Май замина, а ние не спираме да пълним веселата ни дружина! N44

  • 17 745
  • 281
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 395
Ради, все едно описа нашия мъник. Яде до пръсване, връща, връща, връща пак, след което решава че много е върнал и пак папка, след това заспива. До събуждането с отворена уста и ако се забавя пуска такъв хищен поглед че чак ме плаши  Mr. Green Лекичка  Hug

# 196
  • Мнения: 849
Еееех, момичета - радвайте се, че са хищни бебоците, а не злояди. Повярвайте ми, много е изтощаващо бебето да не иска да яде и ти с часове да се опитваш да му излееш нещичко в гърлото, после то да го повръща (слава Богу, поне не всеки път) и всичко да започва отначало. И накрая като се обърнеш се оказва, че нито си ял, нито си спал, нито до тоалетна си ходил... Ние изглежда, че го преодоляхме този проблем - вече няколко дни Дария си хапва нормално, сама се буди гладна и изобщооо - родих се. Пу-пу! Дано! Явно детето не е било готово да се ражда и след като мина датата на термина всичко се промени. Виж, Сияна, заради която съм била доста време с разкритие, такива проблеми не ми е създавала.

За помпите - само суперлативи мога да изкажа за електрическата на Авент. Е, да, скъпичка е, но според мен определено си струва инвестицията. Много добър вакуум прави, сама си помпи, докато аз подремвам (особено нощем това е от ключово значение за мен с двете бамбини, които обичат да се разминават в режимите си напоследък), а и в комплекта й има един куп други джаджи. Чантата например също е много добро попадение. Ползвам всичко от комплекта на МАХ, според мен вече си изплати парите. Съжалявам, че не взех електрическата приставка в болницата - там взех само приставката за ръчно изпомпване. Ако бях взела електрическата, можеше повече да се помпя, особено докато ме мъчеше главоболието и кърмата да тръгне по-рано, без да стигам до драматизациите от предишните дни  Embarassed.

Хайде лека и от нас! Отивам да взимам душ, че след малко трябва пак да се храним и дано да поспим след това  Praynig.

# 197
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Добро утро,момичета Heart EyesМусаката ми е във фурната,прането ей сега ще изгладя и отивам на изследвания CrazyМоля ви стиснете по едни палци всичко да ми е наред,защото ми е доста спечено.Благодаря ви!

На miika днес и желая здраво бебе и бързо възстановяване!

Снощи реализирахме първата разходка т.е. бирария и после ходихме да проверим списъците за градината на Божи.Три часа откарахме вън на всички ни беше ок.

Хубав ден ви желая!

# 198
  • Мнения: 849
Сиска, споко -  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 199
  • Мнения: 4 872
добро утро   food010
хайде днес да си имаме някое бебче че май почти си замина  Heart Eyes
иначе нашето слънце спинка цяла нощ , само за папкане ставаше и сега като се е наспал ... Tired сме гушнати пред pc-то  Crazy

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Добро утро и от мен. Сиска, много си ранобудна, че и мусака във фурната  Thinking

Днес моят Любчо става на един месец. Да ми е жив и здрав.

Освен това днес сме и на гастроентеролог. Може би бебчо има алергия към белтъка на кравето мляко. От няколко дни съм на безмлечна диета, а той е малко по-добре. Стискайте палци всичко да мине добре.

# 201
  • Мнения: 4
Честита месечинка на Любчо! Да расте здрав и усмихнат.

Desive78 не се притеснявай за евентуална алергия, при дъщеря ми имаше също съмнение за такава, но с късно захранване и подходяща диета, малчовците израстват този проблем.

# 202
  • Русе
  • Мнения: 343
Добро утро!

Леле, аз докато намеря време да вляза, се народили куп бебенца!

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИЧКИТЕ!!!

ДОБРЕ ДОШЛИ НА ЗАВЪРНАЛИТЕ СЕ![/b][/color]

taniab, дано всичко се оправи по най-бързия и лек начин, и скоро забравите за лошите моменти  Hug!

Тази нощ беше доста неспокойно. Йоли плака почти през цялото време, и сега милата спи и се напъва  Sad. Дано е временно, че ако продължи по-дълго ....

За кърмата - аз, в дните на свръхпроизводство замразявах. Сега имам прилично количество във фризера.  Не съм много сигурна колко време мога да я съхранявам обаче - на различни места срещам различна информация - от 3 м. до 6м.  newsm78

Сисика, изби рибата направо  Laughing! На мен времето все не ми стига.

Много стиснати палци на всички днес!

Хубав ден!

# 203
  • Мнения: 445
Добро утро и от мен! След многото съвети за оправяне на положението, днес съм по-добре. Температурата от снощи не надвишава 37,5 -37,6. А и се усешам по друг начин. Онзи ден направо не можех да си стоя на краката.
Само че тази нощ пък малкото не беше на кеф. Почти не съм спала, а от 4 часа насам като се събуди това дете и рев, мрънкане. Боли го коремчето, горкото. Има проблеми с акането. Не го беше правил от понеделник сутринта. Само се напъва и ядосва. Одеве помогнах с термометъра по съвет на лекарката. И като се отприщи..... Crazy Сега пера  Laughing
 Едва изчака да го преоблека и заспа. Сега е просто картинка. Но мен адреналинът още ме тресе от среднощните изпълнения.

Дендри, добре дошла! Айде да разказваш, особено за мургавелките. То и при мен имаше.

Здраво стиснати палци за Мийка!

# 204
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
4eстити бебоци на вси4ки нови мами  Hug Hug Hug да са ви живи и здрави де4ицата и многооооо послушни разбирасе..... Тани4ка дано вси4ко е наред с малката кукла и скоро имаме хубави новини,дръж ни в те4ение Peace Хайде на мамите 2 в 1 леко и безпроблемно раждане....Ние с Митко сме добре имаме по малко колики но с кап4ици и гушкане владеем засега положението пу-пу.....Днес сме на втората си консултация и нямам търпение да видя колко сме порастнали  Blush После с мама Роси и бебе Евелин ще пием кафенце,ами това е засега лек и спокоен ден....4естит празник на вси4ки именници днес  newsm51 newsm51

# 205
  • Варна
  • Мнения: 618
Здравейте сладурки! Отдавна не съм писала, но редовно чета, просто не ми остава време от миткане по улиците  Mr. Green
Честито на всички новообебили се, да са ви живи и здрави малките сладурчета.
За килцата също мога да поспоря със Сиска. Аз съм като слонче и имам толкова много да отслабвам, от първото останаха доста килца, сега също има и общо стават сигурно около 20-25 да смъкна, че да заприличам на човек Crazy
Да попитам нещо, че не помня как беше с Диди- от кога можеше да се ползва водата на Девин с розов етикет за приготвяне на млякото?

Варненки, хайде да си направим среща.  Peace
Хайде аз пак ви оставям, че Маги седи и чака в количката да излезем  Laughing

# 206
  • Мнения: 172
Добър ден!Добре дошла, мамо Дени Hug
Сиска, fingerscrossed fingerscrossed
Мийка и на теб fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Ние днес с девойката сме на първата ни консултация-ще видим колко сме пораснали!През ноща спиме по 3-4 часа, а през деня все търсим да ядеме!Изяде ми ушите Mr. Green
За килограмите отгоре няма да се оплаквам-влизам си в дънките и ги закопчавам newsm68 Е, в най-широките ми, ама все пак Heart Eyes

# 207
  • София
  • Мнения: 5 247
Добро утро на всички мами, бебоци и  очакващи мами!

Сиска !Успех! Но защо така бързо ще правиш изследвания? А иначе ме сразяваш с безкрайната си активност!Браво!

Дендри! Колко прекрасно, че вече сте си у дома! Леко влизане в новия режим.

Днес ще ни посети нашата педиатърка! Дано всичко е наред! Аз като цяло съм добре, без да разбера свалих 11 кг.
При вас момичета има ли кой да помага, аз се оправям защото тати и майка ми помагат, не знам като тръгне на работа следващата седмица как ще я карам.

Хубав и лек ден на всички. Hug

# 208
  • София
  • Мнения: 7
Хей сладурки, здравейте! Не съм писала и чела от 10 дена и сега имам толкова да наваксвам с четенето. Честито на всички нови майчета, това е най-голямото щастие на земята!!! Благодаря ви от сърце и за вашите поздрави!
Ние от неделя, 24 май сме си вкъщи с бебка Яна, ще гледам скоро да кача снимки на малката блонди, както й казваха в болницата  Simple Smile - одрала е кожата на тати  Simple Smile
Много съм радостна, че от както сме си у дома се научихме да се кърмим и караме засега изцяло на кърма, в болницата така и не искаше да засуче, защото я бяха свикнали да пие АМ от шишето. Исках да ви попитам, тъй като не си усещам гърдите напрегнати след кърмене, трябва ли да доизцеждам с помпа, много ми е досадно и не го правя, на всяко хранене редувам гърдите, Яна суче на около 2 часа и половина по около 30 минути и ми се струва, че кърмата й стига. Моля за съвет опитните майчета дали въпреки това трябва да се доизцеждам.
Някой беше питал какво става с Оличка, аз получих смс от нея, че на 25 Май е родила бебе Любомир, 3 250 гр., 49 см, след индукция. Може и да е имало съобщение по-назад, но още не съм чела.
Много ви целувам всички, стискам палци на мамите, които още са в очакване всичко да мине гладки и скоро да се радват на разкошните си рожби!

# 209
  • Мнения: 781
Момичета, един бърз въпрос и се надявам да помогнете. Бебка е с ужасни колики. Направо нетърпими. Особено вечер става страшно. От рев и писъци се изчервява цялата и става една потничка. Давах инфакол-нищо, минах на саб симплекс-пак нищо. Та чудя се дали мога да взема еспумизан или други и да и дам. Да не и стане много с тези опити. Бих питала доки, но тя е на почивка и ще си дойде след седмица, а аз до тогава ще съм откачила Tired

Общи условия

Активация на акаунт