За втория път

  • 10 834
  • 36
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 979
Приключили сме с един брак /или съжителство/.Трудно ли започваме всичко отначало?Повтаряме ли старите грешки?Знаем ли вече какво точно искаме от партньора си или си избираме отново някой,чиито недостатъци смятаме,че с много любов и търпение ще отстраним?Пренасяме ли лошите спомени в новата връзка?Страхуваме ли се от новото и непознатото?
Уточнявам,че говорим за сериозни връзки /с деца/,брак.Не става дума за мимолетните връзки от по няколко месеца.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 665
zhekova,  По лоши стечения на обстоятелствата в живота ми се наложи  аз да имам   втори брак и е изключително успешен.  Първият път беше прекрасен живот, но той си отиде завинаги , може би някога ще се видим в друго измерение, ако има такова,  така е било писано,  така че след време се престраших  направих втори.   Не, не се промених, защото нямаше какво да променям в себе си, просто продължих напред. Доволна съм от живота си и да чукна на дърво , много, защото съм осигурена и аз и синът ми и получихме толкова много обич, но и даваме такава.  Компромиси направих със себе си, но вероятно и другата страна е направила, защото аз съм трудна по характер, свободолюбива до безкрайност, самонадеяна,  капризна понякога, жлъчна, иронична, независима, но  и съм много отговорна. То друг път няма, ако искаш да ти върви живота, така че компромисите трябва да са взаимни, а и не са страшни, нито гордостта ми е наранена, нито съм се чувствала унижена, напротив, винаги съм се чувствала добре. Дали имам спомени от предишен живот, да разбира се, но никога не ги споделям, те са останали някъде вътре в мен и са си само мои, защо да ги намесвам в сегашния си живот, а и какъв смисъл има, минало-заминало. Онзи живот беше един вечен купон , а сега е мирно , тихо, спокойно, даже понякога скучно,  но  и много сигурно.  Изключително съм си доволна от живота.!!!! Никога не съм искала някой да го променям, така както и аз не искам някой мен да промени. Ние сме си такива, какви то сме, промяна не може да има, или приемаш човека до себе си с недостатъците му или , не.

# 2
  • Мнения: 12 473
На мен ми е за трети път..и пак е тотално различно..
Така че - чак сега мога да кажа, че не повтарям старите грешки.

А те, грешките ми предният път бяха от неясната представа какво точно искам и липсата на смелост да заявя ясно какво и как искам..
И за това не смятам нищо за грешка..ако не бяха "грешните" опити - нямаше да попадна на правилният..Wink
И не ме е страх да опитвам..Wink

 Hug

# 3
  • Мнения: 1
Вторият път не беше по-добре от първият. То като съм прост, явно е за дълго. Хахаха.
Наскоро се разделих със сериозна връзка. Аз живея в чужбина с дете, тя в България с дете. В началото, преди 4 години тръгнахме с идеята те да дойдат при мен. После тя нещо взе да се отказва. Съвсем скоро разбрах, че има двугодишна паралелна връзка в България. Започнала е по времето, когато и предложих да се оженим, пръстен, годеж Simple Smile Тя каза да тогава. Супер, а Simple Smile

# 4
  • някъде
  • Мнения: 979
Благодаря ви за откровенността!Аз имам 13 годишен горчив опит зад гърба си.Мисля,че съм си взела поуките.Вървя напред,с друг човек.Опитвам се да гледам позитивно назад /нали сега е модерно/-натрупала съм житейски опит,един вид.Обаче истината е,че страшно съм бясна ,че допуснах да пропилея толкова години от живота си.

# 5
  • Мнения: 2 553
Благодаря ви за откровенността!Аз имам 13 годишен горчив опит зад гърба си.Мисля,че съм си взела поуките.Вървя напред,с друг човек.Опитвам се да гледам позитивно назад /нали сега е модерно/-натрупала съм житейски опит,един вид.Обаче истината е,че страшно съм бясна ,че допуснах да пропилея толкова години от живота си.

Не си ги пропиляла  Wink Сега ОК ли си?

# 6
  • някъде
  • Мнения: 979
Мисля,че да  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 553

Много се радвам. Имало е път да извървиш - извървяла си го. Не гледай така ядосано назад, а усмихнато напред.  Peace

П.С. Хубав аватар, между другото - много я харесвам тая сладурана!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 496
Темата  ми харесва много и идва точно навреме за мен ! Hug Моят проблем е ,че не мога да повярвам отново.  Cry Виждам как човекът до мен  е напълно различен от човекът с който бях създала семейство за 24 години , едва сега 8 години след разводът се реших на нова сериозна връзка. Та човекът е прекрасен ,а аз още не мога да изчистя старите страхове от мен.Трудно ми е,но полагам усилия да не допущам те да се върнат (няма причини досега поне) !

# 9
  • София
  • Мнения: 1 017
Не знам вписвам ли се, тъй като досега не съм имала брак, но пък за сметка на това съм имала две сериозни връзки, първата - седем години и половина, втората осем години и половина. Във втората търсех това, което не бях получила от първата - сигурност и вярност и ги намерих, но те бяха за сметка на други неща. В сегашната си връзка получавам това, от което съм имала нужда, без да съм го очаквала, даже съм се изненадвала на моменти..., разбира се и тази не е идеална, но е най-добрата, която съм имала до момента. И не, не ме беше страх да се хвърля нито във втората, нито в третата, така се случи, че директно повярвах и се старая да не правя грешките, които съм правила преди. Но това много зависи и от човека, с когото си, просто сега имам до себе си човек, с когото мога да говоря за всичко и който ме приема такава каквато съм, а не се опитва да ме променя, освен когато ми е посочвал недостатъци в моя характер, които биха могли да ми донесат вреда, но пък аз съм го приемала, защото имам желанието да вървя напред и да се развивам. За недостатъците - осъзнах, че няма как да промениш човека до себе си, ако той самият не го иска, точно в тази заблуда живеех във втората си връзка, не, че аз не съм била без кусури  Simple Smile

Темата  ми харесва много и идва точно навреме за мен ! Hug Моят проблем е ,че не мога да повярвам отново.  Cry Виждам как човекът до мен  е напълно различен от човекът с който бях създала семейство за 24 години , едва сега 8 години след разводът се реших на нова сериозна връзка. Та човекът е прекрасен ,а аз още не мога да изчистя старите страхове от мен.Трудно ми е,но полагам усилия да не допущам те да се върнат (няма причини досега поне) !
Успех ти пожелавам  Hug Постепенно ще успееш да изчистиш старите си страхове, важното е да ги искаш и да го осъзнаваш, а ти явно го осъзнаваш, щом полагаш усилия да не се връщат. Просто ти трябва време да повярваш в себе си и в него. Животът ти е дал нова възможност и е чудесно, че се възползваш от нея   bouquet

Благодаря ви за откровенността!Аз имам 13 годишен горчив опит зад гърба си.Мисля,че съм си взела поуките.Вървя напред,с друг човек.Опитвам се да гледам позитивно назад /нали сега е модерно/-натрупала съм житейски опит,един вид.Обаче истината е,че страшно съм бясна ,че допуснах да пропилея толкова години от живота си.
Със сигурност не си ги пропиляла, а и наистина това си е житейски опит Simple Smile Няма смисъл да съжаляваш, няма да върнеш времето назад, а и със сигурност е имало и хубави моменти, пък и нали си си взела поуките, значи не е било напразно. Така че наслаждавай се на това, което имаш в сегашния момент и бъди щастлива   bouquet Hug Hug

# 10
  • Мнения: 12 473
Страх лозе пази..)))
Не се шегувам.. Ако тръгнеш със страх, ще се провалиш.
Влиза се с вяра и с любов.
 Hug

# 11
  • Мнения: 496
 HugБлагодаря за подкрепата и съветите   bouquet! Искаме и двамата да се получи !!

# 12
  • Мнения: 47
 Здравейте и от мен  Laughing
Много се радвам на хора като Вас които с лекота влизат в нова връзка и нещата им се получават.
Аз имах 7 годишна връзка която приключи с появата на нашето детенце. Минаха няколко години и аз ли съм голямо идиотче, но нова връзка не мога да създам. Проблема ми идва от там, че съм свикнала да съм самостоятелна и идеята да се съобразям, да се нагаждам и всичко което идва с започването на една връзка ми идва мисия Невъзможна. Хем искам , ама идва Не искането после...
Желая щастие на всички Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 408
Ема, не си идиотче. Щом в момента си сама, значи така трябва да бъде. От опит знам, нещата се променят точно тогава, когато трябва и точно по начина, който е най-добър за теб. Няма смисъл да се измъчваш излишно. Гледай си детенцето, радвай му се и бъди щастлива тук и сега. Не се тормози с разни хипотетични ситуации-ама ще се появи ли точният мъж за мен, ама как ще бъде.....Успех ти пожелавам, и кураж. Малко е изтъркано, но сигурно си го чувала-съдбата обича смелите.

ВЯРА,НАДЕЖДА,ЛЮБОВ, вероятно ти трябва време, за да повярваш. Сигурно си носиш старите рани и не искаш да бъдеш наранена отново. Ако човекът до теб наистина си струва, то той ще ти помогне да забравиш и ще ти даде достатъчно време, за да се възстановиш и да му дадеш това, което той заслужава-твоята любов и доверие.

Аз също съм от тези, които опитаха втори път. Приключих десетгодишен брак, който наред с хубавите и лошите моменти ми донесе най-голямата гордост и радост в живота ми-моят син. Само това е достатъчно да не съжалявам и да не смятам годините назад за пропиляни. Имам до себе си един невероятен мъж, който с много любов и търпение ми помогна да премина през кошмара на развода, пребори се за нас и сега обича детето ми като свое. От опита зад гърба си се опитвам да пренеса само положителното, старая се да не повтарям стари грешки и мисля, че ми се получава. Не се опитвам да го променям,е, само мъничко, когато съм 100-процента убедена, че дадена черта от характера му или негов навик му вредят. Не ми беше трудно да взема решението да опитам пак. Притеснявах се единствено за детето. Наложи се да го откъсна от средата му и да заминем далеч. Не знаех как ще приеме раздялата с любимите баба и дядо, с приятелите, какви отношения ще изградят с новия човек до мен. Не казвам, че ни е било лесно и на тримата. Признавам, имало е моменти, когато съм се питала какво правя там и дали не сбърках генерално. Но без сътресения не може. Сега съм щастлива, имаме планове за живота си напред и стъпка по стъпка вървим към осъществяването им.

# 14
  • Мнения: 8 785
Здравейте и от мен  Laughing
Много се радвам на хора като Вас които с лекота влизат в нова връзка и нещата им се получават.
Аз имах 7 годишна връзка която приключи с появата на нашето детенце. Минаха няколко години и аз ли съм голямо идиотче, но нова връзка не мога да създам. Проблема ми идва от там, че съм свикнала да съм самостоятелна и идеята да се съобразям, да се нагаждам и всичко което идва с започването на една връзка ми идва мисия Невъзможна. Хем искам , ама идва Не искането после...
Желая щастие на всички Simple Smile

Просто не си срещнала подходящия  Peace Wink
Когато човек е влюбен, адаптацията става естествено и не е никаква мисия

Общи условия

Активация на акаунт