Кое е по-мъдро: Да отговориш или премълчиш?

  • 4 493
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Е, не може ли човешки да му обясниш, че те дразни, вместо да го убиваш с мълчание или да го изяждаш с парцалите?

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Дали някой ще посмее да ми се разпорежда без значение с какъв тон го прави Twisted Evil Mr. Green Mr. Green Mr. Green

  Е, не може ли човешки да му обясниш, че те дразни, вместо да го убиваш с мълчание или да го изяждаш с парцалите?

Не може винаги да се обясни, защото обикновено дразнителят точно това цели - да дразни и той/тя много добре знае, че го прави.

# 17
  • Мнения: 657
Предпочитам да мълча.
Опитвам се да се придържам към мисълта - Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото с теб.

# 18
  • Мнения: 2 353
  Е, да, има хора, които си зареждат батериите по този начин. Ако говорим за такъв човек, развихри въображението си и го изгъбаркай яко, защото с мълчание ще му дадеш криле, а с караници ще си съсипеш неврите.

# 19
  • София
  • Мнения: 430
преди си траех, но вече не. м/у другото понякога като си кажеш каквото имаш, вместо да създадеш напрежение, просто нещата си идват по местата и се получава тъкмо обратният ефект:)

Същото мисля и аз.

# 20
  • Мнения: 3 371
преди палех моментално и отговарях  Mr. Green . животът ме научи и отдавна вече си премълчавам, каквото трябва  Rolling Eyes .
много по-добре съм вече.

# 21
  • Мнения: 33
ще премълча само ако ми е началник,или ако е по-глупав Mr. Green,а пък с по-умните ше си поспоря................... Hug

# 22
  • Мнения: 572
точно вчера ми се случи да попадна в такава ситуация ...и.. замълчах.
после пък ме хвана яд, че съм замълчала, но разсъждавайки на глас, стигнах до извода, че ако тази личност беше попитала с нормален тон, а не да си прави сама изводите, нямаше да ме хапе глупашката...
впоследствие като обясних защо ги правя така нещата, може би и стана ясно, но надали ще спре да хапе глупашката, както аз му казвам...
но да, развалиха ми деня... и се чудех как да отговарям на такива неща...

# 23
  • Мнения: 1 008
Зависи от ситуацията. В повечето случаи е
по-добре да замълчиш, стига да не се измъчваш
после "Ех, защо не я/го поставих на място"

# 24
  • Мнения: 473
Майка ми винаги ми е казвала, че за да замълчи човек се изисква много повече сила, отколкото да избълва нервния си отговор. Но се убедих, че много хора тълкуват мълчанието ми като слабост и се опитват все повече и повече да нахалстват и да правят нагли изказвания. Само интелигентните, възпитаните и умните хора умеят да разбират мълчанието като тактично премълчаване на противоречащо мнение. Простите хора разбират само от директни отговори от типа "Право куме в очи"!

# 25
  • Мнения: 572
Майка ми винаги ми е казвала, че за да замълчи човек се изисква много повече сила, отколкото да избълва нервния си отговор. Но се убедих, че много хора тълкуват мълчанието ми като слабост и се опитват все повече и повече да нахалстват и да правят нагли изказвания. Само интелигентните, възпитаните и умните хора умеят да разбират мълчанието като тактично премълчаване на противоречащо мнение. Простите хора разбират само от директни отговори от типа "Право куме в очи"!

Много точно казано!

# 26
  • Мнения: 6 619
Премълчавам и игнорирам .

# 27
  • Мнения: 1 217
Да премълчиш е по-мъдро и щадящо за теб самия, защото така не му падаш на нивото, но има патологични злобили, на които не мога да мълча, а може би са с диагноза и там повече си заслужава да се мълчи.

# 28
  • Мнения: 17
Предпочитам да премълча

# 29
  • Мнения: 998
Само интелигентните, възпитаните и умните хора умеят да разбират мълчанието като тактично премълчаване на противоречащо мнение. Простите хора разбират само от директни отговори от типа "Право куме в очи"!
О ,това е много вярно.По принцип предпочитам да не влизам в конфронтации ,особено когато някоя дребна
 душица ме предизвиква безпричинно ,но когато нещата излязат извън контрола и на моите нерви ,които
между другото са доста здрави правя красноречива ,но мълчалива демонстрация ,с която целя да покажа
на ответната страна ,ще отношенията ни се прекратени от моя страна.

Общи условия

Активация на акаунт