Бебчета сладки и игриви, правят МАРТенските мами най-щастливи!

  • 10 453
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен! Налегнал ме е мързела тези дни и не ми се пише.
Поли,  честит рожден ден от нас с Христо   bouquet Да си жива, здрава и много обичана съпруга и мама  Hug
Да споделя и аз по обсъжданите теми:
За мазането - ползвам лосиона на Мустела Хидра бебе, като в самото начало като и се лющеше кожичката го редувах с олиото на Мустела. Дупето мажа с кремчето на Мустела, Белла ( това е македонско кремче, което ползваха във Вита и оттам го видях) и Судокрем. Като изчерпам наличните запаси мисля да пробвам Бочко.
Проходилка и бънджи - мисля да не ползвам. По-склонна съм да вземем от т.нар. уолкъри.
Пудра - не ползвам и нямам.
Омекотител - ползвам Силан сензитив само за едно одеалце, иначе пера предимно със Сано.
Иначе ние сме добре. Ще видим от утре как ще я караме като прогнозата е гръмотевици и дъждове до края на седмицата. Мария, все повече се лигави и все ръцете са и в устата, но си мисля, че е рано за зъби. Аз днес бях при АГто за цитонамазка и микробиология, та ще видим другата седмица какви са резултатите.
Зеленко, моя мъж днес най-накрая си получи парите от НОИ за 15те дни отпуска. Аз утре очаквам превод по третия ми болничен, тъй като гледам по ПИК ми е заведен в НОИ на 13 май.

# 256
  • Мнения: 2 495
"По случая са започнали плащания"брееее, да не повярваш, ще видя и аз пари! Party

# 257
  • Мнения: 267
Белла проклети мъже бе брей  Mr. Green,заспахме най-накрая от 3 часа галене и пеене  CrazyНадявах се като станем на 3 месеца да му мине,но като те 4ета май-скоро няма да е  Mr. Green
И нашите ръце не излизат от устата,кви са тия сладки пръсти ,аман вече  ooooh!

# 258
  • Мнения: 43

Мамита, в една друга тема написаха, че се очаква голямо забавяне на плащанията от НОИ - едва ли не ще плащат чак през юЛи. Някой скоро получавал ли е парички  newsm78


Аз си получих първата част от третия болничен вчера. Дори ми прави впечатление, че вторите части доста бързо ги превеждат - на 30/31 число са ги пуснали. дано това е грозен слух, че иначе  Sick Банката няма да ме чака

# 259
  • София
  • Мнения: 263
Наканих се и аз да пиша!
Поли- Уоли- знам,че има билети, мерси за линка!
Зеленко, Мимето също е някаква лудница с ръцете и с лигите- взех и вече залъгалка- нея да я лапа.
Оф- за НОИ- направо много искам вече да плащат, че трябва в петък да заминаваме на морето! Не че няма да заминем- все ще вземем от някой....
Иначе, като проверявам с ПИК- а пише, че се обработва изравнителния болничен(от 7ми април).
Белла, вчера и аз преживях десет минути истеричен плач- полудях , беше ужасснооо Sad И това- от Пентаксима. Дадох после болкоуспокоително- и всичко се забрави.

# 260
  • Мнения: 660
Аз пак да се включа, че днес мъж ми с някаква програма си загнездил и троянец, та ще преинсталира тази нощ компютъра и не знам утре сутрин дали ще мога да пиша... а сега така и така е свободен, щото в къщи се гледа мача...

Зеленко, и Рая от няколко дни се плюнчи повече и мрънка повече, иска да я гушкам, ама аз го отдавам на глезене, въпреки че днес и пипах венците и така мирничко стоя да я чеша... newsm78 по този повод и стерилизирах и четката за чесане, та от утре ще видим дали ще иска да си я яде.

Пари и аз нямам, но не е причината в НОИ, а в нашето счетоводство и новите разпоредби /накараха ме да попълвам нови 2 декларации и една молба/. Предполагам, че днес са внесли последният ми болничен в НОИ и до 2 седмици дано да има превод, че ме държаха 2 месеца без пари, та сега се надявам на двойна сума.

Не мисля, че сутрините ще вали...пък и вече имаме опит с ОМВ - там така ни хресаха... Mr. Green За нас май е по-добре, ако срещата е в събота.

Моят мейл го имаш - видях отчетите. Ще се постарая утре, или най-късно в други ден да преведем парички и ние със съпруга ми - добре, че е той, че иначе както за април и май аз съм без пари... ooooh!

Отивам и аз да си лягам.  Tired

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 22:42 от Tony_st

# 261
  • Мнения: 108
А тия от НОИ януарския болничен толкова го бяха забавили че го получих заедно с еднократната помощ за раждане #Cussing outоколо 20 април всеки ден им звънях.
И ние си лапаме юмрюка и много се лигавим нервничим - чудо.

За праха сме на Тео бебе.
За бибероните сме на двойката.
Зя музиката в колата, вкъщи само Зи рок и Рок радио Blush
За дупето мажем  с крема на Мустела и шампоана ни е такъв и засега нямаме крусти

# 262
  • Мнения: 28
А моя изравнителен болничен,който е за 60 дни и започва от май месец,в момента се обработва.Хм,рано ми се вижда,предвид предишните закъснения.
При нас е същата работа-цял ден ръката е в устата,за първи път го прави,винаги си иска бибата.Днес цял ден спа,до към 16ч,и от тогава все будна,до преди малко.Ръце не ми остават вече.По същия начин и вчера следобяд беше някаква истерия,дори бяхме навън,и се принудих набързо да се прибера.Мислех че е колики.Едно не мога да си обясня,как така масово,при повечето мартенски бебета,един ден са послушни,друг ден плачат.И все по едно и също време. Rolling EyesОф,не знам,дали ме разбрахте какво искам да кажа,защото и аз се умотах нещо,но умората ми разказва играта,не знам на кой свят съм вече.Лека вечер на всички бебчета,естественно и на мамите Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 659
 Най-накрая и аз се наканих да пиша.
 Децата спят, мъжлето гледа мач (от няколко дни ме беше предупредил, че има Шампионска лига и трябва до 21.30 да сме оправили децата), а аз ям пред компютъра.

 Баткото не е на градина от началото на седмицата, защото се опитваше да кашля и като отидохме до доки се оказа, че е с леко възпалени уши  ooooh!- добре че вече има Отипакс. Тео от два дни има сополки и понякога му е трудно да диша, а тази вечер имаше и температура. Утре сме на консулация и трябваше да му слагат ваксина, но ще му се размине този път. Дано да не е нещо сериозно.

 oki4, по въпроса ти за столчето едва ли бих могла да ти помогна, въпреки че сме със същото. Нашата сездалка май няма наклон напред  Thinking . По принцип може с нещо да повдигнеш базата, стига това да не направи столчето п-нестабилно.
 
 GalinaG24, Малтофера не е за Марина, а за Ади (освен ако аз грешно съм разбрала). Иначе от таблетките и на мен ми останаха, та ако му трябват на някой с радост ще му ги дам.

 poli+,  bdbaloni да си жива и здрава, много щастлива и обградена с любов. Честит ви прием в ДГ

 Пудра никога не съм ползвала, въпреки че с Ники имах, но така си остана неупотребена. Знам, че е вредно ако я вдиша бебчето иначе едва ли вреди.

 Тео го мацотя редовно, защото е с много суха кожа. Като се роди му се белеше на парцали направо и ползвах Мустела по препоръка на педито от Шейново. Като свърши тя ползвах Chicco, а сега сме с Hipp, защото в квартолните ни магазинчета няма козметика на Chicco. Олио ползвам само за масажи.

 За Марина съм взела шампоан, балсам, четки и пасти за зъби, рол-он против изпотяване и разни тестерчета , дето се мотаеха из нас. Имам и една-две нови раници, та може да обзаведем ученика ако искат.

 Зеленко, и аз съм за среща в събота, но пък трябва първо да видя какво ще каже доки утре за състоянието на децата. Ако Тео е нещо болен няма да идваме, че да не ръсим бацили.
 Иначе аз, както казах, мога да отида до Даяна и Ники да напазаруваме летни дрешки за Ади, но си мисля, че е най-добре Марина да си ги избере - все пак тя си знае кое ще и е по-удобно на нея. Утле ще говоря с glafira и ще видим тя като по-запозната със случая какво ще каже.

 Ето и снимка на моя мъник на два месеца и още една да се фукнем как си държи главичката, когато е по корем.

 Лека нощ smile3524

# 264
  • Варна
  • Мнения: 58
Ееее, надали са само мартенските бебоци  Mr. Green Но е нормално да си приличат - все пак са на една възраст всички бебета в темата. И аз вчера бях поздравена от истеричен рев със захласване, при това по средата на яденето и без да сме били ваксини. Просто ей така, ама дивачето стана мораво на цвят и спря да диша - кеф голям  Confused След което заспа блажено, пък мама да се възстановява там, както дойде. Онзи ден пък спря да диша както си ме гледаше от повивалника  Shocked Добре, че започна веднага щом я вдигнах и се изкашля, че иначе .... брррррр. 
За мазането - аз мажа с олио на Саносан след баня. И в родилното ги мажеха с него. Много съм доволна - мирише супер и попива бързо и напълно. Сега свършва и минаваме на мляко Веледа.
За босите крака и навличането - Ния от седмици вече е само по боди с къс ръкав , вечер я пообличам, ако сме навън и се налага. Спи с тънък спален чувал, защото много се отвива. Сравнена с другите бебета в парка е леко облечена, ама те и за мен така разправят. А и като видя едни вълнени одеала и якета на 25 градуса  ooooh!
Омекотител имам Съркеър, но не съм го ползвала още и не бързам.
За плюнченето и ръцете - пишете ни и нас в първите редици. Но не мисля, че са зъби все още. 
За сметка на това си скубе косата Sad  Не знае, че го прави, но на мен ми се къса сърцето. Много ми се свиди за тая нейна коса.
Тони,  Hug      и добре завърнала се (пак) на Есме Simple Smile

# 265
  • Мнения: 1
То тука Росе само ти си отзетчива другите мами май хич възпитание нямат поне да кажат едно здравей те нищо все едно призрак е минал покрай тях ooooh!

# 266
  • Мнения: 108
Бухта днес видях и със покривало за количките newsm78

# 267
  • София
  • Мнения: 49
Ох не нзам вашите бебоци как са,но Крис всеки път след баня започва едно хлипане,мрънкане в кошарата ,кривене и така 2 часа докато заспи,аз му слагам биба,той я плюе и лапа ръката е така сме и ние,само че по 1 час  ooooh!
bilito77 Peace  Hug

# 268
  • София
  • Мнения: 673
Добро утро, мамчета! Съжелявам за отсъствието си вчера, но нямахме ток цял ден и с бебата попътувахме. Видях се с Еля, Веселина и Тони. Имахме си и премеждия, но благодарение на любимата половинка на Тони, се оправихме. И трите мадами са много сладки....Пу-пу, да ги оакат кокошките.

Дрешки събрахме доста, така че мисля за момента да не купуваме много. По-скоро да оставим паричките за памперси 4-ка, АМ, лекарства за МАрина и каквото остане наесен да купуми зимни дрешки.

Зеленко, прати и на мен сметката, та като преведат най-накрая тъпия болничен, да преведа и аз малко парички.

Тони, Шу
, пренаталното възпитание на Светлана включваше Рамщайн, Меноар, Мейдън и други такива.... Много добре й се отразяваха, особено когато много ме буташе....Имам чувството, че заспиваше...

Натси, дай ме мене на твоя приятел, ще му спестя усилията и директно ще мина на вратни пържоли....

За оливането: Светланка е на шишета на Камера почти от самото начало и свикнала с големите дупки Laughing От преди раждането си бях купила шишета на Нюк, Нуби и Чико, та на първите две им смених бибите, че дори аз не можех да суча от тях, а твърдят, че са за новородено

Добро настроение, аз съм много доволна от Фризолака, ака си по 2-3 пъти на ден, но пробвай с розовия Хип, не е скъп и е вкусен. Аптамила не го харесах заради цената и заради това, че ми проака детето така, че я къпех по 3 пъти на ден.

Аз също почти не мажа бебата. Само веднъж седмично с лосион на Себа мед.

Есме, само кажи и ще дойда да набия свекървището....Аз и на Еля предложих да си поговоря с бабетката, ама тя не даде... Joy

Вчера с малката от умора сме заспали в 18, тя спа до 23, събудих я да я нахраня и след това спа до 6 сутринта. Аз обаче продължавам да съм разглобена, все едно пеша съм ходила и съм влачила бебата на ръце...

Любима, моята кърма спря по естествен път. В едната вече нямам нищо, другата пуска по няколко капки.

Уф, много сте писали...имам още 3 страници...

Момичета, НОИ превеждат така парите, защото болничния ви лист е за два месеца с различно количество дни. Те изплащат целия болничен, но на два пъти. Първо за най-стария месец и после зе текущия. Когато свършат болничните и минете на декларация от фирмата, в която работите, сумите ще идват наведнъж. Паричките от нои може и да се бавят, защото фирмите не са си платили навреме осигуровките и съответно болничния не е занесен. При мен ситуацията е такава. Втория болничен ми го изплатиха два дена след като мойта фирма си плати осигуровките.

Белла, колета е в пощата, след малко ще ходя да го прибера. Много ти благодаря Hug  bouquet

Със закъснение честити месечинки на Иво на Милениум, Борис на ВАсида и Натали на Линка-БУболинка...А също така и на днешните бебоци....Да са ви живи и здрави и много щастливи...

И най-накрая ето малко снимки от нас  http://www.martenichki.snimka.bg/album.php?album_id=379662&pid=12511427


Уф, стана много дълъг пост....







# 269
  • Мнения: 222
Добро утро и от мен  Hug
Абе много сте изписали  Whistling Какво направихте вчера - веднъж да излезна за по-дълго през деня на разходка и вие да напълните темата  Peace
Вчера го водихме Борката на лекар за пъпчето - каза че не е страшно това, че се е понадигнало малко, било в рамките на нормалното. Но за всеки случай му лепна една лепенка.
Аз също ползвам Бочко за дупето, а и сапуна на Бочко е много готин Peace
Тая сутрин направо ме изненада мъника - стана си нормаллно в 5.30 свеж като краставица, гукахме си до към 6 и нещо, после хапна  и като отнесе плувката - та още дреме. Даже баща му кроеше пъклени планове, как да го разбуди преди да тръгне на работа преди малко, та да си поиграят и да се нацелуват  Mr. Green ама НЕ- нашия си спи.

Общи условия

Активация на акаунт