? за лекарствата в детската градина

  • 1 926
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 816
Аз едно време работех като лелка в детска градина.Там носим отговорност за твоето дете и ако не дай боже стане нещо и ти ни обвиниш,аз лично искам да зная ,че с моя опит,знания и морални устои съм направила всичко по силите си да предпазя детето,което всъщност е моята работа.Има си стандартен начин ,пишеш декларация че еди какво си и си поемаш отговорността-ЦЯЛАТА ОТГОВОРНОСТ.Защото според закона носим отговорност за действията си и за бездействието си.По мое време беше така.Има деца алергични,асматици,хронично болни ние не можехме да ги диагностицираме в момента на ситуацията,просто се обаждахме на родителя и правехме всичко възможно детето да изтърпи коркото се може по-малко болки и притеснения.

# 16
  • Мнения: 600
хм... с някои неща съм съгласна, с други - не. да, персонала на ДГ е отговорен за детето ми, докато то е там, но тук не става въпрос за лечение(независимо с какви лекарства) на болно дете, което е в ДГ, а за дете с някакъв симптом, проявен в ДГ. та на властния тон на storm76 - не бих могла да споря с теб, защото не съм адвокат, но пък съм майка. и когато се подписах, че не искам да ми тъпчат детето с антибиотици и си тръгнах от болницата, много добре знаех, че нося отговорност за това. именно това ме прави родител. в този ред на мисли, искам аз да решавам какво и кога пие детето ми, както и да си нося отговорността за това. имам глава на раменете. а, също така аз си спирам детето при първото кихане, защото така минава за три дни. точно майки, лекуващи се традиционно водят кашлящи деца ежедневно. вече 2 години детето ми е на ясла и имам богат опит как дават капки, спрей, сироп и хапчета и пак ги водят болни.  темата не е "за" и "против" хомеопатията Hug

относно алергиите - няма да лъжа, няма смисъл. май ще е най-добре с декларация, че не искам да я лекуват те и просто да ми звънят веднага да си я взимам, ако иам проблем.

а недоволството ми беше продиктувано от това, че едно дете се оплакваше от болки в корема и същата сестра му даде хапче. това не ми се струва редно. същото се беше случило с детето на брат ми -оплакало се от корем, дали му спазмалгон - айде, чиста работа. а пк просто не й давали за отиде до тоалетна, щото вече били излезли навън Confused за такива неща говоря.

# 17
  • Мнения: 458
Дама в черно, докато си е вкъщи детенцето можеш да го лекуваш както намериш за добре, но когато някой друг е отговорен за детето в момента, едва ли ще посмее да рискува, особено ако не вярва в хомеопатията. Медицинската сестра сигурно отхвърля хомеопатията и от нейна гледна точка си е права. Тя едва ли се е отнесла грубо защото не те харесва, просто честно ти е казала как се процедира. Не се ядосвай излишно, радвай се че сте приети някъде и дано детенцето боледува рядко  Peace

P.S. По-добре недей да лъжеш за алергии при детето. Никога не знаем какво може да се случи по добре да се ядосваш за лъжица Панадол, отколкото да си скубеш косите, защо не са му дали. Божа работа ...

не мисля, че болкоснижаващото лекарство ще попречи на хомеопатичното лечение на детето.
Синът ми е с алергична асма, независимо че по лекарско предписание има налична помпа Буто-Асмо в групата , госпожите са се обаждали ако детето не е добре за да питат какво да правят.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 375
а недоволството ми беше продиктувано от това, че едно дете се оплакваше от болки в корема и същата сестра му даде хапче. това не ми се струва редно.

абсолютно си права! при болки в корема не се дават никакви болкоуспокояващи и спазмолитици, преди детето да бъде прегледано от лекар и да се установи причината за болката. тази сестра е невежа и вредителка.

# 19
  • Мнения: 600
Дама в черно, докато си е вкъщи детенцето можеш да го лекуваш както намериш за добре, но когато някой друг е отговорен за детето в момента, едва ли ще посмее да рискува, особено ако не вярва в хомеопатията. Медицинската сестра сигурно отхвърля хомеопатията и от нейна гледна точка си е права. Тя едва ли се е отнесла грубо защото не те харесва, просто честно ти е казала как се процедира. Не се ядосвай излишно, радвай се че сте приети някъде и дано детенцето боледува рядко  Peace

P.S. По-добре недей да лъжеш за алергии при детето. Никога не знаем какво може да се случи по добре да се ядосваш за лъжица Панадол, отколкото да си скубеш косите, защо не са му дали. Божа работа ...

не мисля, че болкоснижаващото лекарство ще попречи на хомеопатичното лечение на детето.
Синът ми е с алергична асма, независимо че по лекарско предписание има налична помпа Буто-Асмо в групата , госпожите са се обаждали ако детето не е добре за да питат какво да правят.

абсолютно грешиш за болкоснижаващото, но както казах - това не е тема за хомеопатията Peace

# 20
  • Мнения: 2 096
не мисля, че болкоснижаващото лекарство ще попречи на хомеопатичното лечение на детето.
за да мислиш подобно нещо би трябвало да си наясно с принципите на хомеопатията най-малко... ти наясно ли си?! Не мисля така..
верно темата не е за това, но има принципни положения които не трябва да се нарушават...
не искам да замазват картината на детето ми  с каквото и да е хапче.. да вземат мерки при висока температура е едно но да му я понижават при 38-39 градуса е друго..
по темата: мисля да говоря с мед сестрата, ако не склони с директорката.. при заболяване на детето ми мога да се отзова веднага до 15-30 мин.. мисля че ако ситуацията позволява ще проявят разбиране.. не би трябвало да си играем на "детето е под моя юрисдикция тук аз отговарям".. в крайна сметка който каквото ще да ми говори, всяка отговорност е сляпа освен тази на родителя.. той и никой друг носи всякаква тежест на взетото решение..така че никой не може да се разпорежда с детето ми против волята ми..

# 21
  • Мнения: 1 085
При постъпване на синът ми в ДГ, попълних в специална бланка всичките телефони на мен и съпругът ми, както и лекарствата, които не трябва да бъдат давани на детето и потвърдих с бележка от личната лекарка. В тоя случай сестрата не пее  Laughing.

# 22
  • Мнения: 532
Имам същия проблем и съм обяснявала мнгократно ,че не искам да дават лекарства на детето ми ,а ако му има нещо първо да ми звъннат и аз в зависимост от това какво й е ще кажа може или не да се дава нещо.

Но когато я ухапало нещо и се подула ръчичката ,никой не ми се обади и дори когато съпругът ми я взел никой нищо не му казва ,аз вкъщи й виждам ръката .Като ги питахме после - дали й АЛЕРГОЗАН.Никой не ме пита,аз съм обяснила ,че се лекува с хомеопатия и не трябва да й се дават други лекарства.И ми спорят и се разправят,че даже излезе че детето е отишло ухапано и аз не съм видяла.

Много е трудно да им се обясни.Родителя има право да реши как да лекува детето си и само ако ситуацията и състоянието му застрашават живота,те могат да действат без да се обаждат,но иначе е редно да ни звъннат.Всичко е въпрос на ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт