СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - класиране/записване

  • 68 406
  • 1 557
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288
blanc на мен от исодг ми писаха, че диркторката ще проверява лично онзи случай със "самопризнанията" - ти имаш ли повече инфо?
Наистина поздравления за храбрата директорка от Младост.... дано има повече коректни хора, защото за тази професия се иска огромно сърце.... възнаграждение знам, че няма адекватно...

и един въпрос ... някой купувал ли си е имунизационен паспорт някъде от центъра.... славейков, ндк или там някъде?

# 16
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 169
Самоцитирам се, защото май съм объркала темата  Grinning

Разгледах файла със случайните числа и граничните групи. Ако не съм объркала нещо:
5 685 деца са попаднали в гранична група (от ИСОДГ май бяха казали, че ще са 1000 - 1500)
1 751 деца са приети

3 930 деца НЕ СА класирани, т.е. 69% от всички деца, попаднали в гранична група чакат следващо класиране

Май тези, които ще останем без градина за децата сме доста

# 17
  • Мнения: 840
Специално към lawRY
Единствената лицемерка си ти Laughing Просто не разбирам, защо таиш толкова злоба ooooh!
Няма какво да се оправдавам нито пред теб, нито пред който и да било тук Peace Не съм толкова безочлива, за да сме приети и да не ходим. Да ще си пазя място за догодина, защото нямаме нито баби, нито дядовци да ни помагат с детето, за разлика от повечето от вас. Гледам си го абсолютно сама и ако догодина остане без ясла, идея си нямам какво ще правя. Това, че все още мога да си позволя да остана в къщи, не означава, че мога да го направя още пет години. И пак ще го кажа в прав текст, дано този път прочетеш внимателно и разбереш. Щом сме приети, записваме се и ще ходим! И както вече казах, но ти беше достатъчно повърхностна за да не вникнеш в това, моето дете от септември тръгва на ясла, и ще посещава ясла, просто защото аз се връщам на работа.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 464
amarinova, не се ядосвай, момиче!
Не си длъжна да даваш обяснения от такъв характер.

# 19
  • Мнения: 172
... "В случай,че са използвани критерии,които са дали "предимство" на детето и същите не могат да бъдат доказани от родителите с необходимите документи,ДИРЕКТОРЪТ СЛЕДВА ДА ОТКАЖЕ ЗАПИСВАНЕ И ДЕТЕТО ОСТАВА "чакащо" в ИСОДГ."
Мария Минчева
Директор
на Дирекция "Образование

# 20
  • Мнения: 840
amarinova, не се ядосвай, момиче!
Не си длъжна да даваш обяснения от такъв характер.
Не се ядосвам, просто ми е крайно неприятно въпросната дама(или господин) да ме напада по този начин Peace Нека да излее гнева си другаде Tired
Направо се чудя вече защо чета тази тема Thinking

# 21
  • Мнения: 172
amarinova :Специално към lawRY
Единствената лицемерка си ти  Просто не разбирам, защо таиш толкова злоба ...
Та ЦИНИЧНО МАЙЧЕ - с какво съм лицемерен или злоблив?
1.Че те разобличих за мръсните номера и подлите подвеждащи коментари в различните теми?
2.Че като един от инициативните родители положих поне минимални усилия за координация и организиране на първия протест?
3.Че въпреки приемането ни в ДГ продължавам да се занимавам с организиране на протеста за 01.06?
4.Че въпреки възможностите си на "кацнах" на директорката с молба,резолюрина "Да се приеме по целесъобразност!"
5.Въобще защо ме амбицираш вместо да се занимавам с всекидневната си работа да организирам срещи и дискусии с представители на Общината,Директори,Родителски организации и отделни родители и въобще на всички заинтересовани страни за търсене на СПЕШНО решение на проблема "записани - не посещаващи" ДЯ/ДГ деца.
Предлагам да зарови ме томахавката на войната.Все пак сме големи за игрички от категорията по...по...най!
Ели,извинявай,че ти спамя темата.

# 22
  • Мнения: 172
Явно не желаеш да го разбереш - НЕ ТЕ нападам а разкривам същността и поведението което демонстрираш в различните теми.
НЯМАМ абсолютно никакво основание за гняв.Дъщеря ми е приета по първо желание в желана ДГ и живот и здраве от септември месец ще е с новите си приятелчета.
Аз също се чудя също - защо продължаваш да го правиш и най-вече с какви очи даваш съвети и искаш съчувствие от мамите.
Отностно повърхностното поведение - друг го демонстрира - прочети какво има писано срещу amarinova.
happymammy  - никой до този момент не е искал обяснение за Пилат Понтийското поведение на мамата.

# 23
  • Мнения: 1 195
Не се карайте,
всеки гледа нещата от собствената си камбанария и затова има разминавания.
Проблема е един - НЯМА ДОСТАТЪЧНО МЕСТА В ДЕТСКИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ В СОФИЯ, и докато положението е такова винаги ще има дразги!
Нека се обеденим и отново се съберем на 1-ви юни и да настояваме за откриване на места за нашите деца Peace
Бях на предния протест, ще дойда и на следващия и по-следващия и по-по следващия докато общината не осигури места не само за моето дете, но и за всички деца  Peace
Така че да заровим томахавката и да се обединим  Peace

# 24
  • Мнения: 172
... та в кой момент и с какво съм се скарал на някого?
Нима не поддържам позицията за продължаване на протеста ВЪПРЕКИ основания за дезинтересиране от проблема?
Нима не предлагам точно това - заравяне на томахавките и обединяване на усилия при търсене и намиране на проблема как децата на София да могат спокойно да бъдат приемани в съответните заведения,а родителите да ходят на работа,бабите и дядовци - достойно да се радват на годините си?

# 25
  • Мнения: 840
Специално към lawRY
Единствената лицемерка си ти  Просто не разбирам, защо таиш толкова злоба ...
Та ЦИНИЧНО МАЙЧЕ - с какво съм лицемерен или злоблив?
1.Че те разобличих за мръсните номера и подлите подвеждащи коментари в различните теми?
2.Че като един от инициативните родители положих поне минимални усилия за координация и организиране на първия протест?
3.Че въпреки приемането ни в ДГ продължавам да се занимавам с организиране на протеста за 01.06?
4.Че въпреки възможностите си на "кацнах" на директорката с молба,резолюрина "Да се приеме по целесъобразност!"
5.Въобще защо ме амбицираш вместо да се занимавам с всекидневната си работа да организирам срещи и дискусии с представители на Общината,Директори,Родителски организации и отделни родители и въобще на всички заинтересовани страни за търсене на СПЕШНО решение на проблема "записани - не посещаващи" ДЯ/ДГ деца.
Предлагам да зарови ме томахавката на войната.Все пак сме големи за игрички от категорията по...по...най!
Ели,извинявай,че ти спамя темата.

Повече изобщо не мисля да си губя времето с хора като теб.
1. Коментарите не са подвеждащи, защото сто пъти казах, че моето дете ще ходи.
2. Какъв протест организира по-точно ти? Евала ти на организацията Laughing
3. Въпреки нашето приемане, възнамерявах да дойда на протеста. А така също казах на повечето мои познати. Разпечатах си поканите и възнамерявах да залепя на всяка спирка и площадка около нас.
4. Ние простосмъртните, съвсем обикновени и цинични майчета нямаме твоите възможности.
5. Амбицирай се. Много ще се радвам ако успееш да промениш нещата. На драго сърце бих ти помогнала. Но пак ти казвам, не опирай до моето дете, защото то ще ходи, ще посещава, няма да отсъства. Как по-ясно да ти го напиша за да го разбереш Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз искам да похваля директорката на градина в Младост. Радвам се много и за другите подобно случаи за строг контрол над документите при записването, за които прочетох.  Hug Дано директорките да продължават все така.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 217
lawRY , не разбирам с какво майката е провокирала нападките ти, не съм изчела " всички неща, които с аписани срещу...и за " , защото не вярвам на всичко написано. Непонятно ми е да се нападаме в такъв момент вместо да си помагаме.
Въпрос към всички Praynig: Защо изчезна опцията " Внимание! Може да кандидатствате и с по-горен/долен набор. " newsm78

# 28
  • Мнения: 172
amarinova,
Желая на цялото семейство здраве,късмет,щастливи мигове със стойностни приятели.
Нека има повече ефектни мигове с хора които обичаш и на които държиш.Слънце в отношенията с тези,които ни заобикалят в делника.Нека бъдем горди,но не подли.Да живеем така,че с примера си да възпитаваме достойни хора от нашите деца.Нека да се гордеят с родителите си и постъпките им.И най-вече - никога да не даваме повод някой де се съмнява в чистотата на помислите и причините,поради които демонстрираме едно или друго поведение.
На добър час,в ясла където има подходяща среда за съкровището ти.

# 29
  • Мнения: 840
lawRY  Hug
Мерси за пожеланията, много са мили. Надявам се да са искрени.
Пожелавам и на твоето детенце бърза и лесна адаптация. И най-важното, да са живи и здрави. А от там нататък, със или без ясла пак ще ги отгледаме и възпитаме, нали за това сме родители Peace

Надявам се на 1 юни да се срещнем. Така ще имаме възможността да поспорим на живо, кой какво казал Wink

Общи условия

Активация на акаунт