Как и кога спряхте нощното хранене на бебето?

  • 37 988
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 013
В 2 и в 4 сутринта спря да се буди за храна още преди да направи 1 месец.
Във втори месец спрях да я храня и в 24ч.
Не се е будила от глад,сама се отказа.

# 61
  • Мнения: 804
Голямата ми дъщеря отказа нощното хранене на 2месеца,а малката спря да се буди нощем още на 1 месец.Аз естествено не съм ги будила и двете да ядат,а ги оставях да спят и така си правеха пауза от около 6-7часа,което е добре за коремчето,казват,че е добре нощем коремчето да почива.А и в болницата нощем не ги хранеха.Но и двете ми деца бяха на АМ,може и това да е оказало влияние за нощният сън.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Преди да навърши един месец, сама спря да се буди.

# 63
  • Мнения: 2 334
Около 40-я ден сама се отказа от нощното хранене.

# 64
  • Мнения: 108
Не мога да се начудя как на 1-2-3 месеца бебоците сами са се отказали и са спрели да се будят за хранене Thinking. Моята дъщеря е на 10 и се буди между 2 и 5 пъти на нощ, за да суче. Ако не й дам просто няма спане  Laughing. Май в близко бъдеще не смята да се отказва нито сама, нито с неция помощ.

# 65
  • Мнения: 693
Между 3-тии 4-ти месец, като постепенно го изместих, като сутрешно. С 15 мин., половин час, един час и така от 3 часа през ноща започна да папка в 7.00 часа, после в 8.00 часа. Отне ми около 2-3 седмици, мисля  newsm78

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Направих опит  две нощи  да не храня детето и се отказах. То само  спря към втория месец .

# 67
  • Мнения: 24
Първо - на каква възраст е детето?
И второ - защо го мъчиш?
Аз вода и чай не съм давала през нощта Naughty Реших, че ако детето има нужда от мляко , няма смисъл да го залъгвам - представи си да си гладна и някой да ти бута чай в устата.
Давах мляко през 3 часа или по-вече, зависи кога се събуди, докато тя спря сама да иска храна през нощта, което стана някъде 3-4 месец.
Моят съвет е  - остави детето само да прецени кога да се откаже от нощното хранене!
напълно подкрепям

# 68
  • Мнения: 805
И двете спряха да се будят като станаха на 1 месец.
Нощният й сън на малката сега е от 9:00 вечерта до 6:00 сутринта.
Чай и вода по принцип не давам!

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Сама се отказа след като навърши 3м.Не бих залъгвала гладно бебе с чай или вода.

# 70
  • Мнения: 8 999
Моите деца сами спряха да се будят към края на третия месец. Нищо не съм правила специално, нито съм ги насилвала, нито съм ги залъгвала с чайчета или вода.

Между 3-тии 4-ти месец, като постепенно го изместих, като сутрешно. С 15 мин., половин час, един час и така от 3 часа през ноща започна да папка в 7.00 часа, после в 8.00 часа. Отне ми около 2-3 седмици, мисля  newsm78
Така се развиха събитията и при моите деца, но те сами си изместваха часа за хранене. Аз не съм им повлияла по никакъв начин.

# 71
  • Мнения: 1 096
Всяко дете си е различно. Дъщеря ми спря да се буди на 2-я ден, а синът ми още се храни нощем поне по 2-3 пъти / на 10 месеца е/.

# 72
  • Мнения: 100
Големият ми син се отказа сам когато беше на 2месеца.Сега обаче с малкото е ад.Вече е почти на 7 месеца и се кърмим по двапъти на нощ.Не става нито с вода,нито с чай.Плаче си за мляко.От собствен опит зная,че всичко е много индивидуално.Дано до 7 годинки се отбие само. Joy

# 73
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Синът ми сам се отказа от нощното хранене към 10-11м.Преди това не съм правила опити да го отказвам. Peace

# 74
  • Мнения: 9 776
Дъщеря ми спря да яде нощем на 8-9 месечна възраст. Като гледам сина ми, и той се ориентира към приключване.

Общи условия

Активация на акаунт