Модериране във форума

  • 7 307
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 955
И аз бих искал повече разбирене, толерантност и самоконтрол, както и по-малко агресия и мнителност.
...функцията на модераторите е контролна, а не педагогическа.

Призивът на мене ми прилича точно на педагогика.
сега остава да разберем в какво се състои контролът? Това беше първоначалното питане.
Благодаря, че се отнасяте сериозно към въпроса.  bowuu

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 11:17 от маймуна

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Четем ли се изобщо?
... И бих искал тази реакция да е публична. Нещо като коментар по темата.
...И аз бих искал повече разбирене, толерантност и самоконтрол, както и по-малко агресия и мнителност.
Имагинерни щения.
Не е призив, но дори да е, един призив не може да прилича на педагогика.
Контролът? Не стана ясно в какво се състои?
Извинете ме.
Ще го напиша пети път: Вие информирате модератор, ние преценяваме и взимаме или не взимаме отношение. Като модератори не налагаме мнение по темата. Идеалният случай е, когато не забелязвате намесата ни или не ни се налага изобщо да се намесваме.

# 17
  • Мнения: 380
Възможно е малко а съм се разлял и да не е станало ясна основната ми идея.

Бих искал този подфорум да се промени. Виждам проблеми. И съм свикнал като дискутирам проблеми да предлагам и разрешения.

Възможно е моето предложение за промяна да не е най - добрия начин да се решат проблемите.

Така, че много бих се радвал ако можеш да помогнеш.

Но сякаш в твоите послания виждам само едно: всичко е наред в този подфорум. Промяна не е необходима.

А аз не мисля така. Смятам, че е нужна.

Така, че те моля да изразиш ясно твоето становище. Необходима ли е промяна или смяташ, че този подфорум в сегашното си състояние няма нужда от такава, защото е наред или и да не е успява да се саморегулира.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 13:40 от Магьосника от Оз

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Не мисля, че един модератор, който и да е той ще "оправи" подфорума, докато продължавате да имате подобна нетърпимост към мненията си.
Направили сте си тема за "изливане на злоба". Смятате, че е нужна. Своробразен отдушник и спамо-чат. Декларирали сте си я като такава, но темите продължават да се пълнят с лични обяснения и обиди, а се оплаквате от стила и езика в мястото, което сами сте определили за тази цел.
Форумът е за споделяне и взаимопомощ, не за изпускане на натрупана негативна енергия и избиване на комплекси и въпреки това, ТУК сме допуснали тема в която да "си кажете". Последното е бързо отстранимо. Най-лесно е да стерилизираме и дирижираме подфорума. Не мисля, че това, което пише в описанието му, ще процъфти при подобен режим.

# 19
  • Мнения: 380
Смятам предложението ти за много добро (за премахване на темите в подфорума целящи изливането на всякаква мърсотия). Според мен точно те развалиха общия тон, защото след като пишеш простотии по една тема много лесно продължаваш със същите и по останалите. Просто инерцията е силна. Чувстваш се спокоен и свободен да изразяваш каквото ти хрумне тук.

Аз бих искал да няма такива теми в този подфорум. Така вярвам всички ще спазват една по-висока култура и дисциплина по отношението на изразяването си.

Бих се радвал да я заключите или махнете. Ако искате се допитайте до мнението на останалите съфорумци.
Има доста други подфоруми в този форум (като клюкарника, дом и семейство, татковци и други) където е прието да се изразяват по-свободно по-широки мнения.

Аз лично се ангажирам да ви информирам за всички мнения, които се отклоняват от добрия тон или спамят неоснователно темите (според моята субективна преценка разбира се). Тъй като работя и понякога не влизам с дни предполагам, че и други съфорумци биха го правили.

Също така мисля, че специално отношение към този подфорум не е необходимо. Самите осиновители и осиновени са изказвали в доста теми, че специално отношение към тях повече вреди отколкото помага.

Възможно е да този подфорум да не процъфти по този начин. Но е възможно и да се подобри. И всъщност подобрението е непрекъсната промяна. Така, че ако не започнем от някъде никога няма да постигнем подобрение.

Искам да благодаря, че закачихте темата. Така може да се превърне в ползотворна дискусия свързана с възможностите за положителна промяна тук.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 13:43 от Магьосника от Оз

# 20
  • Мнения: 2 084
Магоснико, ако някой ме пита бих казала, че се опитваш да наложиш цензура.

# 21
  • Мнения: 380
Калина, ако наричаш премахването на обиди, разводняването на теми със спам и използването на приемлив език в този подфорум цензура, точно това искам.

# 22
  • на път
  • Мнения: 2 804
Според мен нещата са простички: който иска - пише. Който не може да си намери мястото си търси или създава друго "негово" си пространство ако има нужда и време.
Не ми е много ясно защо е цялата тази полемика, заприличва на създаване на партийна организация и не ми се вижда уместно да се търси отговорност и правила от когото и да е било (пишещ или модериращ).
Нали за това са форумите - да се създадат общности и всеки да си каже каквото има нужда. 

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Не съм правил предложения, а отчитах възможност. Пропуснали сте последните ми две изречения. Прочетете ги. Важни са.
Уведомихте ни за вижданията си, разбиранията си и мнението си относно същността, съдържанието и модерацията на подфорума, както и за вълненията си относно бъднините му, което е чудесно.
Не коментирам липсата на доклади от вас през двугодишния ви форумен път, нито опита ви да наваксате през последните 24 часа Simple Smile. И в двата случая ни информирате за личното си виждане по даден въпрос.
Исканията ви, малко ми се размиват, предвид противоречията видни в последните ви публикации, но го отдавам на желанието ви да помогнете и да се подобри подфорумната атмосфера.
Мисля, че сам сте формулирал достатъчно добре:
Цитат
... специално отношение към този подфорум не е необходимо. Самите осиновители и осиновени са изказвали в доста теми, че специално отношение към тях повече вреди отколкото помага.
Пуснали сте анкета, следете резултатите. Един модератор, който и да е той и както и да модерира не може автоматично да "ароматизира" подфорума.

ПС. Темата не е била и не е закачена.
ПС2.
Според мен нещата са простички: който иска - пише. ...
Не мога да не се съглася Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 9 517
ПС. Темата не е била и не е закачена.
Техническо отклонение - темата е закачена, поне за мен като прост потребител.

# 25
  • Мнения: 380
Форумът е за споделяне и взаимопомощ, не за изпускане на натрупана негативна енергия и избиване на комплекси и въпреки това, ТУК сме допуснали тема в която да "си кажете". Последното е бързо отстранимо. Най-лесно е да стерилизираме и дирижираме подфорума. Не мисля, че това, което пише в описанието му, ще процъфти при подобен режим.

Имах впредвид това. Ако не е предложение, то тогава аз предлагам да се заключат тези теми с цел да се премахне възможността да се "цапа" този подфорум (бях го мотивирал вече).

Опитах се също така да отчета и обясня защо не съм въвличал модераторите с моето субективно мнение. (Мнението на модератора също може да се смята за субективно).

Както вече отбеляза ще се постарая да го компенсирам. И ще се опитам да съм максимално обективен.

Аз следя резултатите и те показват много ниска активност. Но въпреки това и въпреки, че много от хората, които добавяха стойност не се появяват отдавна (и следователно не могат да гласуват) повече от една трета са недоволни. Аз по скоро разбирам недоволни от състоянието на подфорума. Което е още един довод за необходимост от промяна.

Може би анкетата не беше правилна. Тя взима впредвид само една възможност за промяна. Най-правилната анкета би била - Искате ли да се промени подфорума. Тогава най-вероятно резултатите биха били категорични.

Бих се радвам да видя повече предложения за промяна както от теб така и от съфорумци.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Техническо отклонение - темата е закачена, поне за мен като прост потребител.

Така се оказа.
От вас не се изисква обективност. И не помня да сте модератор тук.
Чат-темата тук не се е появила вчера. Целта, доколкото  разбирам е да бъде "отдушник" и забелязвам, че що-годе си върши работата, сравнено с определени минали периоди. Несъгласието с нея е ваше право. Подминаването и - една чудесна за вас възможност.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 12:41 от Tatti

# 27
  • Мнения: 380
Може ли да се промени тази или да отворя нова?

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Струва ми се, че набрахте излишна инерция.
Предлагате промяна, чрез замяна на потребители, да внесем нови или да напишем кодекс на подфорума с допустими фрази и тълковен речник на словосъчетанията. Или да пускате теми и променяме анкетите докато резултатът не ви удовлетвори. Също вариант е да организираме дежурство от минимум 5 модератора тук, с отчетна тема, където да пишат обяснения за премахнати и редактирани публикации (по минимум 12 реда в различен цвят).
Може и тема "табло на срама" за провинилите се.
Не ви ли се струва, че походът ви е в неправилната посока?

# 29
  • Мнения: 380
Възможно е. Но е също така и единственното по-серизно усилие за промяна.

Така, че си остава основния въпрос необходима ли е промяна?

И ако мислиш така бих се радвал и на конструктивни предложения освен сарказъм.

Ако смяташ, че не е, можеш да изтриеш анкетата.

Общи условия

Активация на акаунт