Проблемът 2012 година - мит или реалност?- 2 част

  • 49 167
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 394
Цитат
- По метода на анализа с радиоактивни елементи е установено, че черепите са на 25 000 години, но това е доста условно. Сериозни учени са обединени около теорията, че са подарък от извънземна цивилизация. Ако са от земен произход, то не произхождат от същите хора, чиито следи се откриват на южноамериканския континент от този период. Има култови предмети, сечива, но тяхната изработка е на съвсем различно ниво. Изчислено е, че с най-съвременните технологии са необходими около 150 години ежедневен труд, за да се изработи подобен череп. Но качеството няма да е същото. Днес шлифоваме минерали с диамантен прах. Дори при най-съвършената полировка с помощта на лупа се откриват следи от обработката.
Това го копирах от линка по-горе.Четох за фалшификатите,те са били разпознати.Ставаше въпрос точно за тези,за които се говори в този цитат.
ПП-Ако става въпрос,четох дори статия ,в която пишеше,че се продавали и имитации,като сувенири...
А и друго си мисля....Дали пък няма да открият всичките точно на 21.12.2012 и това да даде новото начало??? newsm78

# 31
  • Мнения: 54
Аз съм чела, че днес е невъзможно да се направят такива кристални черепи.

# 32
  • Мнения: 1 394
Именно!Даже се споменава,колко време би отнело да се направи точно това при усилена работа по 12 часа на ден ръчен труд./ставаше въпрос за години/Имитациите изобщо не били направени от планински кристал,а от някакъв друг материал.Та мисълта ми беше,дали пък точно към тази прословута дата няма да открият всичките и да "прочетат" посланието им...Та затова на тази дата да свършва календара на маите...Малко фантасмагорично ми звучи,но защо не?...

# 33
  • Мнения: 4 753
Коя година сме сега всъщност? newsm78
Цитат
Само набързо искам да споделя нещо, което малко хора знаят. Броим годините по т.нар. Грегориански календар, водещ началото си от 1453 г. сл. Хр. (само като бележка - това е годината на падане на Константинопол). Вероятно всички знаят защо е бил необходим нов календар, няма да го коментирам. Папа Григорий възлага задача на един монах, който трябва да преброи годините до раждането на Христос, за да даде отправна точка на новото летоброене. Работата изглежда лесна - броят се годините назад, съобразявайки времето на царуване на императорите от Свещената Римска империя чак до първия римски император Август. Точно при него обаче има проблем, който не е отчетен от монаха. Август царува 4 години под името Октавиан, и след това се провъзгласява за император Август (това са 19-15 г. пр. Хр). Те обаче не са отчетени! И сега всъщност коя година сме? Може ли календара на маите, изчислен за 2012 г. да е предвидил това?

http://2012-bg.com/2012/52-2012

Предположения за нова дата на край на света? Laughing

С други думи, 4 години ни се губят, така ли!? Т.е. сега сме 2009+4=2013...   Я, прескочили сме края на света...   Урааааа...   ura

# 34
  • Мнения: 194
Не съм от хората, които вярват безрезервно, но не съм и от хората, които отричат.

Доста съм чела по темата, включително и " Пророчеството Орион".

Сещам се и за истериите покрай настъпването на Милениума, както и за слънчевото затъмнение през 98...ли беше Thinking

Стигам до извода, че това с календара на маите и е поредната истерия, но се обръща повече внимание, защото сега има достъпен интернете и информацията достига до повече хора, за разлика от преди 10 години.


Смущава ме обаче това, че Библията приключва също в момента на края на ерата на рибите.

Абе....не се заяждам,но си разсъждавам и аз Wink

# 35
  • Мнения: 1 394
Точно това се опитваме и ние да разнищим!Защо???Сигурно има нещо много важно и хубаво,което ще се случи на човечеството в следващата ера.../поне на мен ми се иска да вярвам в това,а не в края,като трагичен такъв.../
Най-популярните тези са,че историята на човечеството ще се повтори!Такава каквато е описана в Библията и в учебниците...

# 36
  • Мнения: 194
Спомням си някои неща от библията:

Че ....нещото...., ще се случи " В НЕ ЗНАЕН ДЕН И В НЕ ЗНАЕН ЧАС".

Другото е, че дъгата е белег за това, че няма да има повече потоп.

Нека за другото да кажат хора, които са наясно....Спомням си, че пише..." След мен( или нщо от сорта) ще дойде човек с вода"...., по скоро перефразирам Embarassed

Е, питам аз и отговор не искам..., как може, в библията да има толкова съвпадения  с астрологията ( ерата на телеца и т.н.т.), а същевременно да се отрича( астрологията)

# 37
  • Мнения: 15 243
Другото е, че дъгата е белег за това, че няма да има повече потоп.

Вярно е че Бог е направил завет и дъгата е белега на този завет, че няма да има повече потоп за изтреблението на всяка твар. Само, че във филма има продължение в смисъл Бог се е уверил, че ние сме способни на самоунищожение.

stelt77
Много ми хареса филмчето посочено от теб в предната тема. Специална благодарност.     bouquet

# 38
  • Мнения: 2 761

С други думи, 4 години ни се губят, така ли!? Т.е. сега сме 2009+4=2013...   Я, прескочили сме края на света...   Урааааа...   ura

Може да се сметне и по друг начин:
2009-1 година
2010-2-ра година
2011-3-та година
2012-4-та.

Т.е.сега сме 2012.Нужна е датата оба4е и тя не е 21.12.Друга е.

 


# 39
  • Варна
  • Мнения: 956
Погледнете тези снимки на Нибиру откога са  Rolling Eyes - http://tableofspindex.blogspot.com/2008/03/evidence-being-removed-from-web.html
Вече трябваше да е пристигнала Crazy

# 40
  • Мнения: 4 753

С други думи, 4 години ни се губят, така ли!? Т.е. сега сме 2009+4=2013...   Я, прескочили сме края на света...   Урааааа...   ura

Може да се сметне и по друг начин:
2009-1 година
2010-2-ра година
2011-3-та година
2012-4-та.

Т.е.сега сме 2012.Нужна е датата оба4е и тя не е 21.12.Друга е.

Аааа, не... Сметай пак...   Naughty  

май 2009 г. - май 2010 г. - първа липсваща
май 2010 г. - май 2011 г. - втора липсваща
май 2011 г. - май 2012 г. - трета липсваща
май 2012 г. - май 2013 г. - четвърта липсваща...
Това са четири липсващи години... Значи сега сме май месец 2013 г. Нибиру е минала и отминала, изпуснахме я...  Sad  Сега кой знае кога...   ooooh!  


stelt77
Много ми хареса филмчето посочено от теб в предната тема. Специална благодарност.     bouquet

Радвам се, че ти е харесало...   Hug

# 41
  • Мнения: 1 394
Цитат
След мен( или нщо от сорта) ще дойде човек с вода"....,
Навярно,защото започва ерата на Водолея,но може и друго да значи...че тогава например ще започнем да се кланяме на друго божество или незнам... newsm78

# 42
  • Мнения: 4 753
Цитат
След мен( или нщо от сорта) ще дойде човек с вода"....,
Навярно,защото започва ерата на Водолея,но може и друго да значи...че тогава например ще започнем да се кланяме на друго божество или незнам... newsm78

Ами да, нали там някой (боже, колко съм тъпа) - май Исус беше хранил е*ем ти народ с две риби - демек Ерата на риби...

# 43
  • Мнения: 2 761
стелт,що ги преброи от май месец ???

Това с календарите е голяма объркация,защото Грегорианския календар е приет в разли4ните страни по разли4но време.

# 44
  • Мнения: 836
Ааа, започнахте да се държите несериозно.
Исус (и Библията в частност) нямат никаква връзка с хипотезите за края на света през 2012г и кристалните черепи.

Единствената очевидна и логична връзка е тази, между местоположението на повечето житни кръгове и един от цитираните по-горе проценти (за една от националностите). Но, вие сами ще я откриете.

Общи условия

Активация на акаунт