Проблемът 2012 година - мит или реалност?- 2 част

  • 49 242
  • 755
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 713
Нещо като с Библията - оцелял е само скрижалът, на който са били написани десетте Божи заповеди. Никой не знае какво са гласяли останалите.
Какво съвпадение, нали?  Wink

Пък за тоз скрижал колко въпросчета имам??  Whistling #Crazy Точно как са се написали? Сами сигурно? Whistling Много лесен начин да въведеш контрол над местното население - слизаш от планината с 10 заповеди!


Изтъкнаха всевъзможни причини,поради,които проектът за такова лечение не може да бъде приет,но най-главната не споменаха!И тя е,че от това лекарствената индустрия и лекарите ще загубят страшно много ...

Това, ако се да се докаже, че е истина, ще е страшно жалко.  Sad

# 136
  • Мнения: 4 753
Цитат
КРАЯТ НА СМЪРТТА
Календарът на маите и християнският – говорят за край на умирането в завършека на времето. Източните традиции считат просветленото състояние за безсмъртно. Днес може да не разбираме какво означава това, но всички древни традиции сочат с пръст в една посока: към просветления космически разум извън времето.

С право се питаме кому е нужен календар при подобно висше ниво на съзнанието. Тогава е краят и на календара на Маите. Цялото сътворение ще бъде завършено през 2011 година с универсалния цикъл, когато целият нисш свят ще достигне висшата енергия. Когато този знаков ден настъпи, никакви филтри няма повече да пречат да видим божествената СВЕТЛИНА или на комуникацията с Божественото.
Източник: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5681

 newsm78   Прекалено съм тъпа, за да го разбера това... Аз си мислех, че ние ще мрем, а то смъртта ще мре...   Crazy 

# 137
  • Мнения: 1 394
Аз от тази статия разбрах друго.Че тази дата е краят на сътворението на човешкото същество и след нея повече тайни,мистерии и загатки за човечеството няма да има.Всичко ще бъде разкрито!....Така поне го разбрах аз....и за това свършва календара.Че това е последният етап от осъвършенстването ни!...

# 138
  • Мнения: 2 761
А може ли малко да обърнем темата и да поговори за календарът на българите?
http://www.svetogled2.hit.bg/RAZLI4NOTO.htm

От къде се е взел тоз Кукулкан у маите?Какво зна4и КАН?А Кукул?Какъв произход имат те?

Цитат
Супер цивилизацията на Маите се появява 1000 години преди Христа, тоест повече от 3000 години по-късно от времето, когато прабългарите вече са изпозували техния съвършен календар. Въпреки факта, че селища по териториите на маите е имало от 10000 години преди Христа, нищо не се е случило до 600-та година пр.Хр, когато маите, ей така, от нищото, започват да строят пирамиди, да употребяват съвършена математика и астрономия.

Какво е станало от 10-тото хилядолетие пр.Хр. до 600-та година пр. Хр., и как маите поумняха така блестящо, за да оставят след себе си тази напреднала цивилизация, включително и този фамозен календар?

http://rokambur.livejournal.com/388.html

# 139
  • Мнения: 4 753
От къде се е взел тоз Кукулкан у маите?Какво зна4и КАН?А Кукул?Какъв произход имат те?

Не съм сигурна за произхода на името дали съм чела нещо...   Thinking  Иначе Кукулкан съответства на бог Кетцалкоатл при ацтеките и уж този бог е взаимстван от там... Подробности не си спомням...

Цитат: "А иначе, Кетцалкоатл е централноамериканско божество, почитано от олмеки, микстеки, толтеки, маи, ацтеки…Предполага се, че Кукулкан, Гукумац и дори Виракоча (далеч на юг в Андите) са все негови проекции."

Кетцалкоатл идва от кетцал - птица в Централна Америка, считана за свещена... Също така, мисля че владетелите са се украсявали с перата й...

Отклоних се от темата, но на някой може и да му е интересно...
Легендата за Кетцалкоатл гласи, че той ще се завърне в определена година (преди това е напуснал поданиците си)... В предречената година, на хоризонта откъм океана към Мексико приближава флотата на Кортес и (според част от историците) първоначално ацтеките го приемат за завърналия се бог, от който съответно ги е страх... Това е причината за лесното падане на иначе трудната за превземане ацтекска столица...

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 00:40 от stelt77

# 140
  • Мнения: 2 761
 
Цитат
Кан- На изчезналия език на траките „Кан“ означава „бог, цар, жрец“.
Така е и на прабългарски – кан, хан, цар.
...................
   Птицата „Каня“ в Родопите е много рядка птица. Тя е авгурска
птица – издава една нота – „ла“ в горна октава. Участва в ясно-
видствата на древните ясновидци – траки (авгури). Това е птица
– прорицателка на идващи големи събития.

"Орфей и азбуката" -от Н.Гигов

Кукул не знам какво е то4но,но е някаква дума със старинен произход,сре6та се в Бг(примерно има такава местност).Едно от зна4енията и,което знам е гугла(ка4ула),съ6то и пъшкул.

# 141
  • Мнения: 4 753
Някъде попадах на четиво за заселването на Америките... Твърдеше се, че заселниците на Северна, а след това и Южна Америка, всъщност са дошли от Азия... Бяха приведени като доказателства, точно такива сравнения на имена, богове, ритуали и т.н....

# 142
  • Мнения: 3 098
Някъде попадах на четиво за заселването на Америките... Твърдеше се, че заселниците на Северна, а след това и Южна Америка, всъщност са дошли от Азия... Бяха приведени като доказателства, точно такива сравнения на имена, богове, ритуали и т.н....
И аз съм 4ела подобен материал.
Много интересно станало тук. Grinning

# 143
  • Мнения: 2 761
http://www.svetogled.hit.bg/111.htm

P.S. Намерих етимологичен речник.Едно от значенията на кукул е "старец".
http://www.promacedonia.org/ber_3/100.jpg

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 01:44 от Omega

# 144
  • София
  • Мнения: 1 541
Цитат
КРАЯТ НА СМЪРТТА
Календарът на маите и християнският – говорят за край на умирането в завършека на времето. Източните традиции считат просветленото състояние за безсмъртно. Днес може да не разбираме какво означава това, но всички древни традиции сочат с пръст в една посока: към просветления космически разум извън времето.

С право се питаме кому е нужен календар при подобно висше ниво на съзнанието. Тогава е краят и на календара на Маите. Цялото сътворение ще бъде завършено през 2011 година с универсалния цикъл, когато целият нисш свят ще достигне висшата енергия. Когато този знаков ден настъпи, никакви филтри няма повече да пречат да видим божествената СВЕТЛИНА или на комуникацията с Божественото.
Източник: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5681

 newsm78   Прекалено съм тъпа, за да го разбера това... Аз си мислех, че ние ще мрем, а то смъртта ще мре...   Crazy 
axa та значи смъртта ще умре и ние ще останем безсмъртни  Joy

# 145
  • София
  • Мнения: 1 541
Аз от тази статия разбрах друго.Че тази дата е краят на сътворението на човешкото същество и след нея повече тайни,мистерии и загатки за човечеството няма да има.Всичко ще бъде разкрито!....Така поне го разбрах аз....и за това свършва календара.Че това е последният етап от осъвършенстването ни!...
това ми харесва като размисъл - а дано , но на дали  Hug човечеството  едва ли ще спре да се усъвършенства !

# 146
  • Мнения: 1 394
След,като няма да има тайни ,загадки и мистерии и всичко ще бъде разкрито,не виждам още какво има да се осъвършенстваме....освен да станем по-човечни,другото вече ще сме го постигнали до края на 2012-та....поне това се очаква....за това и последните периоди са по-къси,защото скоковете в науката и технологиите са буквално през дни...времето направо лети...и става все по-бързо и все по-бързо осъвършенстването ни.Това са знаели маите и за това последните етапи са много кратки,именно защото и ние сме по-развити и по-бързо достигаме резултати,благодарение на техниката и знанията...Та точно за последният период казват,че толкова бързо ще се изменят нещата,че някои няма да могат да се пригодят към ситуацията,а други ще се справят.Тези,които няма да могат ги очаква силен стрес,от там болести....останалите ще се справят със стреса....чрез различни методи,които едва ли не знаят хората,но не им се иска да ги прилагат...Та оттам нататък,ни очаквало такова познание и мъдрост,която е невиждана и нечувана,а планетата ни и ние ще бъдем едно цяло със Вселената и ще я познаваме,като пръстите на ръката си,както нея,така и нейните закони ,но за да е благосклонна към нас,ще трябва да живеем и да се съобразяваме с нейните правила...в противен случай,наистина ще затрием планетата си.....Ето за това тогава свършвал календара...защото и от нас зависи,дали ще продължим да съществуваме /дали ще се съобразим със законите на Вселената/ или ще си правим ,каквото искаме и ще унищожим сами планетата си....Защото до 12 месец,2012г ние ще бъдем запознати с "условията" на Вселената.....това разбрах аз от всичко ,което изчетох до този момент за 2012 г.

# 147
# 148
  • Мнения: 1 394
Предпочитам да вярвам на това,отколкото да си мисля,че ще се затрием...Дано да сме живи и здрави да видим какво ще стане...не е кой знае колко далеч 2012-та,така,че...ще разберем...

# 149
  • Мнения: 4 753
Не е нужно да се вярва в нито едно от двете - 2012 ще е обикновена година... Единственото, което се случва (и не е малко всъщност) е, че от Ерата на Риби навлизаме в Ерата на Водолея...

Общи условия

Активация на акаунт