПОЧНАХ РАБОТА  newsm44 !
От 1 ноември съм на работа и ми е много гот макар, че все още не мога напълно да се организирам и ми идва малко на нагорно. Да знаете губи се тренинга когато се застоиш дълго време в къщи. smile3521
Едва сега успях да наваксам с домакинската работа и да се докопам до компютъра и много се радвам,че нашата тема не е влязла в трета глуха.
МНОГО ПОЗДРАВИ  на Julis  ylinfant!
Моето зверче се събужда и ще ходим да се къпем (аз винаги съм по мокра от него) Joy за сега чао и не спирайте да пишете, че идва коледа и ще трябва да обменяме идеи.

# 77
  • Мнения: 11 607
О, мами3 значи имаш повод за черпане ......
Да влизането в релси е въпрос на време,но пък и това време докато мине .....
Направо се чудя аз как ще съм като започна работа - не ми се мисли .....
Организация и нагласа - е това е тайната на семействата с повече деца ....
Дано го имаме всички в изобилие ...

Лека седмица отново ви желая и на работещите особено много!

# 78
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте и от мен!!!
Аз все още не съм мама на три деца, но вече очаквам третото си детенце. така че скоро и аз ще съм многодетна мама  Laughing Имам две момичета на 8 и 6 години и според лекарите пак очаквам момиченце... Винаги съм искала три деца, още преди да имам и едно, но честно да ви кажа сега доста ме е страх дали ще се справя... Макар че наистина всичко е въпрос на организация, в това съм убедена - сами сме се гледали винаги, без помощ от баби. Мисля, че така е правилно и така се създава връзка между родителите и децата, която всъщност е най-важното в тези отношения!
Аз също не мога да си представя как ще имам три деца, в смисъл толкова съм свикнала с две, че когато си мисля за бебето и някакси придобивам усещането за чужд човек между нас... не знам как точно да го обясня, но и след второто раждане ми трябваше време, за да свикна...
Ами това е засега... малко хаотично, нахвърляни мисли ама...  Embarassed

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Ами да се присъединя и аз - имам три дечица - Иван - на 15 години, Васил - на 10 години и Преслава - на 2 месеца и половина Simple Smile Включвам се малко късно, но изобщо не бях забелязала темата - трябваше Баба Цоцолана да ми пише на лична, за да я открия Embarassed И сега аз се очертавам като най-старата, спокойно Марси - родих на 40 години без 14 дена, но както казваш, по дух съм на 25 Party

# 80
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добре дошла ,ЗлаВещица   Hugпри нас ,е, да минаваш ме малко, но аз гоня ве4е 42 и пак сам си такава свежарска в душата 4е и в главата хахахаха  Naughtyкато на млади години радвам се да видя нови мами с по три и пове4е деца. децата ми ме правят по горда мама защото гледаме да се разбираме особено с тинейджерите  ох те ми викат яка мама   bouquet а мале4ка тя пък ме кара да изживея малките години на детето по ка4ествено за другите все време не стигаше работех надомно за да можем да смогнем и за лекарствата за батко  и за да им осигурим красив дом абе знаете как беше сега по лесно се гледат бебета много неща са за улеснение на мамите и така трябва да е .  Grinning

# 81
  • Мнения: 11 607
Добре дошли в темата на новите мами!!!!!   bouquet Много се радвам да ви видя! И да знаете - това тук е форум,а не библиотека! Т.е. да не четете само наготово,ами и да пишете - че да има и ние какво да четем на готово!!!!!
Предлагам ( в кръга на шегата) да съберем момичетата на cvyrche с момчетата на Галче!!!!! Те и двечките са ни бъдещи 100% попълнения - очакват скоро трето,така че ще има да ядем бонбони момичета! Не се притеснявайте!!!!!

Искам да питам аз нещо - как сте с нервите и умората? И друго - как се справяте с положението,че на  последното дете май все се отстъпва! В това да не става уж уча всеки ден моите ,ама май нещо не успявам! Опасявам се да не ни върти той на малкият си пръст,ама никой не ме слуша,хора? При вас как е с най-малкото?

# 82
  • Мнения: 487
Здравейте на всички от мен(пак)!Да се включа с отговори на въпросчетата:
ами малката(№3)се очертава най-голям характер,от сега се опитва да се налага на братята си,а те горките само ме поглеждат и се чудят как да реагират.Аз обаче не съм от тези дето обичат такива работи и приказки от рода:недей,тя/той е по-малък,и директно се карам и даже наказвам.
За умора-при мен я няма,но може би защото все още не съм тръгнала и на работа(освен всичко друго),обачеееееееее с нервите съм зле и то много зле.Даже тази вечер с моя приятелка това си говорих,че от 2-3 дни съм като луда.Дано да е от това,че трябва да ми дойде и после малко да се успокоя,ама като се замисля,аз и през другото време си викам по същия начин! #Crazy
Айде,аз дадох своята лепта,сега сте вие! Peace

# 83
  • Мнения: 2 433
Здравейте мили мами!
Мами 3 - честито ти започване на работа. Пожелавам ти бързо привикване към новият режим Wink
Цвърче и Зла Вещице - Добре дошли в темичката ни, която макар и скромна си е наша.Вярно е че идват Коледни и новогодишни празници и обмяната на опит за празнуване в голямо семейство ще е много необходима. Вярвам че ще има какво да обменим и споделим.
Между другото, незнам дали нашат малък скорпион ще ни командва и върти на пръста си но като гледам как всички сме луднали по него...няма да се учудя изобщо. Mr. Green
Ние засега се справяме добре с организацията. Децата помагат а аз се радвам на закъснялото си майчинство и гледам да извлека максималното от него. В смисъл че използвам всеки възможен повод да гушкам Яни, да му приказвам или просто да си го гледам докато спи например. Вие най-добре ще ме разберете - знаете колко бързо растат децата. Докато се огледаш и те вече са със свои разбирания и интереси. Затова хич не се притеснявам че ще разглезя детенце или пък ще го направя капризен и мрънкащ. Искам да го направя щастлив - така както ни прави той щастливи.
Днес показвахе на батко как да го взема от креватчето и как да го държи. Каката също от няколко дена и го даваме когато е седнала да го гушка. Скоро ще и разрешим и да го носи - но още изчакваме.
Хайде лека вечер от нас.

# 84
  • Мнения: 214
Здравейте мами

Какво да ви кажа и мойта малка хубавица все се пробва да командори всички в къщи ама аз пък лидерското място си не давам Laughing
Много обича да се налага на каките и да прилага метода на яслата,като се вживява в ролята на госпожа а съответно каките са децата и трябва да я слушат.Като нестане на нейното започва да пищи и вика-Аз сам малка, чули трябва стъпваш мен.А това гое чула от майка ми с която имаме много спорове по въпроса.
 Иначе напоследък и аз съм станала кълбо от нерви,само викам
незнам на какво се дължи можеби на дългото ми застояване в къщи newsm78
Майчета дайте идея за коледен подарак на малката за ясла
като я питам какво искаш да ти донесе дядо коледа тя все повтаря
подарак голям и син.
Хайде засега Чао

# 85
  • Мнения: 18
Здравейте мили мами. Явно аз съм най -заспалата от всички, защото чак днес забелязах темата, а влизам и чета в Мама вече втора година, моля да ми простите. Аз като гледам съм най-голяма от всички, ама забележете казвам най-голяма, не най -стара.  Bell идеята ти е направо страхотна. Та да Ви разкажа за мен и децата ми. Имам син Иван на 22 г., който си е вече голям и самостоятелен мъж и е много вероятно да стана свеки и баба, но засега само живеят с приятелката си и още не мислят за деца, син на 16 години Мартин ученик и младата лейди Мария на 2 г.10 м, която родих точно на 40 години. Чувствам се страхотно с децата си. Желая на всички нас здрави нерви и търпение. С най-добри чувства: Дани

# 86
  • Мнения: 331
ееее, само тука не съм се разписала... и аз съм за тука. ПРи нас е весело!!!

аз пък на майтап си мисля на 39 да почна да забременявам с четвърто... след 9 години е тва, така че имам време да се рзкандардисам... Laughing или дас се навия още повече...
на майтап си мислех и да имам близнаци, ама както беше майтап, така ми цъфнаха двете мишлета под носа...

# 87
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ееее, само тука не съм се разписала... и аз съм за тука. ПРи нас е весело!!!

аз пък на майтап си мисля на 39 да почна да забременявам с четвърто...
ти недей дава идеи Laughing хахахаха 4е то се не знае но добре дошла  Hugрадвам се, а ти си мама геройка(не оби4ам героиня)  Crazyнаправо с три бебета сигурно не ти е леко струва ми се .при тебе са с най-малка разлика или гре6а така 4е споделяй как я кара6 и как се справя6

Последна редакция: вт, 22 ное 2005, 17:18 от Ellypr

# 88
  • Мнения: 331
направо с три бебета сигурно не ти е леко струва ми се .при тебе са с най-малка разлика или гре6а така 4е споделяй как я кара6 и как се справя6
НЕЕЕЕ !!! не са три БЕБЕТА!!! първото бебе ще стане на 9 години след 3 месеца! ама си е бебенце, де. те момченцатаа са си бебета, докато не ги прехвърлим на някоя млада мацка да ги обгрижва... Wink
преди известно време му се скарах, че докато съм в банята не е гледал децата : "нали те помолих за 5 минути да седиш с децата, бе Бубеее" а той ми вика - Мамо, и аз съм дете!!!  Crazy
тогава разбрах, че раничко му възлагам тежки отговорности, като например преди малко в 8 и половина установих, че нямам мляко и го пратих да купи... таман гледаше някакво интересно детско... милия. Ще излезе добър татко от него - с тия две сестрички натрупва голям опит.
Много е мил с тях, много ги обича. не съм усетила никаква ревност от негова страна за година и половина, откакто са се родили бебките...
в събота сутрин прави палачинки сам. и кафе. беше напълнил кафемашината догоре - почти литър и половина вода Laughing Laughing за две-три шварц-кафенца.
всяка вечер се занимава с целия играчкооборот, който у нас е ГОЛЯЯЯЯМ.

а напоследък се справя най-после и  в училище добре... ето го с едната буболечка: http://community.webshots.com/myphotos?action=showPhoto&albu … p;security=NuCbfs

# 89
  • София
  • Мнения: 676
И аз така с нашата кака, все я възприемам като по-голяма, отколкото е, но такава е съдбата на големите деца... лошото при нас е, че тя стана кака на две години и сега наистина е по-зряла от децата на нейната възраст... Аз започнах да я пращам до магазина, когато беше на 5...
Не знам дали съм й откраднала нещо от детството, но пък съм сигурна, че също така съм й и дала, защото не мисля, че е много добре да растеш и живееш сам без братя и сестри!

Общи условия

Активация на акаунт