За втория път

  • 10 838
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Ето ме и мен в тази тема  !
Аз пък имам 19 годишен брак ,но приключи вече.
Сега след 9 години съм с друг мъж ,който твърди ,че ме обича ,но само толкоз. Sad
Предвид това ,че съм на вече 48 години  имам 2 големи деца , той  не мисли да ми предложи брак разбира се

,защото го е страх ,че децата му ще се отдръпнат от него .Неговите са колкото моите на 23 и 27 год.
Жена му е починала ,бог да я прости ,а аз съм разведена .
Живеем така на семейни начала вече 6 години .
Аз си дойдох от чужбина заради него зарязах си работата ,парите за които работих  да сме заедно и да си изживеем старините ,но не ни остават да сме щастливи  Confused
Майка му движи нещата ,дъщеря му го дърпа постоянно  Confused
Просто не виждам светлина в тунела  Sad
А наистина го обичам и заради това търпя !
Дано да доживея да ми предложи брак ,но иначе халки си сложихме  Naughtyпо мое желание .
Ами това е изплаках си мъката ! Cry

# 16
  • Мнения: 7 848
И аз да споделя моя "опит". С два брака съм. Да, определено след мъчителния развод, след последното дело , излизайки от съда си казвах "никога повече", но... "Никога не казвай никога". Всъщност първият ми брак продължи точно две години, бях млада и май обърках лудата страст и привличане с истинската любов. Когато подадох документи за развод  най - големият ми син беше само на 6 месеца.

Много скоро след това срещнах Човека, тогава си осъзнах грешката - разбрах каква е разликата между страстното увлечение и истинската любов. Двамата са абсолютно различни като характери. Съпругът ми прие детето като свое. Изобщо не съм имала страхове, защото вече знаех, че е Той. Родих му още две деца, чувствам се прекрасно, винаги знам, че имам рамо до мен.

Няма от какво да се страхувате, момичета, а и както казват старите хора - не можеш да избягаш от това, което ти е писано. Grinning

И така вече много години. Децата си поеха по свой път. Само да сме здрави!

zhekova, успех, цветя и.. пеперуди.  HugУчим се докато сме живи.


 ПП al4ojb, писали сме заедно и те прочетох след като публикувах. Нали живеете отделно и заедно, нали се обичате. Свеки и дъщеря му не са ви в къщата - абстрахирай се и се отдай на любовта си. Децата си имат свой път кажи му го и на него. А след като сте толкова време заедно един подпис в съвета не би променил нищо, според мен.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 16:33 от Билян@

# 17
  • Мнения: 5
Биляна Благодаря ти !!!  bouquetУспех и на теб !
Живеем със сина му .Той проблеми не създава ,но дъщеря му .Въпреки че е женена постоянно злорадства   Mr. Green
Постоянно му се обажда и нарежда какво да е  ooooh!Тъй като имат и собствена фирма те са постоянно заедно .Той е повече с тях отколкото с мен .Тя не пропуска да го накове  ConfusedИ излиза, че вчерашна пикла ми определя какво да е .Еми и аз имам деца ,но никой не се бърка ,или може би аз не го позволявам .
Аз почти съм вдигнала ръце ,не мога да се боря. Когато кажа защо, той казва еми дете ми  Tired
Той е много мекушав ,абе аз един ден си изпуснах нервите и му казах п...ю и май си е точно такъв ,но какво да правя че си го обичам м....му .Извинявам се !

# 18
  • Мнения: 7 848
Не знам какво да кажа, al4ojb. Едва ли е п*тьо, просто връзката дъщеря - баща винаги е по силна...

Някак си трябва да го приемеш и това е. Тя няма никога да се примири, но ако покажеш, че не ти пука, - ще кандиса. Което ви го желая.  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 5
Не знам какво да кажа, al4ojb. Едва ли е п*тьо, просто връзката дъщеря - баща винаги е по силна...

Някак си трябва да го приемеш и това е. Тя няма никога да се примири, но ако покажеш, че не ти пука, - ще кандиса. Което ви го желая.  Heart Eyes
Благодаря ти за куража !!!Дано кандиса !


# 20
  • Мнения: 164
провалих се и в двата си злополучни брака Confused Cry Sad

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
провалих се и в двата си злополучни брака Confused Cry Sad
Ще ти кажа да не се отчайваш  Naughty
Вдигни глава и гледай напред !
Никой не знае какво му е отредила съдбата .

# 22
  • някъде
  • Мнения: 979
Много е трудно, след като живота те е шамаросал веднъж, да се изправиш и да тръгнеш напред.А какво остава ако ти се случи два или три пъти.Кураж,мила!

# 23
  • Мнения: 164
Благодаря Ви милички, чувствам се силно предадена от тези мъже, и от двата брака родих по едно прекрасно детенце, но исках и любов, любов , която не получих. Отдавам се на дечицата си и това е, затварям си сърцето за друг мъж, не искам и да чуя повече.

# 24
  • Мнения: 12 473
Много е трудно, след като живота те е шамаросал веднъж, да се изправиш и да тръгнеш напред.А какво остава ако ти се случи два или три пъти.Кураж,мила!

Стига де..какво е това пораженческо мислене?!

Никога не съм разсъждавала така - да се чувствам обидена и негативно настроена..
Да, била съм много наранена, както и уплашена до смърт..
Но специлано вторият път, когато го напуснах - беше с пълната яснота, че няма как да се получи повече, и че определено заслужавам и искам нещо по-добро.
И скоро след това го получих.
Ако си бях тръгнала със самосъжаления и самонавивания как няма да повярвам пак и тн - ми надали щях да Го срещна..
Приемете, че това което ви е случило не е провал, а урок..
Простете си и продължете смело напред! Hug

# 25
  • В мечтите
  • Мнения: 639
И аз съм с втори брак.Имам две деца от предния и сега едно от този...не мога да кажа,че не е сложно и всичко е розово.Майка му се намеси с идеята чужди и собствени деца ..като нали се сещате,че не съм си ги крила и всички знаеха,че съм разведена с две деца.И уж всичко беше наред,аз забременях и започнаха проблемите с "мама".Е минаха почти четири години и тази жена не спира да бълва,въпреки че не искам нищо от нея,дори и да я виждам...Определено нещата се променят след появата на дете,повтарям може би грешки от преди,може би правя и нови ,но честно казано на моменти като съм мислела за пореден развод ...после като се замисля никой не е идеален и ако продължа да търся подобен индивид,мисля че ще се разочаровам много.Проблеми има,но трябва да търсим подход към тях,като самата аз, все още съм в търсенето към проблема....мама Wink

# 26
  • Winterfell
  • Мнения: 590
При мен втория път дойде съвсем неочаквано и бързо.5 месеца след като се разделих с първия бях сгодена за настоящия  Blush И да не го търсиш,то пак те намира.
Грешки не знам дали повтарям.Всичко е много различно.Най-вече мъжа.Коренно различен.Той ми е опората,другарчето.Не мога да кажа,че е идеален.Няма идеални,компромиси винаги ще се правят.
Първия път го оправдавам предвид малкото си години(20)  и семейната обстановка.Расла съм с много грешни представи какво е нормално в едно семейство и какво не.Ако не бях изминала този път ,нямаше да бъда каквато съм и вероятно отношенията със сегашния ми мъж нямаше да бъдат същите

# 27
  • София
  • Мнения: 4 349
Е явно Миглена Ангелова или как там й беше фамилията може дори да сподели за 7 път  Mr. Green Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 365
Правя всичко по нов начин, диаметрално противоположен. Не виждам проблеми.

Но за една бройка пак да се натреса на същия типаж. Проблемът не е в пропиляното време, проблемът е, че ти пропиляват светогледа, свикваш, че някои кофти неща са едва ли не нормални и всички мъже са така.

От своя страна не повтарям някои грешки. Но и имам една идейка по-различни изисквания.


# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Ето ме пак при вас момичета .
Аз втори брак нямам ,но живея с мъж .Е,розово не е ,но е по -добре от предишния .За брак не се говори при нас  ConfusedТема табу е
Не съм удовлетворена напълно ,но казват пълно щастие няма !

Общи условия

Активация на акаунт