Млечни зъбки, пожълтяли още при никнене

  • 2 131
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Виж тук за оранжево оцветяване на кожата, може и на зъбите да влияе: http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD … &aq=f&oq=
Ти също избягвай да ядеш оцветяващи храни, ако кърмиш.
Ако правилно съм разбрала първото изникнало зъбче е оранжевеело, второто и третото са си бели, а четвъртото е много оранжево и в момента никне, белите зъбчета са горни, а оцветените -долни.
По метода на простата логика: няма начин причината да е вътре в организма на детето - замърсяване, гени и т.н. - тогава всички зъби щяха да са оцветени, няма логика да са само долните   Wink Освен това имаш следната последователност: жълто зъбче - бяло - бяло - оранжево. Какви са тези гени дето действат отвреме навреме. Определящото е, че са оцветени само долните зъби т.е. нещото действа само на тях. Казваш, че като си търкала първото оцветено зъбче, то е избеляло - значи зъба не е оранжев във вътрешността си, а е покрит с нещо оранжево, не е оцветен и емайла, щото няма четка за зъби, която да избели емайла на зъби, то ако беше така, моите щяха да са бели  Grinning Трето: зъбчетата се оцветяват в процеса на никнене и то само долните, според мен нещо ги оцветява и това най - вероятно е храна, сок, чай, лекарство някакво /например гелче за венци/, нещо което даваш на бебето, логично е да са само долните, защото храната няма как да се задържи върху горните зъби, остава само по долните.
Мисля си, че щом моркова оцветява кожа, като попада върху венците на бебето и оцветява зъбчето докато пробива. Защо не опиташ да спреш моркова и тиквата, не да ги намалиш, а да ги спреш ? Що не опиташ да си напишеш на един лист всичко, което бебето слага в уста /вкл. играчки, биберони и т.н./и да помислиш над всяко едно нещо дали не може да е причината ?  Може пък да помогне  newsm78 

ПП Мартин беше един ден със син език и брадичка  Grinning Докопал едно пакетче носни кърпички и го лигавил, а то с някаква водоразтворима боя и си беше оцветил езика тъмно син, брадичката и ръцете. Слава Богу друго нищо му нямаше, че откачих да не се отрови  Praynig За няколко секунди си изкарах акъла, като го погледнах  #Crazy, но бързо разбрах че е от кърпичките. Мисля си, че ако имаше зъби тогава, те също щяха да са сини  hahaha

# 16
  • Мнения: 991
Според мен от морковите може да му се боядиса кожата, но не и емайла на зъбите. Имам приятелка зъболекарка. Непременно ще я попитам, защото не ми звучи много провдоподобно това.... Освен това по тази логика много бебета щяха да са с оранжеви зъбки.....
Homesick според мен говори за точици по зъбите, а не за цял зъб. Според мен намери друг стоматолог да попиташ и него.

Да, за петна ставаше дума в статията, която четох. Най-добре е да питаш специалист. Ние тук само гадаем.

# 17
  • Мнения: 52
Мами .... да ви кажа .... Паниката е голяма работа     #Crazy  особено при мен Grinning Зъбчето започва да се избелва-незнам дали е от четкането с пастата, сега е бледо оранжев. Е още не е изникнал дори на половина, но вероятно притеснението ми е било  неоснователно. Само дето се поболях тука няколко дни.  Странна , необяснима работа ..... newsm78 Благодаря Ви за идеите, но изглежда изкукуригвам самата Аз.... Joy

Общи условия

Активация на акаунт