Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 40-та тема

  • 89 627
  • 676
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 779
Тиганици от тиквички:
Мариета ,  каква е разликата между кюфтетата и тиганиците ?
Повече яйца,по рядка смес..... newsm78
Много апетитни изглеждат   bouquet

# 646
  • Мнения: 623
Селма,манхатъновия  кейк ми е нова рецепта - искам обаче да му намаля захарта...следващата седмица ще го правя пак,че много ми хареса.Сирене обичам под всякаква форма Crazy и ще напиша рецептата Hug
Lina dm,екстра са мъфините   chef
bliznacite2004,много вкусно изглеждат тиквичките Heart Eyes

от мен почерпка с тортите,които правих за моите мушмороци - днес стават на две!
не ме бива много с моделаж и фигури,затова ги избрах тематично:

за господина с матовата кожа и кафявите очи - шоколадова,Захер


за светлата госпожица със сините очи и буен характер - Червено кадифе


не ми се смейте на шоколадовата глазура - това ми е втората торта в живота и първата такава глазура .....ей наистина е много трудна......както и да е,тази година реших да заложа на качествени продукти,не толкова на визия.Миналата година поръчахме от прехвалена,рекламирана фирма ...... и си остана по чиниите ....

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 01:37 от didibu

# 647
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тиганици от тиквички:
Мариета ,  каква е разликата между кюфтетата и тиганиците ?
Повече яйца,по рядка смес..... newsm78
Много апетитни изглеждат   bouquet


Тиквичките се настъргват на най-ситното ренде, дори могат да се смелят, слага се яйце, брашно и прясно мляко до каша като за обикновени тиганици. Сипва се с лъжица и се пържат в маслена баня.

# 648
  • Мнения: 7 420
Селма,манхатъновия  кейк ми е нова рецепта - искам обаче да му намаля захарта...следващата седмица ще го правя пак,че много ми хареса.Сирене обичам под всякаква форма Crazy и ще напиша рецептата Hug
   С топено сирене ли е? Rolling EyesЗаинтригува ме! Grinning
   С нетърпение чакам рецептата!Хем сме в сезона на череши! Grinning

както и да е,тази година реших да заложа на качествени продукти,не толкова на визия.Миналата година поръчахме от прехвалена,рекламирана фирма ...... и си остана по чиниите ....
   Страхотни са ти тортите!И аз,както теб,повече залагам на вкуса,отколкото на визията(вече съм казвала,че за мен красотата на една торта е в разреза й  Wink ).
   Моля те,издай името на прехвалената фирма за нашата тясна компанийка,да не се патим и ние. Praynig (може и на лични,ако .... нещо...се притесняваш )

# 649
  • Мнения: 7 420
  О!Забравих да похваля много красивото парфе на Лабрекс! Hug

# 650
  • Мнения: 7 420
   Вчерашните ми вкуснички шоколадови курабийки със стафиди. Grinning

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 09:46 от Селма

# 651
  • Мнения: 679
Дидибу, докато не си изчезнала, може ли линк към запеканката с тиквички и домати, че мисля да готвя нещо подобно.  Praynig

# 652
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Обяда днес : телешки кюфтенца и зеленчуци, готвени на уреда на пара  Simple Smile

# 653
# 654
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Ето и моята питчица с песто от босилек,маслини и домати.Направих я мъничка,защото я ядохме само двамата с мъж ми.



# 655
  • Мнения: 3 410
Kasier, моля те дай рецептата за тази прелест  Praynig

# 656
  • Мнения: 4 358
Касиер разкошна питка.
Абе момичета викам си жега е няма да сте писали толкова.Пък то ooooh! ooooh! ooooh!.Няма изчитане и насмогване тука.
Лабрекс, Лабрекс как ти се кефя на желираните торти.В наша къща все нямаме търпение - след малко ще демонстрирам да видиш hahaha
На Веси питката по рецепта на Краси Мира разкош.Поздравления Веси Peace
Дидибу направо онемях от тебе.Такива прекрасни торти, че и тематични.Парченце дали ще има newsm78 да оплакнем око.Да са ти живи и здрави малчовците Hug
Цоци повече си почивай Hug Hug Hug.Много се радвам за теб да знаеш Hug
Сега като не съм влизала с дни моля да ме изтърпите Embarassed Embarassed Embarassed
Пъстърва натюр на фурна със задушени в масло броколи

Фарфале със запечено пиле и тиквички

Пилешки дробчета с картофи на фурна

Хляб с мед, зехтин  и сминдух

И нещо като парфе с извара, сметана,бял шоколад и ягоди - никой не чака да стегне и като го обръщах #Cussing out се разпадна

Обаче пак не остана де Mr. Green  - ето го и малко в по друга премяна

Последна редакция: нд, 07 юни 2009, 15:59 от Бъни

# 657
  • Мнения: 2 779
Тиквичките се настъргват на най-ситното ренде, дори могат да се смелят, слага се яйце, брашно и прясно мляко до каша като за обикновени тиганици. Сипва се с лъжица и се пържат в маслена баня.
Благодаря   bouquet
Дано улуча пропорцията.....не съм правила досега тиганици,не съм и яла ....никога....а тези твоите изглеждат разкошно   bouquet
Дано поне леко ги наподобя  Laughing.

# 658
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, Лабрекс как ти се кефя на желираните торти.В наша къща все нямаме търпение - след малко ще демонстрирам да видиш hahaha
Обаче пак не остана де Mr. Green 

Бъни, това е най-важния показател - дето не остава!  bouquet А пък аз правя парфето късно вечер, щото съм един таласъм  Grinning, така че цяла нощ има време да се стяга. Иначе и вкъщи нямаме търпение.

# 659
  • Мнения: 679
Аз пък на мими р27 и бъни не виждам снимки??  newsm78

От мен днес:

1) Макарони със сирене; 2) Запеканка с тиквички на didibuHeart Eyes 3) Парче от запеканката.



Запеканката стана много вкусна. Дидибу,  Hug ! Само че сложих 7 яйца вместо 4  Mr. Green и я ядох  hahaha с макарони.  Joy

Довечера ако остане от тях може да направя салатка някаква или макарони на фурна. Чудя се още... Веси_нн, ти в твойта макаронената салата в албум.бг с маслинките какво слагаше? Майонеза, яйца, шунка, кисели краставички... Или бъркам?

Общи условия

Активация на акаунт