ваксини

  • 2 210
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Пентаксим  Peace

# 16
  • Мнения: 991
"Синтетични ваксини някакви френски"... Информирай се подробно преди да слагаш някакви френски.

# 17
  • Мнения: 666
И ние слагаме Пентаксим и съм много доволна PeaceЗнам,че тази ваксина е по безболезнена и с по-малко странични ефекти(ако въобще се развият)от тези по здравна каса.Вярно,че струва 53лв. едната,но аз лично не смятам да спестявам от детето Whistling

# 18
  • Мнения: 240
Купуваме си Пентаксим- знам, че тези по ЗК са кофти, а Пентаксимът е с много по-- малко странични ефекти. Вече сложихме 2 пъти и не е имало проблеми  Peace

# 19
  • Мнения: 25
Пентаксим Peace

# 20
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви, наистина ще се по интересувам каква е по точно ваксината.

Искам да ви питам, мисля да слагам синтетични ваксини някакви френски-какво ви е мнението? И вие какви слагахте на вашите бебета?
До колкото разбрах тези синтетичните са по-добри от живите.
Ще съм ви благодарна да споделите вашето мнение Hug

Вероятно говориш за Пентаксим. Това е френска поливалентна ваксина на института Луи Пастьор. ДТК плюс полиомиелит и хемулифус инфлуенца.
Аз слагах такава на Кало. Нямаше никакви проблеми. Изключително доволна съм.


но вероятно както казва nana77 става въпрос за Пентаксим.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 508
Пентаксим - нямаше странични реакции.

# 22
  • Мнения: 11 004
На дъщеря ми й сложиха 4-те дози Пентаксим, нямаше никакви странични реакции.
И друг път се осведомявай за точните наименования на лекарствата и препаратите, които ще ползваш, особенно пък ако става дума за детето ти.

# 23
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
Пентаксим   Peace

# 24
  • Мнения: 9 441
Ваксинирвахме с Пентаксим.

# 25
  • Мнения: 466
Аз ти препоръчвам Пентаксим - ние такава слагахме и добре , че .Последния 4 прием педиатърката ни му я сложи без да е бил здрав /с вирусно гърло е бил/ и стана тя една....отзовахме се в инфекциозна болница , не ми се мисли какво щеше да стане ако ваксината беше жива. ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 495
Пентаксим слагаме сега и Превенар след годинката.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Сложихме Пентаксим , ще слагаме сигурно и Превенар след годинка.

# 28
  • Мнения: 2 334
Пентаксим.

# 29
  • Мнения: 9 776
Хайде сега след мен всички, които са слагали ваксините по ЗК, да се включат Laughing.
Не сме имали проблеми досега. До организъм си е.

Общи условия

Активация на акаунт