Как да си разпределим разумно бюджета?

  • 56 392
  • 620
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 522
Да, ама за да си ги купя - трябва да имам пари на ръка - а аз вече казах, че ги нямам - тоест на края на месеца не ни остават за спестяване  Tired

Взимаш ги на изплащане а старите продаваш  newsm10

# 586
  • Мнения: 7 947
Имам в момента на изплащане мебели, така че не става. Пък и ако сменя хладилниците и печките и абсорбаторите - еднакви са - съответно ако приемем че не са икономични, в което не съм убедена на 100% - трябва всички да сменя - сумата не е никак малка...
Това ми е бял кахър в сравнение с отоплението обаче - мин.година - сред отчета излезе 5 месеца по 720лв  Crazy

# 587
  • Мнения: 522
Това е страшно много. Аз включвам бойлера само на нощна и пералнята също, отделно от скоро всички уреди които не ползвам в момента ги изключвам от контакта, защото то и лампичката на телевизора навърта сметка.

# 588
  • Мнения: 7 430
Аз пък си мисля, че ако бойлера се остави да бърви без да се изключва гълта по-малко парички  newsm78

# 589
  • Мнения: 7 947
Единия така го оставяме - без изключване, другия - само преди къпане се включва - правила съм всякакви опити - разлика не видях.

# 590
  • Мнения: X
Аз пък си мисля, че ако бойлера се остави да бърви без да се изключва гълта по-малко парички  newsm78

Вкъщи бойлерът никога не се изключва. Така водата е с постоянна темпертура и не се налага при всяко включване да се затопля от студена до топла вода.

# 591
  • Мнения: 4 300
По икономично е ако се къпете нерегулярно през целия ден. Ако се къпете само вечер примерно- не е по икономично. Имаше такава тема тук.
Ако не се изключва бойлера той има минимална Т, под която не пада водата, примерно 50 грд. Значи стопля до 65, след това се изключва и когато Т падне до 50 се включва автматично сам, за да стопли до 65. Което е ненужно ако знаеш че 10 часа няма да ползваш топла вода. Достатъчно е да го пуснеш един час преди къпане, да се къпе който се къпе и след това спираш за 10 часа. Когато бяхме с бойлер го пускахме като се приберем, докато се разсъблечем и хапнем той се стопля. След това се къпе който и когато иска, през нощта работи и като излезем от вкъщи за работа го изгасяме.

Да допиша- бойлерите със стъклокерамично покритие от вътре са много по икономични, цял живот съм живяла на бойлер, през няколко години ги сменяхме, разликата е огромна. А има и модели с таймер- кога да се включи, кога да се изключи, дори за всеки ден от седмицата, и разликата с обикновените модели не е кой знае каква като цена.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 20:31 от Рокси

# 592
  • Мнения: 522
Аз пък си мисля, че ако бойлера се остави да бърви без да се изключва гълта по-малко парички  newsm78

Не е така. Пробвала съм един месец нон стоп включен и следващия само вечер на нощна и имаше разлика в сметката. Така открих най- евтиния вариант. А и сега лятото го включвам през ден- два , защото топлината се задържа и можем всеки ден да си вземем по един душ.

# 593
  • София
  • Мнения: 62 595
И ние като бяхме на бойлер го включвахме нощем, а ако през деня водата свърши или е нужна повече вода го включвахме допълнително. Ако е постоянно включен сметките са нагоре, защото все се включва като спадне малко температурата.

# 594
  • Мнения: 13 828

Това ми е бял кахър в сравнение с отоплението обаче - мин.година - сред отчета излезе 5 месеца по 720лв  Crazy

По 720 на месец Shocked Ако е за 5-те месеца, не е толкова много - по 150, но за месец! Някой краде при вас, просто не е възможно да е истина, дори и сауна да правите у дома. Освен ако ви е много много голямо жилището с много радиатори.

# 595
  • Мнения: 15 365

Това ми е бял кахър в сравнение с отоплението обаче - мин.година - сред отчета излезе 5 месеца по 720лв  Crazy

По 720 на месец Shocked Ако е за 5-те месеца, не е толкова много - по 150, но за месец! Някой краде при вас, просто не е възможно да е истина, дори и сауна да правите у дома. Освен ако ви е много много голямо жилището с много радиатори.

Когато отопляваме - парно на ток - няма да споделям сметката, защото надали ще ми повярвате...
Това е големия консуматор. Ако парното е на газ, сметката намалява в пъти.

# 596
  • Мнения: 13 828
 Peace Не съм видяла, че сте на ток.
Но пак е много. Мои познати си направиха такова парно (с електрическо котле?), не съм чувала за такива сметки, а все щяха да изреват...

# 597
  • Мнения: 5 710
бойлерът нали има термостат. тоест все ще иска да достигне зададената температура и да я поддържа , за което ще гълта енергия ( ток). т.е ако не ти трябва топла вода, защото  няма никой вкъщи, по-добре да е изключен.

# 598
  • Мнения: 2 070
От много време се опитвам да разбера защо при мен нещата не вървят  Confused успявам да спестявам,макар и малко но това не ме прави щастлива и след като прегледах темата и прочетох за този фонд .....
Фонд "И аз съм човек" се прави за тая работа. Не го убивайте прахосника!  Grinning
То затова се правят тия сметки - не за да се лишаваме, а да пренасочим изтичащи незнайно къде пари на правилното място.  Grinning
отидох и си купих един чифт дънки  Mr. Green
ей сега вече ми се вдигна настроението  Laughing
как можах да забравя себе си  smile3538

Другото което е замислих се и за нова печка, пак покрай темата  Laughing
в момента моята много ток гълта  Confused

много полезна тема
  bouquet

# 599
  • Мнения: 7 947

Това ми е бял кахър в сравнение с отоплението обаче - мин.година - сред отчета излезе 5 месеца по 720лв  Crazy

По 720 на месец Shocked Ако е за 5-те месеца, не е толкова много - по 150, но за месец! Някой краде при вас, просто не е възможно да е истина, дори и сауна да правите у дома. Освен ако ви е много много голямо жилището с много радиатори.

Когато отопляваме - парно на ток - няма да споделям сметката, защото надали ще ми повярвате...
Това е големия консуматор. Ако парното е на газ, сметката намалява в пъти.

На месец е сметката, която включва - парно 9 киловата на час при отопление на 150квадрата етаж от къща - тоест все външни стени, два бойлера с две бани, две кухни - с всички уреди, които макар да се ползват рядко и двете - са си факт. Това е - знам, че е безобразно много, но на тоя етап е това. Като посъберем пари - ще мислим за друга инсталация или климатици. Но сега нямам как да вложа, за да оборудвам всичко.
Одеве сметнах - 250лв ни отиват за цигари на месец  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт