Проблемът 2012 година - мит или реалност?- 2 част

  • 49 191
  • 755
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 541
аз не съм много в час с тези митове , легенди и предсказания( не споря ), но ми е интересно,защо никои не се  наема публично с тази проповед за да си понесе после последствията , а се вадят разни примерни сайтове от различни непознати автори ( с псевдоними или не ) и затова се зачудих не е ли идея на определена група хора които разпространяват извадки от филми и пр.за да всяват страх - няма ли някои велик астронавт Laughing които да потвърди с научните си изследвания , че някогашните маи са прави ... и отново питам има ли нещо реално вече случило се - факт - които е предсказан от маите newsm78 ? с поста си не искам никои да обидя - но темата ме заинтересува по особен начин  bowuu !!!

# 121
  • Мнения: 4 753
и отново питам има ли нещо реално вече случило се - факт - които е предсказан от маите newsm78 ?

Маите по принцип не са предсказатели, едва ли знаят, че са предсказали края на света през 2012 г. Просто тогава свършва техният календар (не знам кой от трите - може би и трите) и понеже са били много точни в изчисленията си, някой е решил, че щом календара свършва тогава, значи и светът ще свърши тогава (поне такъв, какъвто го познаваме)... Общо взето, в резюме, това е случката...   Laughing 

# 122
  • Мнения: 25 792
Да. Твърде е възможно останалата част от календара да не е открита още или изобщо никога да не бъде открита. Прекрасна възможност за психоатаки и зомбиране на населението. Ентусиасти винаги ще се намерят.  Laughing
Нещо като с Библията - оцелял е само скрижалът, на който са били написани десетте Божи заповеди. Никой не знае какво са гласяли останалите.
Какво съвпадение, нали?  Wink

# 123
  • Мнения: 2 761
Нещо като с Библията - оцелял е само скрижалът, на който са били написани десетте Божи заповеди. Никой не знае какво са гласяли останалите.

Десетте божи заповеди са преписани  и изменени  от Книга на мъртвите-глава 125.Там може6 да про4ете6 какво гласят останалите.

# 124
  • Мнения: 668
Мене ми писна да 4ета ужасии и напоследък взеха да за4естяват филмите за катаклизми и болести.4е нали то4но хората ги предизвикват,какво само си бършат ръцете,4е били Божие наказание?Какво намесват Бог в гнусните си политики!
И филми по Нешънъл дават напоследък на темата,4е Земята свършва,трябва да търсим нов дом.За това трябва да си променим гените 4рез инжектиране на днк от хлебарки,мишки и про4ие животинки,които били супер издържливи и ядат какво да е. SickАма 4е глупост.
За затриването на древните,само нашите не са се затрили,оба4е като гледам каква политика се върти срещу народа ни,нищо 4удно да не до4акаме изобщо краят,а да си из4езнем преди това.

Здравейте  bouquet , Марица, мисля, че в подкрепа на твоето мнение е тази статия: http://www.astrohoroscope.info/2012.htm

# 125
  • Мнения: 167
Сори и че и аз само ще се запиша, ама вие като гледам сте казали всичко по темата.

# 126
  • Мнения: 1 394
http://2012-bg.com/home
Даже и цял сайт са посветили хората!... Crazy

# 127
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 928
Нещо като с Библията - оцелял е само скрижалът, на който са били написани десетте Божи заповеди. Никой не знае какво са гласяли останалите.

Десетте божи заповеди са преписани  и изменени  от Книга на мъртвите-глава 125.Там може6 да про4ете6 какво гласят останалите.


Коя от всичките?

# 128
  • Мнения: 624
Да се запиша и във втората част, че ми липсвате!  Grinning


 Joy  Ей, това въобще не ми беше идвало на ум:
Да. Твърде е възможно останалата част от календара да не е открита още или изобщо никога да не бъде открита.

Представяте ли си да копнат някъде и "А! Изненадааааааа!" Края на света се отлага.  Mr. Green

# 129
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Сега и аз тук, ако може един неграмотен въпрос  Peace

Та, как изглежда този календар на маите? Като как е направен да завърти 2-3 хиляди години ? Физически как изглежда, някой има ли снимка ? И за какво им е да правят календар за след хиляди години, то като си имат знанието, утрешните ще си направят за техните дни, следващите - и те, така докрай всеки за себе си. Ние днес защо не правим календар за 5020 година ? Нещо тук ми се губи....

# 130
# 131
  • Мнения: 4 753

 Whistling  



П.С. "Маите разбирали 17 различни календара, базирани на космоса и космическите тела. Някои от тях се връщат десет милиона години назад във времето и е нужен астроном, астролог, геолог и математик, само за да се направят сметките и да се установи основата на календара. Маите освен това разполагали с таблици, предсказващи затъмненията и орбитата на планетата Венера.
Маите използват три различни календарни системи, както и някои вариации в самите системи. Тези три системи са известни като тцолкин, свещения календар, хааб, гражданския календар, и дългобройната система. Цикълът тцолкин е от 260 дни, а хааб е от 365 дни. Двата цикъла се обединяват, за да се получи цикъл от 18.980 дни ( малко по-малко от 52 слънчеви години ), известен като календарния кръг.

Маите не можели да използват само двата малки кръга тцолкин и хааб, за да определят даден ден, защото при по-големи интервали един и същи ден съществува няколко пъти. За да разрешат този проблем маите изобретяват още една система, която им позволява да определят един уникален ден в период от 1,872,000 години (приблизително 5125 слънчеви години)."


http://world-mysteries-bulgarian.hit.bg/TheHuman-SciencePhenomen … ar(Bulgarian).htm

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 14:40 от stelt77

# 132
  • Мнения: 4 753

"Та.. какво е календарът на маите?

Календарът е създаден от напредналата цивилизация на Маите между 200 и 250 години от н. ера. Доказателства за маиската цивилизация се простират от южните части на Мексико до Гватемала, Ел Салвадор, Велиз и някой части от Хондурас. На храмовете и дворците си са извайвали релефно всички значителни откъси от историята с помощта на напредналата им писменост и вероятно са най-известни с пирамидите си. Имат огромен принос към културата на Централна Америка.
Използват много различни календари и гледат на времето като духовни цикли. Въпреки че календарът им е с практически приложения, като например социалните, земеделските, търговски и административни, най-тежък е религиозния елемент. Всеки един ден има дух покровител и определена цел. Това контрастира силно с модерния Грегориянски календар, който основно определя административни, социални и икономически дати.




По-голямата част от календарите на маите са кратки. Тцолк календарът продължава 260 дни, а Хааб около една соларна година от 365 дни. В последствие комбинират двата вида и формират "Календарен кръг", цикъл с продължение 52 Хааб-а (52-години е била средната продължителност на живота тогава). Използвайки "Календарен кръг" маите не са имали възможност да записват исторя по-дълга от 52 години. Намират много иновативно решение на проблема като измислят "Дългото летоброене" - календар траещ 5126 години.
Аз лично, съм изключително впечатлен от тази система на датиране - числено предвидима е и може точно да изтъква исторически дати. Въпреки това основната единица в календара е 20 (не както в Грегорияснкия 10). Е как работи?
Основата на "Дългото летоброене" на маите започва от 0.0.0.0.0. Всяка нула може да заема стойност от 0 до 19 и представлява определен ден. Например  първият ден е означен като 0.0.0.0.1, а на 19-я ден 0.0.0.0.19. Ден 20 се означва вече с ново ниво и става 0.0.0.1.0. Това продължава 0.0.1.0.0 (около 1 година), 0.1.0.0.0 около 20 години), 1.0.0.0.0 (около 400 години). Така например, ако изберете дата 2.10.12.7.1, това представлява дата на около 1012 години, 7 месеца и 1 ден.
Всичко това е много интересно, но какво общо има с края на света? Пророчеството на маите се базира изцяло на предположението, че нещо ще се случи, когато "Дългото летоброене" се изчерпи. Експертите не са на едно мнение, кога точно календарът свършва, но тъй като за основа се използват числата 13 и 20, последният ден може да е на 13.0.0.0.0 (5126 години). Грегориянската дата на започване на календара е 11 Август 3114 пр.Хр. Видяхте ли сега проблема - "Дългото летоброене" свършва на 21 Декември 2012 година."


http://frontier.blog.bg/nauka/2009/04/25/zashto-ne-viarvam-v-apo … ipsis-2012.326937


Повече инфо за цивилизацията на маите има тук - http://mayans.hit.bg/

# 133
  • Мнения: 1 394
Ето го тълкуването на това,защо календара на маите свършва на 21.12.2012 г.
Надявам се това да е вярното тълкование!  Praynig
Цитат
КРАЯТ НА СМЪРТТА
Календарът на маите и християнският – говорят за край на умирането в завършека на времето. Източните традиции считат просветленото състояние за безсмъртно. Днес може да не разбираме какво означава това, но всички древни традиции сочат с пръст в една посока: към просветления космически разум извън времето.

С право се питаме кому е нужен календар при подобно висше ниво на съзнанието. Тогава е краят и на календара на Маите. Цялото сътворение ще бъде завършено през 2011 година с универсалния цикъл, когато целият нисш свят ще достигне висшата енергия. Когато този знаков ден настъпи, никакви филтри няма повече да пречат да видим божествената СВЕТЛИНА или на комуникацията с Божественото.

  
Източник: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5681

# 134
  • Мнения: 25 792
Ясно. На печелившите - честито!
Останалите да изтрезняват по-бързо, че следващият ден е работен и трябва да се изкарат пари, и да се плащат здравни вноски, за да не рухне здравната система (и институциите, в които са въдворени печелившите).

Общи условия

Активация на акаунт