Кое е по-мъдро: Да отговориш или премълчиш?

  • 4 490
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Това ми напомни как направих забележка на една майка на детската площадка, понеже намерих държанието й за недопустимо, а тя най-нагло се преструваше че не ме чува и даже не ме удостои с поглед.  ooooh! Явно се е опитвала да ме убие с мълчание  hahaha

Иначе по темата, аз май по-често премълчавам.

# 46
  • Мнения: 325
Според мен е по-мъдро да премълчиш,ама...нещо все не се сдържам. Като по-малка винаги си преброявах до 20 и гнева се стопяваше,ама нещо напоследък съм забравила да броя. Embarassed

# 47
  • Варна
  • Мнения: 336
Много ми актуален този въпрос! Имам си зет, който при всеки случай когато се видим, ме дърпа за езика. Това е начина му да се почувства велик. Получават се много изнервящи ситуации. Уж все си казвам, че няма да му обръщам внимание, ама пък да ме прави на идиот пред всички.....и така не става Thinking

# 48
  • София
  • Мнения: 1 735
Предимно премълчавам.Ако казвам нещо, то се опитвам иронично да засегна опонента си.Най-мразя в безумни спорове да влизам,особено с простаци,което е безсмислено и е губене на нерви и време.

# 49
  • Мнения: 188
Да премълчиш.

# 50
  • Мнения: 231
Тъкмо навреме ми идва тази тема - от вчера съм в такава ситуация и:
  -първо избухнах,но не казах нищо конкретно-това за части от секундата
  -после се усетих,че не трябва да викам,ще наговоря глупости,няма да кажа каквото трябва и тряснах телефона
  - в последствие си изключих и двата мобилни,защото да броя до 10 не ми стига Close
  - два дена съм в мълчание и съм още бясна -на приятелка за поредната нотка ирония в гласа и,навярно породена от собствената и неудовлетвореност Crossing Arms

# 51
  • Мнения: 10
В последно време се улавям че са научих да премълчавам някои критики или мрънкания на родителите ми. Дълги години обаче се учих на това, и сега вече се ми е много по-добре.
 Иначе конкретно по въпроса - хапя когато ме настъпят. Не оставам длъжна никак. Такава съм си - невъздържана и импулсивна. Не мога да скътам проблема в някое кюше и да забравя.

# 52
  • Мнения: 562
По принцип съм от хората, които всичко си казват, щом се ядосат.  Laughing  Ако в дадена ситуация премълча заради обстоятелствата и от "разум", си го натрупвам и това се отразява зле именно на мен, а после, като избухна, става зле.  Embarassed  С роднините на мъжо обаче гледам да си трая, защото мисля, че всеки трябва да си се оправя с родата.  Peace  Напоследък обаче една персона от родата му (а дори изобщо не става въпрос за свекър или свекърва, брат или сестра) така ме дразни и когато кажа нещо за собственото си дете, се прави, че ме няма и продължава дейностите си, че скоро може да го отнесе и изобщо няма да ми е съвестно.  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 14:23 от Pavlina Nikolova

# 53
  • Мнения: 231
Някой ще ме посъветва ли във връзка с по-горния ми пост,че още съм в мълчание....пък и някой беше написал,че глупака няма да разбере какво искаш да му кажеш като го убиваш с мълчание newsm78

# 54
  • Мнения: 562
Някой ще ме посъветва ли във връзка с по-горния ми пост,че още съм в мълчание....пък и някой беше написал,че глупака няма да разбере какво искаш да му кажеш като го убиваш с мълчание newsm78

Уф - ами кажи й. Може и без излишни емоции, но аргументирано. А тя също ли не ти се обажда 2 дена???  Shocked  То това приетелка ли е? Поредна нотка на ирония???

Каква точно (или поне горе-долу) е ситуацията?

# 55
  • Мнения: 231
Приятелката ми недолюбва особенно моя любим, с който всъщност съм от цяла вечност(както и с нея разбира се) - причините се коренят в неговите успехи,лека завист явно от нейна страна и факта,че толкова години имам сигурна опора до себе си,която не ми къса нервите, за разлика от нея Confused

Да не стане малко като от сериал - извинете,че ви занимавам,но да си кажа и аз болката Embarassed

Такъв момент в който някоя от двете да изпуши се случва веднъж годишно-при все,че сме всеки божи ден заедно и си бъбрим с часове....
Яд ме хваща на мен,че винаги съм толерантна (или поне се старая) и всички книги които съм изчела за човешката психология и са изградили у мен различна житейска философия, в един момент ме карат да се разочаровам от действителността Close

Защо е нужно да ме слага между чука и наковалнята и защо и е пък на нея все да търси тръните в очите на другите,като не вижда гредите в своите очи Thinking

# 56
  • Мнения: 1 497
Без значение дали ще отговориш или не простака си е простак . Моят съвет е да не обръщаш внимание

# 57
  • Мнения: 562
Приятелката ми недолюбва особенно моя любим, с който всъщност съм от цяла вечност(както и с нея разбира се) - причините се коренят в неговите успехи,лека завист явно от нейна страна и факта,че толкова години имам сигурна опора до себе си,която не ми къса нервите, за разлика от нея Confused

Да не стане малко като от сериал - извинете,че ви занимавам,но да си кажа и аз болката Embarassed

Такъв момент в който някоя от двете да изпуши се случва веднъж годишно-при все,че сме всеки божи ден заедно и си бъбрим с часове....
Яд ме хваща на мен,че винаги съм толерантна (или поне се старая) и всички книги които съм изчела за човешката психология и са изградили у мен различна житейска философия, в един момент ме карат да се разочаровам от действителността Close

Защо е нужно да ме слага между чука и наковалнята и защо и е пък на нея все да търси тръните в очите на другите,като не вижда гредите в своите очи Thinking



Мисля, че е най-разумно да й спестиш това, че според теб прави ироничните забележки заради завист и т. н., но да й кажеш ясно, точно и категорично, че това е твоят избор и не искаш повече да засягате темата за него, т. е. че ти е неприятно да си между чука и наковалнята, че искаш да запазиш отношенията си и с двамата и тя не трябва да постъпва повече по този начин. Трябва да й дадеш да разбере, че не искаш да се карате (ако наистина е така), но тя трябва да се съобрази и повече да не злослови по негов адрес пред теб!  Peace

# 58
  • Мнения: 231
Pavlina Nikolova, сякаш ми четеш мислите Hug точно това си мисля да направя, но просто чакам да ми мине ядът,за да не се поддам на емоциите....
съжалявам само,че двам всичко от себе си за едно приятелство,винаги я подкрепям,съветвам я и взимам всичко за чиста монета,
но не знам защо в нея се пораждат такива дребнави и мерзави чувства Cry
Не обичам да изтъквам качествата си и успехите си, да се хваля,да говоря без да действам -а тя прави точно обратното.Искрено се радвам с нея и когато е щастлива, станала съм като кошче за душевни отпадъци- или съм станала прекалено добра като не бия с нейните камъни по нейната глава... Tiredкакто и да е....
Смятам,че живота е най-добрия учител и едва когато,някога,някъде,някой друг се отнесе с нея по този начин,чак тогава ще ме разбере..

Благодаря ви,че бяхте съпричастни с проблема ми...все пак ми олекна Hug  bouquet

# 59
  • Мнения: 562
Радвам се, че мислиш да постъпиш така!  Hug  Направи го, а времето само ще покаже дали е заслужила или не.  Peace  В крайна сметка всичко си има граници и тя сама ще си е виновна, ако препълни чашата!  Peace Радвам се и че ти е олекнало.  Simple Smile  Пожелавам ти успех!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт