ухапване от кърлеж

  • 43 459
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Привет на всички,

доста се стреснах, след като прочетох всичко по темата. Сега непрекъснато оглеждам сина ми, но не съм сигурна как точно изглежда ухапване от кърлеж.   newsm78 Рових доста из интернет, но открих само няколко снимки и те доста се различаваха помежду си. Затова се обръщам с молба към вас, ако може да ме ориентирате как точно изглежда въпросното ухапване. Много благодаря и стискам палци никой да не се среща от близо с тези малки гадинки  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 15 466
Кърлежа в зависимост от големината може да изглежда само като черна точка или като голяма муха- Няма само ухапване, ако се е впил кърлеж, той си седи там, докато не го извади някой.Няма начин да не разбереш, ако го видиш, колкото и малък да е.Там където се е впил се зачервява и сърби.

# 47
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и ние в отбора.Днес при измиване на сина ми забелязах зад коляното на сгъвката черна точица,веднага разбрах,че е кърлежче.Отидохме в спешния кабинет и за секунди сестрата го извади.Вчера вечерта бяхме в парка,предполагам от си го е донесъл.Не са му поставяли инжекция.Доктора искаше да ни изпише антибиотик,но синът ми приключи с такъв преди три дни.Беше пил Азатрил(точно този искаше да ни изпише),действието,на който продължавало 10-тина дни след последният прием и не се налага да приема отново.

# 48
  • Мнения: 3
Тайна,
много ти благодаря за бързата реакция  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 7 038
Тази сутрин вадиха и на сина ми кърлеж, беше отзад на вратлето. Педиатърката му беше втора смяна и за това отидох на хирург. Намокри някаква марля и завъртя кърлежа и готово, аз мислех, че винаги се използват пинсети  newsm78, много съм се притеснила да не е останала вътре главичката на кърлежа. А вчера детето имаше и температура и в главата ми е само това дали тази температура не е била от кърлежа. Следобед ще ходя при педиатъра му, тя по телефона ми обясни, че няма нужда от ваксина срещу тетанус, защото тази, която е поставяна по задължителния имунизационен календар все още си действала. Колко време е действието на ваксината срещу тетанус?

# 50
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Миналата година на дъщеря ми вадиха така кърлеж, с марля, напоена с някаква течност.Нямаше никакъв проблем след това. Доста четох, но не открих каква е тази течност, че толкова лесно измъкна кърлежа и без травми за детето. Имам предположение, че е етер(поне пишеше, че някои лекари го ползват), но за съжаление няма от къде да се набави за домашно ползване при нужда.

# 51
  • Мнения: 1 588
И ние да се добавим в списъка на ухапаните от кърлеж. Тази сутрин забелязах в горната част на ръката на голямата ми дъщеря черна точка, и без изобщо да се усетя, че може да е кърлеж, я дръпнах. Чак после се усъмних, че е това... а и досега никога през живота ми не бях виждала кърлеж на живо.

Огледах раната, не се вижда нищо останало, измих я с вода и сапун, дезинфекцирах със спирт... и сега се чудя кога е попаднала там гадта - дали в неделя на разходката, или на вчерашната разходка... Прибрала съм кърлежа в шишенце за изследване.

Следобед ще отидем при личната лекарка да видим тя какво ще препоръча за по-нататък...

# 52
  • Мнения: 6
Ваксината срещу тетанус действа шест месеца. Ние скоро имахме близка среща с кърлеж. Моят син вдигна температура една седмица след ухапването. Аз естествено изпаднах в паника. Оказа се че е вирусна инфекция. Пихме Успамокс 12 дни. След месец направихме изследване за лаймска болест. За щастие се оказа отрицателно. Хубаво е да направите консултация с лекар по инфекциозни болести.

# 53
  • Мнения: 4 753
Каква работа върши ваксина против тетанус след ухапване от кърлеж??   Laughing 

# 54
  • София
  • Мнения: 7 038
Каква работа върши ваксина против тетанус след ухапване от кърлеж??   Laughing 
Предпазва от заразяване с тетанус.

# 55
  • Мнения: 4 753
Каква работа върши ваксина против тетанус след ухапване от кърлеж??   Laughing 
Предпазва от заразяване с тетанус.

Това да не е цитат от темата с вицовете!?   Laughing

# 56
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ваксина против тетанус се слага, защото бактерият, който причинява болестта, се намира в доволно количество в почвата и храносмилателния тракт на тревопасните животни, а знаем къде се врат проклетите кърлежи. При ухапване от кърлеж много лесно може да попадне в човека.

Последна редакция: ср, 08 юли 2009, 14:13 от Veronna

# 57
  • Мнения: 4 753
Ваксина против тетанус се слага, защото бактерият, който причинява болестта, се намира в доволно количество в почвата и храносмилателния тракт на тревопасните животни, а знаем къде се врат проклетите кърлежи. При ухапване от кърлеж много лесно може да попадне в човека.

А дали знаем и какви са условията за заразяване и развиване на тетанус?? И защо не всички лекари слагат такава ваксина след ухапване от кърлеж (казват, че няма нужда)??

П.С. Между другото, в почвата е бъкано и с ClostridiumBotulinum... Взимайте мерки и срещу ботулизъм...

# 58
  • Мнения: 1 588
И ние да се добавим в списъка на ухапаните от кърлеж. Тази сутрин забелязах в горната част на ръката на голямата ми дъщеря черна точка, и без изобщо да се усетя, че може да е кърлеж, я дръпнах. Чак после се усъмних, че е това... а и досега никога през живота ми не бях виждала кърлеж на живо.

Следобед ще отидем при личната лекарка да видим тя какво ще препоръча за по-нататък...

Личната лекарка сложи на дъщеря ми инжекция срещу тетанус и ми каза за какво да внимавам. Утре или вдругиден ще занеса шишенцето с кърлежа в Института по паразитология.

# 59
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А дали знаем и какви са условията за заразяване и развиване на тетанус?? И защо не всички лекари слагат такава ваксина след ухапване от кърлеж (казват, че няма нужда)??

П.С. Между другото, в почвата е бъкано и с ClostridiumBotulinum... Взимайте мерки и срещу ботулизъм...

Условието е бацилът да е в кърлежа и да има рана по човешката кожа. Раната се получава от ухапването, а ако бацилът е в кърлежа, лесно преминава в човека. Затова и повечето лекари препоръчват слагането на ваксина против тетанус.

Общи условия

Активация на акаунт