Ще гласувате ли ?

  • 2 624
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 216
Kissables, благодаря ти много!  bouquet

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 12 394
Не, няма да гласувам. Гласуването е право, но не и задължение. Омръзна ми да избирам по- малкото зло или да гласувам против някой. Много исках да гласувам, но наистина няма за кого. Sad

# 63
  • Мнения: 4 892
A, няма?
Я гледайте какъв хубав левент се блещи на всеки 5 метра на билборд. Че и бемка за разкош има тва недоразумение, поредно.

А вие пак се чудете дали и за кого.

Да, аз ще гласувам.

# 64
  • Мнения: 3 695
Естествено!

# 65
  • out of space
  • Мнения: 8 574
A, няма?
Я гледайте какъв хубав левент се блещи на всеки 5 метра на билборд. Че и бемка за разкош има тва недоразумение, поредно.

А вие пак се чудете дали и за кого.

Да, аз ще гласувам.

Лелей! Добре че уточни, че е с бемка...
Билбордове с кандидати да искаш....  ooooh!

# 66
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
 thumbsup

# 67
# 68
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз, никога вече  Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 2 437
на 7 юни - да

на 5 юли - ДА!

Винаги гласувам Peace



Имам въпрос, знаете ли какво точно става с гласовете на тези, които са гласували за партии, които на са прескочили бариерата?  И те ли се преразпределят?

Ще си направя бюлетината невалидна. Whistling

Именно това ще направя...

И квоооо?  newsm78

Мисля, че тези гласове също се преразпределят .... Все едно си гласувал за някой от първите 2-3 ма?

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Имам въпрос, знаете ли какво точно става с гласовете на тези, които са гласували за партии, които на са прескочили бариерата?  И те ли се преразпределят?
....
Мисля, че тези гласове също се преразпределят .... Все едно си гласувал за някой от първите 2-3 ма?


И аз се присъединявам към това питане.
Има ли някой тук, който да отговори подробно какво се случва с невалидните гласове и с онези за други партии? Как се разпределят - на всички влезли по равно или само на първите или по някаква пропорция и каква по-точно?
Важно ми е да знам, за да реша дали изобщо да гласувам.
В пространството се хвърлят много твърдения за това как гласа ти отива за някой друг, ако си гласувал невалидно или за "слаба" партия, но как точно е в действителност?

# 71
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Елементарна математика

За 200 депутата са дадени 35 % от общите гласове за 10 партии примерно.
От тези 10 партии 5 са под бариерата и отпадат от състезанието, но така или иначе трябва да се изберат 200-те депутата. Подадените гласове за тези партии се елиминират, а на печелившите се допълват до 100%. Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 154
Ще гласувам, защото ако не го направя ще си разделят гласовете  Naughty

# 73
  • Мнения: 11 607
Предполагам,че ще отида да гласувам.....

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря за разяснението.

Общи условия

Активация на акаунт