Как и кога спряхте нощното хранене на бебето?

  • 37 846
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Аз така и не разбрах колко е голямо детето, на АМ или на кърма. Моят син беше кърмен на поискване и докато не го отбих, не спря да се храни нощем. Даже среднощните хранения бяха по-чести отколкото дневните.
Аз съм от майките, които се водят по детето си и затова не съм го лишавала от нощно хранене. Щом иска да яде, значи е гладно и аз му давам, вместо да го виждам как реве и се мъчи. Така хем детето заспива спокойно, хем аз.

# 16
  • Мнения: 83
Само като чета ми става лошо. Дъщеря ми е на месец и половина. От както влязохме във втория месец спираме нощното хранен. Педиатърката ни каза да спираме нощното хранене, но аз съм против тя да се мъчи нощем, мисля че е по добре да се откаже сама.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 329
Toчно в първата растежна криза (6-8 седмица) да кажеш на педиатърката си да си гледа работата! #2gunfire Детето точно сега има най-много нужда да се храни! И само ако то самото се откаже, тогава спирайте нощното хранене - това го казвам като съвет, не като заповвед Embarassed Може още след 2-3 седмици самичка да се откаже! Защо е тоя тормоз  ooooh!

# 18
  • Мнения: 998
При нас беше лесно-детето не желаеше да се храни нощем.
Свекърва ми много настояваше и се стигна до сръдни ,но аз просто категорично отказах да ставам и да го будя ,при положение ,че спи и трудно се събужда през нощта ,а като се събуди едва-едва си отваря очите и изпива 20-30мл
и заспива наново.
Така още след коликите започнах и аз да си поспивам по цяла нощ,детето се будеше чак в 6 сутринта.
Но ако ревеше нощем от глад ,най-вероятно нямаше да го мъча и щях да го храня.
В общи линии аз се водех по детето ,то самичко започна да си гради режима.
Така сам показа впоследствие ,че не желае хранене в 12ч.Не съм го приучавала аз.

# 19
  • Мнения: 139
mojta da6terj sama si otkaza no6thoto hranene na 55 dena

# 20
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Малката ми дъщеричка сама спря да се буди за хапване в 12и в 3 от 40 ден. Да видим бебчо как ще е. дано да е като кака си.

# 21
  • Мнения: 1 085
До 6 месец кърмех и нощем.

# 22
  • Мнения: 1 745
Към 6-тия месец,когато мина на АМ!Самичка се отказа!Аз не бих я мъчила иначе! Peace

# 23
  • Мнения: 1 971
Ние го спряхме към края на втория месец, обаче детето само си показа, просто една нощ не се събуди в 3 часа и изкара чак до 6 сутринта. Мисля че бебето ти само ще си покаже, не се притеснявай, няма да е докъсно така, ще го махне съвсем скоро  Peace

# 24
  • Мнения: 132
Около 7-я месец й спрях нощното хранене.Кърмехме се когато поиска, не съм я залъгвала с вода.Постепенно тя сама се отказа.А съня й значително почна да се увеличава през нощта- както и на мен!

# 25
  • Мнения: 764
Махнах храненето в 3ч., когато синът ми беше на месец и половина. Будеше се от време на време, но не е ревял - давах чайче и веднага заспиваше. Постепенно към 3 м. започна да си се буди направо към 5ч., когато го кърмех.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Като стана на 9 месеца се отказа сам от нощното хранене.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Около годинка.
Пробвала съм я и по-рано, но безрезултатно и не съм я мъчила.

# 28
  • Мнения: 594
И двамата се отказаха сами и доброволно.
Дъщеря ми - като стана на 2 месеца и спря да се буди нощем.
Синът ми - като стана на 1г1мес. и спря да се буди нощем.
И двамата са кърмени по над година.

# 29
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Спря да се буди към 2-3 часа по нощите да яде вече след като беше навършил три месеца, даже май към четвъртия беше. Не съм го насилвала, прецених, че е по-добре да яде по-малки количества, по-начесто, отколкото обратното. Педиатърката ми никога не е настоявала да му ограничавам храненето.

По едно време, като стана по-големичък, в една от кризите на растежа пак започна да се буди нощем от глад. Давах му да си хапва. Това продължи около две седмици. После установих, че вече кризата е отминала и се буди по навик, а не от глад и престанах да го храня нощем, но не е имало никакви протести. Будеше се, аз или баща му го гушвахме и почти веднага заспиваше. Да седем-осем месечна възраст имаше хранения в полунощ и 6 сутринта. От тях постепенно също сам се отказа.

Общи условия

Активация на акаунт