Май замина, а ние не спираме да пълним веселата ни дружина! N44

  • 17 763
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Момичета, един бърз въпрос и се надявам да помогнете. Бебка е с ужасни колики. Направо нетърпими. Особено вечер става страшно. От рев и писъци се изчервява цялата и става една потничка. Давах инфакол-нищо, минах на саб симплекс-пак нищо. Та чудя се дали мога да взема еспумизан или други и да и дам. Да не и стане много с тези опити. Бих питала доки, но тя е на почивка и ще си дойде след седмица, а аз до тогава ще съм откачила Tired


Пробвай да дадеш Фризовом на храненето преди да почнат коликите + капките. При Гого това даде ефект. Неговата педиатърка го препоръча това

# 211
  • Мнения: 528
Здравейте мами
На 21.05 на бял свят се появи моето сладко момче Борис, 3.730кг; 51см
От три дни сме си у дома и направо не мога да опиша с думи радостта и вълнението, което изпитваме...
Като сляза на земята ще пиша по-подробно Grinning


Искам специално да благодаря на др.Диков от Токуда. Без него това щастие нямаше да е възможно   bouquet

# 212
  • София
  • Мнения: 6 222
Честити бебчета на Оличка и Барбарела!! Да са ви живи и здрави и да ви носят много радост!!  newsm51
Хората забравиха кога са родили, ние още се терзаем предстартово  Crazy Днес бях на запис,нищо особено (то пък не че някой ти обяснява нещо), после говорих отново с професора... Засега остава същият план - изчакваме...
Добре дошла на Дендри с малката бузанка! Simple Smile Сиска fingerscrossed

# 213
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен Simple Smile
Благодаря на всички за милите пожелания -да ви се връщат и на вас -ДВОЙНО Hug
Чстито на новите майчета-да са ви живи и здрави дечицата:)
Аз под секртет да издам,че моята мила приятелка tiliata сега ражда- да стиснeм палци всичко да мине ок. Simple Smile Praynig
Ние с моят малък син се видяхме така да се каже по бързата процедура- контракциите ми почнаха направо на интервал от 5 минути в 00ч. До 04ч. се чудех сега какво да правя,ще се ражда ли,ще минат ли,контракции ли са наистина,щото аз такова чудо не знаех до момента какво е...В 05ч. реших да се обадя на лекарката и оттам се почна бързата процедура- 05:30 -прием в Окръжна; 06ч.- разкритие от 4 см.; 06:30ч. - биха ми мускулно някаква инжекция и зачакахме заветните 5 см. за да си получа упойката. В 07:30ч. лекарката ме прегледа и каза-Урааа, имаме 5 см,отиваме в родилната зала за упойката...да,ама не- оказа се че водите ми се тъмно зелени,минахме на обсъждане на вариант секцио,заради предполагаема инфекция ..Аз казвам-Не,няма да е секцио, лекарката- Да, добре..и почна да събира екип...- добре че анестезиологът се забави-  явно е бил в друга операция и така ,когато дойде към осем  и ми я би..аз вече раждах нормално..Малката ми мишка се пръкна след два яки напъна в 08:15ч. Към осем и половина ме хвана упойката и си поспах сладко-сладко два часа на масата в родилна зала,та поне шевовете не съм усетила:) С две думи мога да кажа ,че родих много бързо и доста болезнено,но пък както всички други казват-като видиш бебето и всичко се забравя:) Кристиан сам си избра да се роди на 23.05 по естествен път, нещо което е било правилният вариант,защото от изследванията след това се оказа,че си е напълно здрав и че водите ми са се оцветили от неговите акчета, а не защото е преносен и т.н.
Лекарката,при която раждах се оказа всичко онова за което бях чувала- справи се страхотно и благодарение на нея имам само три шева  Flutter
Относно кърменето-започнх опитите още в болницата- до вчера си мислех,че се справям и че бебето не спи заради по-будния си характер,докато не дойде педиатърката и като ме видя как го храня ме накара да се изцедя и познайте- ми той само по 20 мл. получавал на ядене..ужас... Т сега сме и на добавка..аз цедя по цял час,за да му събера порцията от 50 мл. ,но следващото ядене сме на фризолак и така..Надявам се да тръгне тая кърма с по-пълна сила,ама не изпадам в драми...Ям добре,цедя се упорито, пия чайове за лактация, топли компреси правя.. нооо..като си нямам-нямам... Cry Важното е,че бебето сега е щастливо,спи като къпан,пълним памперсите добре и това ми стига Peace
Сбори за дългия пост,но исках да споделя и аз моите преживявания:) Сега почвам да ви чета Simple Smile
  

# 214
  • Мнения: 125
Tiliata  e родила своя малък Самуил . Родила е секцио, бебето е бяло,русо, към 4кг. и нещо...Това е инфо от гордия и шашанат татко Томи. Да им е живо и здраво момченцето newsm44 smile3525 Wine Glass

# 215
  • София
  • Мнения: 6 222
Аз пък само да добавя, че се чух с Мадленка - мери коридорите из болницата, за да подпомогне тръгването на бебчето. Вчера с хапчето не се е получило, но днес има вероятност, така че -  fingerscrossed за нея и tiliata !
Опа, то вече готово - хайде честито на tiliata , да са живи и здрави!!  smile3525

# 216
  • Мнения: 849
Честито на Тилиата, Оличка и Барбарела! Силно стиснати палци за Мадленка днес!!!
Лято!, да ти кажа по-добре е, че още си в изчакване. По-кофти е, ако бебето се роди по-рано - повече грижи иска след това, а родените на термин мишки са си направо отгледани бебета. Но съвсем скоро и на теб ще ти честитим  Wink

# 217
  • София
  • Мнения: 6 222
Мерси, зайо Simple Smile Радвам се, че при вас нещата се нормализират!

# 218
  • Мнения: 10
Честито на Тилиата, Оличка и Барбарела!Да са им живи и здрави мъничките слънчица,а на мамите бързо възстановяване.
Много стиснати палци за всички които са още 2 в 1.
Лек ден от нас,за съжаление не особенно радостен за нас,заради голямата трагедия.

# 219
  • Мнения: 849
Ами да, определено бебките си личи, че растат и на външен вид, и като поведение, и като навици. Но пък аз тотално изтрещявам около тях и вече взех поразии да правя, та съм в стрес от себе си...  doh Преди малко се пробвах да изрежа ноктите на Сияна с нокторезачката. Няколко пъти вече съм го правила, проблеми никакви. Сега обаче как мръдна не разбрах и вместо нокътчето кръцнах кожичка и то бая - едва не видях сметката на възглавничката под нокътчето... В смисъл, не отрязах кожичката, но сериозно порязах бебето. поплака си миличкото заради тъпата си майка... Като гледам как съм я оконтузила и ми се реве направо  cry. Тъпа куха лейка!!!  smile3511
На всичкото отгоре девойките заспаха едва преди половин час, а вече им е време за хранене. Ама не знам какво да правя - да ги оставя да поспинкат или да ги събудя. Май няма да правя повече поразии и ще ги оставя сами да си кажат кога искат да се храним...

Стеле, разбрах, че има някакъв жесток инцидент при вас. Дай малко инфо.

# 220
  • Мнения: 13
Честито и от мен на Тилиата, Оличка и Барбарела. Здрави и усмихнати да са бебчетата, послушни, папкащи и спинкащи!

На бъдещите мамчета стискам палци скоро да се видите с рожбичките си!

# 221
  • Мнения: 10
Поредния автобус,който е на над 30 години и е в неизправност.Днес е Спасов ден и тук се събират на Бакаджика.Автобуса е превозвал стари хора до местността,където се провежда събора.Отказват му спирачките,преобръща се и помита доста други хора,търговци и посетители.За зла участ между тях намира смъртта си и братът на моя дядо.Лека им пръст и дано не се увеличат жертвите.
Съжалявам момичета,че разказвам това.

# 222
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
                    Честити бебчета на Тилиата,Оличка и Барбарела!!!
Мадленка,Сиска ,Мийка  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Дендри добре дошли с малката Рада  Hug Hug Hug
Стеле съжалявам за случилото се !
Зайче когато бебките спинкат а идва време за хранене не ги събуждай,поне моя педи така ми каза +- половин един час не е фатално те сега са още мънички както и моята Евелин /родени по-рано и с по-ниско тегло/и сами си определят режим   smile3521Момичета някой чувал ли е Деси Горанова как е тя вече гушкат ли се с малкия Макси,ако някой има инфо да сподели че все я мисля ,дано вече са заедно и всичко да е ок  Praynig Praynig Praynig

# 223
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
На първо място честити бебчета на Тилиата, Оли и Барбарела   bouquet

Стели, съжалявам за случилото се. Съболезнования за семействата на загиналите в този инцидент  Cry

Днес бях на преглед в болницата. Нали ни се полага един безплатен в рамките на месец след раждането. Уж отидох с оплакване за появата на една особена миризма, а се оказа, че имало и друг проблем. Част от шевовете не са били добри и ме викат пак другия месец. Силно вероятно е да ми сложат допълнително два/три външни, ако не се оправят от самосебе си до тогава /чудно как ще стане обаче, след като няма начин да се самозатвори мястото, на което се предвижда да ги правят/. Наред с това ми изписаха едно лекарство в ударна доза, за да се премахме миризмата, а след консултация в аптеката излезе, че е абсолютно несъвместимо с кърменето! Не коментирахме с доктора, който ми го изписа, че кърмя, но е логично да се сети, при положение, че съм родила скоро. И аз имам вина, че не повдигнах въпроса на място. Сетих се едва в колата после. Сега ми е едно тъпо и смотано. Отидох с надеждата, че всичко вече е наред, а излезнах от там с две притеснения повече.

# 224
  • Мнения: 204
    Добър ден моми4ета,4естито на Тилиата,Оли4ка и Барбареля.Много здраве ,късмет и щастие на малките слън4ица.. Hug
Бързо раждане и здраво беб4е на Мадленка,също и на Мийка.
Бейлис дано вси4ко се оправи бързо при теб. Hug

        Стеле Hug
Сиска каква е тази енергия бе мила,завиждам ти благородно. Hug
Моми4ета през колко 4аса ядат вашите беб4ета,Вени яде на 4ас и половина Tired,нито мога да изляза ,нито мога да си свърша работата до край.Евгения ядеше на три,4етири 4аса .Сигурно трябва да мине малко време и ще запо4не да яде на три 4аса ,но до тогава само в къщи.
Аркси аз раждането го разказах ве4е на кратко ,от болки до раждане не мина и 4ас,акушерката беше страхотна .Когато раждах Евгения останах доволна ,сега още пове4е и от преди.Храната в болницата беше страхотна ,избирах си от меню с голям избор .С вода ,4ай и мляко с кафе минават на всеки 4ас,4аршафи сменят сутрин и ве4ер.Това е държавна болница в провинция Милано,много се надявам и в БГ нещата да станат такива някой ден в държавните болници,за да могат вси4ки и с малки доходи да се 4увтват спокойни в най прекрасният ден в живота на една жена,срещата с най скъпото нашите деца.

Общи условия

Активация на акаунт